Nasveti in triki

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

2. okt 2013 18:53

Malarski je pri nas za bolj nehigienske označitve (ni preveč posrečen izraz), kot je na primer za v garago, za vrt ipd. Micropor (nisem vedela, kako se mu reče) je pa lepo v kuhinjskem predalu. 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 02.okt 2013 18:54

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. okt 2013 18:57

Jaz pa ko pakiram meso za v zamrzovalnik najprej božam psa, pol si roke obrišem v meso, vzamem v garaži najbolj usran malarski trak, tak že uporabljen pa ga dam na vrečko... not

Tist v kuhni je pač kuhinjski.. saj se ne zalima direkt na meso ampak na vrečko z zunanje strani. 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

2. okt 2013 19:00

Eh, tisti malarski pride na čisto prevelikem kolutu, da bi ga mela v kuhinji.  

 

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

2. okt 2013 19:07

bannanna je napisal/a:

Jaz pa ko pakiram meso za v zamrzovalnik najprej božam psa, pol si roke obrišem v meso, vzamem v garaži najbolj usran malarski trak, tak že uporabljen pa ga dam na vrečko... not

Tist v kuhni je pač kuhinjski.. saj se ne zalima direkt na meso ampak na vrečko z zunanje strani. 

Da nisi ti kaj zamešala (najprej se spakira meso, potem šele si roke obrišeš v psa...:)))))))))))))))) lp, proxima

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. okt 2013 20:56

 haha

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

2. okt 2013 21:55

Jaz pa na vrečke kar s flomastrom napišem, kaj je not in datum zraven, nobenih trakov in nalepk ni treba ...

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

2. okt 2013 21:58

Pa še nekaj: sem potrebovala 30 let, da sem ugotovila, da česna za v stiskalnik sploh ni treba lupit; lepo damo strok z olupkom vred in stisnemo, ves česen gre skozi luknjice, olupek pa ostane in ga samo vzamemo ven. Glede na to, da smo vleiki porabniki česna, zdaj na času res veliko prihranimo, ko ne lupim več vsakega stroka. Sem to videla v eni Jamiejevi oddaji (čeprav Jamieja praviloma nisem gledala kaj veliko ... do te oddaje,v  kateri je to pokazal). Mi je to celo lubše kot da z nožem pritisnem strok.

mamamia

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

3. okt 2013 5:36

Tako kot mamamia - na vrečke za zamrzovlnik kar napišem z alkoholnim flomastrom kaj je v njih in pa datum. Se kar drži ok, pa še praktično je, ker imam poleg vrečk v kuhinji samo še en debel po možnosti črn,moder ali zelen debelejši flomaster in to je to.

Pa tudi s pisanjem se ne trudim preveč Z pomeni zrezki, M pomeni mleto meso, G pomeni golaž., za juho ne napišem ponavadi nič, ker se v paketku vidijo kosti..... ali je meso goveje, svinjsko ali piščančje pa se tako vidi. Tam kjer se vsebina zlahka prepoznava pa napišem samo mesec shranka in letnico. Če je pa treba napisati več pa seveda to tudi napišem.

Je treba biti praktičen in ekonomičen in si ne komplicirati življenja po nepotrebnem.

 

lep dan vsem

tedyka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

22. dec 2013 17:12

Cila je napisal/a:

A kdo od vas že prakticira tole:  http://www.youtube.com/watch?v=iAp8pEaWB1Y  

 

 



Cila

 

Ne, ne prakticiram, mi gre brez steklenice kar dobro od rok. 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti