Kaj beremo?

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

4. sep 2011 17:47

elaphus je napisal/a:

... Sama Rubina (po moje je to psevdonim???) Urban, sodoben ati ali oči


Ne, ni psevdonim.

Jaz sem pri vprašanju čistoče knjig iz knjižnjice prišla do tega, da je najboljše, da ne mislim o tem  Ker ja, lahko zdrgnem platnice, ampak še vedno ostane vsaka stran posebej...

Drugače pa sem pred kratkim prebrala Preveč sreče od Alice Munro (odlična zbirka kratkih zgodb kanadske pisateljice; članek o njej lahko preberete v včerajšnji Sobotni prilogi Dela), trenutno pa s precej mešanimi občutki berem Osnovne delce Michela Houellebecqa.

borka7

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

4. sep 2011 20:41

Trenutno berem Tolstojevo Vojno in mir.

Zanjo "ni bilo časa v srednji šoli", me je pa pritegnila zgodba prejšnje četrtke, ko je bila na SLO nadaljevanka (sicer malo preveč prirejena in pocukrana za moj okus).

Pred kratkim prebrano: Northangerska opatija, Jane Austen; Hoja za zdravje, William Bird in Veronica Reynolds.

 

 

mamka

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

4. sep 2011 21:53

Danes končala Kam si odšla od Cecelije Ahern. Lušna za poletne dni.

buča

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

4. sep 2011 21:56

Jelka Ovaska - Severnica nad Olimpom

Maaah  srednja žalost; me pa zanima, če bi knjigo drugače brala, če bi bla stara tam nekje 50 let in ločena ali v "mrtvem" zakonu ali kaj takega. Malo preskakujem  vse tiste prekipevajoče izlive ljubezni. Malo me ima, da bi jo odložila, ampak sem nekje proti koncu, tko da se bom potrudila.

rag_doll

enadvatri  

član od: 17.6.2011

sporočila: 24

5. sep 2011 8:58

pozdravljeni,

ker sem trenutno na porodniški in ob dveh majhnih otrokih ni ravno veliko časa, sem si vzela čas, da sem prebrala knjigo od Tomaža Kukovice, Pokopališče ubitih angelov. Ker ga osebno poznam, mi je zmer fajn prebrati njegove knjige, veliko domišljije... Pa tudi prejšnji dve sta bili zelo zanimivi: Virus resnice in Maščevanje preteklosti.

 

enadvatri

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

5. sep 2011 13:49

Vinko Möderndorfer - Nihče več ne piše pisem

Priporočam.

IvaSin  

član od: 20.11.2005

sporočila: 163

5. sep 2011 20:50

Dan Brown: Izgubljena šifra-prebrala sem jo v dveh dneh, na dušek, bi se reklo!Krasna knjiga!

Iva

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. sep 2011 10:15

Stephanie Laurens, Vragova nevesta - prebrano v enem popoldnevu, sodi med lahke ljubezenske romane - kot so bili vcasih doktor-romani.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Zofi65  

član od: 30.8.2010

sporočila: 2

7. sep 2011 19:42

Pozdravljeni,

nekaj predlogov za branje:

- Dorothy Allison: PANKRTKA IZ KAROLINE

-Harlan Coben: NE POVEJ NIKOMUR

                      ODŠEL JE ZA VEDNO

-Jerome Klapka Jerome: BREZDELNE MISLI BREZDELNEGA ČLOVEKA

-Paddy Doyle: BOŽJI ODRED

-Robert I. Sutton: NI PROSTORA ZA PRASCE

-Mitch Albom: PET OSEB, KI JIH SREČAŠ V NEBESIH

-Pablo Tusset: NAJBOLJŠE, KAR SE LAHKO ZGODI NEKEMU ROGLJIČKU

-Morris Gleitzman: NEKOČ

-Aleksandra Potter: PAZI, KAJ SI ŽELIŠ

-Andy Stanton: GRAVŽARIJE GOSPODA GNILCA

                      GOSPOD GNILC IN PETIČNI PIŠKOT

-Sophie Kinsella: SE ME SPOMNIŠ

                        GOSPODINJA, DA TE KAP

                        NEUGNANO DEKLE

                        STRASTNA ZAPRAVLJIVKA (IN VSA NADALJEVANJA)

Lep dan vam želim in obilno bralnih užitkov, Karmen.

-John C. Parkin: K++C GLEDA

Zofi65

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. okt 2011 20:00

Sem včeraj pobasala zadnji katalog Sveta knjige in jo mahnila v knjižnico. Seveda vsega tistega, kar sem si želela izposoditi, niso imeli, zato sem vzela Za vsako rešitev se najde težava od K. Gier, Nekropolo od B. Pahorja (se je skor ne upam začet brat), Čuteča narava od A. Webra in Spominjarije od P. Bibiča. Prebrala že težave za rešitve in je odlična, za valjat od smeha in takooo zelo optimistična - se mi zdi, da to nucamo v teh cajtih.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti