Nasveti in triki

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. feb 2010 10:48

Da prihranimo več omake, testenine zabelimo z oljem!

 

 

Čau Cila!

Za dober izgled imejte usta do ušes

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. feb 2010 13:20

Anamarija1, dobra ideja 

Posebej za takrat, ko je treba dati na mizo krožnik-dva več, kot smo vnaprej predvideli.

Cila

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

6. feb 2010 17:39

Da se olje pri cvrtju -sedaj aktualnih pustnih dobrot- ne bo penilo, dajte v olje cca 10 zrn suhega fižola. zoja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. jun 2010 6:24

Ni kulinarično ali pa tudi ?  Da ne bo treba za branje vsakega recepta iz interneta natikati očal ponavljam še tukaj:

Namig za pomoč pri prerisovanju vzorčkov interneta (in sploh gledanju malih sličic, branju drobne pisave ...) :  če so  premajhni, povečajte zoom.   Ali desno spodaj, kjer je lupica s + in zraven 100%,  ali pa greste na wiew (pogled) in tam izberete zoom (povečavo).

 

Cila

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

23. jun 2010 18:26

zanima me s kom se odstrani temeljna barva z oblačil, katero je hči pridobila ob sveže barvani ograji. Lep pozdrav, onaon

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

23. jun 2010 22:13

Onaon, mislim, da ne bo šlo. Jaz imam spominsko majico, ki jo je ati nosil, ko sva nekoč barvala vrtna vrata. Nosim jo, kadar delam kaj umazanega, preizkusili smo vse, tisočkrat je bila oprana. Temeljna barva je malo obledela, ampak ostaja. Dobrojedka

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

13. avg 2010 12:48

zadnjič mi je zmanjkalo deževnice in sem v likalnik natočila vodo iz pipe, sedaj pa mi likalnik spušča skozi luknjice umazanijo. Na belih cunjah ostanejo rumenkasti fleki. Saj vem da ne bi smela točiti vode iz pipe, ampak,... S čim lahko likalnik očistim? kleo

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

13. avg 2010 13:02

kleo je napisal/a:
zadnjič mi je zmanjkalo deževnice in sem v likalnik natočila vodo iz pipe, sedaj pa mi likalnik spušča skozi luknjice umazanijo. Na belih cunjah ostanejo rumenkasti fleki. Saj vem da ne bi smela točiti vode iz pipe, ampak,... S čim lahko likalnik očistim? kleo
Pol destilinane vode in pol alkoholnega kisa vliješ v likalnik, likalnik max zgreješ in uporabiš samočistilni gumb (če tega likalnik nima pa gumb za paro). Najbolje je to počet nad lijakom, vsaj pet minut. Zadevo po potrebi ponoviš. Kis, posebej če se ga pusti kakšno uro, da deluje, je itak super za situacije, ko se ne smejo uporabljati kemikalije (čajniki, lonci, kozarci, pribor...). Y.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. okt 2010 9:03

Zamrznjena riba bo kot sveža, če je bomo odmrznili v mleku.

Kuharca Anamarija brez glave

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

1. okt 2010 9:32

Yantares je napisal/a:
kleo je napisal/a:
zadnjič mi je zmanjkalo deževnice in sem v likalnik natočila vodo iz pipe, sedaj pa mi likalnik spušča skozi luknjice umazanijo. Na belih cunjah ostanejo rumenkasti fleki. Saj vem da ne bi smela točiti vode iz pipe, ampak,... S čim lahko likalnik očistim? kleo
Pol destilinane vode in pol alkoholnega kisa vliješ v likalnik, likalnik max zgreješ in uporabiš samočistilni gumb (če tega likalnik nima pa gumb za paro). Najbolje je to počet nad lijakom, vsaj pet minut. Zadevo po potrebi ponoviš. Kis, posebej če se ga pusti kakšno uro, da deluje, je itak super za situacije, ko se ne smejo uporabljati kemikalije (čajniki, lonci, kozarci, pribor...). Y.
pa si to preverla? Ker zadnjič sem na enemu forumu brala, da so si uničli likalnik, ker so ga kao z kisom čistli. Jaz si ne upam probat. sicer pa, ali je deževnica čista? a ni boljše destilirano vodo nalivat, kot piše?. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti