Kaj beremo?

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. feb 2012 15:31

ribica je napisal/a:

Da ne odpiram nove teme, bom kar tule postavila vprasanje:

nasa 11-letnica obiskuje sedaj 1. razred nizje srednje sole v Italiji (to je enakovredno 7. razredu v Sloveniji). Profesor slovenscine je predpisal, da morajo vsak mesec prebrati vsaj eno knjigo v slovenscini, ki jo je napisal slovenski avtor (ne zamejski ali zdomski, pac pa iz osrednje Slovenije). Do sedaj je v solski knjiznjici dobila kar nekaj knjig, ki po mojem mnenju niso primerne za 11-letnega ucenca (Baronov brat, Teta Magda ipd). Knjige je sicer s trudom prebrala in napisala obnovo (kot predpisano), vendar pri tem niti z dalec ni uzivala.

Mi lahko, prosim, svetujete, kaj naj dekletcu ponudim v branje.

Za vsak namig vam bom hvalezna.



ribica

 

Gotovo ji bo všeč karkoli od Dese Muck, Lažniva Suzi, Hči Lune, Pod milim nebom in Kremplin so kot nalašč za dekleta te starosti, ravno tako vse iz zbirke Blazno resno (zadeti, o šoli, o seksu, popolni, slavni).

Pa da ne bo brala samo Dese, ji nabavi še kakšno pustolovščino Bogdana Novaka in kaj od Janje Vidmarjeve.

nola

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

6. feb 2012 16:11

Prebrala Eno življenje je premalo: spomini in nasveti železnega zdravnika, avtor France Cokan, večkratni udeleženec  tekmovanja v triatlonu - ironman; kapo dol !

minchybinchy, knjigo Cavazza sem prebrala in je ne bom pozabila.  Na trenutke zame zelo šokantna; povod za razmislek o odnosih otrok - starši : starš - otrok; veselje, žalost,... življenje pač. Človek je zelo "trpežna" žival, prenese , kar se zdi nemogoče.    "Kaj me tepeš, butl? To je moja koža."  Enkratno.

Ava

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. feb 2012 19:32

Ribica, pa morajo biti to "novi" avtorji ali so lahko starejsega datuma? Meni so najprej na pamet prisle klasike: Pod svobodnim soncem, Bobri, Ko zorijo jagode, Pestrna, ne vem pa ce ni zanjo pretezko.

Kaj pa Ivan Sivec? Andrej Rozman, Cvetka Bevc, Mate Dolenc.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

6. feb 2012 19:35

Haruki Murakami: O čem govorim, ko govorim o teku. Sploh ne samo za tiste, ki radi tekajo. 

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. feb 2012 19:56

Za ribico: Racko in Lija od Bogomira Magajne so ok, Brane Dolinar Dvojne počitnice,  Frane Milčinski Skavt Peter, Bratovščina od Seliškarja, so pa to vse stare knjige in mogoče jih je že prebrala.

Morebiti si lahko kaj pomagaš s temle seznamom, začneš na strani 24:

http://www.mklj.si/images/stories/documents/digi

lp



cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 06. 2012 19:57

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. feb 2012 19:57

@ribica, če pobrskam po spominu, sem v tistih letih (in bi vsaj nekatere od naštetih še danes) z užitkom brala: Slavko Pregl: Odprava zelenega zmaja, Geniji v kratkih hlačah Leopold Suhodolčan: Čudežni pisalni strojček Brane Dolinar (kar je psevdonim od Braneta Demšarja): Dvojne počitnice Tone Seliškar: Bratovščina sinjega galeba Svetlana Makarovič: Kosovirja na leteči žlici (in vse ostalo, kar ti od nje pride pod roke) Fran Milčinski: Skavt Peter, Ptički brez gnezda, Butalci (in vse ostalo, kar ti od njega pride pod roke). In seveda vse tisto, kar ti je tudi rebecca pred mano naštela, začenši z Jalnovimi Bobri (za katero sem na teh straneh že enkrat pripominjala, da bi ta knjiga morala biti kamen temeljac za reformo slovenskega nacionalnega karakterja). lp, proxima

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

6. feb 2012 20:17

@ribica: če ji že kaj rojijo fantje po glavi, bo verjetno z veseljem prebrala Ko zorijo Jagode od Branke Jurca (http://sl.wikipedia.org/wiki/Ko_zorijo_jagode). Vitan Mal je napisal dve luštni, po katerih sta bila posneta tudi filma: Sreča na vrvici in Ime mi je Tomaž (film ima naslov Poletje v školjki).

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

6. feb 2012 20:58

Hvala vsem na predloge, ki ste jih napisali sem ali pa mi jih poslali na ZS. Kakor hitro bo gripa mimo, bova sli do najblizje knjiznjice v Sloveniji in poiskali njej primerno knjigo

ribica

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

6. feb 2012 21:37

Anna Wittula: Strojarska hiša,

Bogdan Novak: Trte umirajo stoje.

***amy***

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

7. feb 2012 9:04

V celem porodniškem dopustu nisem prebrala niti ene knjige.Včeraj pa sem v roke prijela,Natascha Kampusch, 3096 dni.Dokljer nisem prebrala nisem šla spat.Šokirana,presenečena,kaj vse etrok prenese in preživi.

 

nejčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti