Kaj beremo?

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

16. feb 2011 10:53

Trenutno berem knjigo Svobodna: moje epsko potovanje domov, avtorica: Mende Nazer. Pred tem pa se prebrala knjigo Jej, moli, ljubi in njeno nadaljevanje Za vedno, avtorica: Elizabeth Gilbert. Me pa nista preveč navdušili. La_Rosa

Jutranja  

član od: 18.1.2011

sporočila: 30

21. feb 2011 10:02

V branju Jerry Hopkins: Elvis (biografija Elvisa Presleya v dveh delih). Lp, Jutranja

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

21. feb 2011 10:14

Prebrala Nicholas Sparks, Trije tedni z mojim bratom.

Teka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. feb 2011 10:22

La_Rosa je napisal/a:
.
Pred tem pa se prebrala knjigo Jej, moli, ljubi in njeno nadaljevanje Za vedno, avtorica: Elizabeth Gilbert. Me pa nista preveč navdušili.
La_Rosa

 

Eat Love Pray je neke vrste crossover med self-help knjigami, Cosmopolitanom in Dnevnikom Bridget Jones, ki še ni napisan. Skratka chick-lit za ženske pri 40-ih. Ajoj, kakšen lingo.

Ampak, who cares. Glavno, da so po tej knjigi posneli film - ki sicer ni kaj prida - in da je v filmu Javier Bardem - tako da se da film petnajst minut celo gledati.

Vendelina jr.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. feb 2011 10:48

Zadnjič je v eni temi ena forumašica prilepila nekaj verzov Mile Kačič, ki so se me res dotaknili. Tako sem vzela v knjižnici kar štiri njene knjige in se zdaj sprehajam med njenimi verzi in skorajda živim z njo. Nekaj lepega za našo dušo.

V OGLEDALU

Iz ogledala zre neznan obraz.

Pogled meglen, prav kakor da umira,

poteze mirne - zgladil jih je čas.

 

Kdo si, povej, ki gledaš iz okvira?

Ne, ne, saj to ne morem biti jaz!

Saj vendar nimam, nimam sivih las

in še sem polna strašnega nemira.

 

 

naor

neznan uporabnik

21. feb 2011 11:05

Naor, izvoli:

http://www.youtube.com/watch?v=VUIDOTPjdXw

 

Čeprav mislim, da tiste specifične intime s knjigo ne more  nadomestiti noben drug medij.



japaja

Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 21. 2011 11:05

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

21. feb 2011 13:28

naor, si gledala pred časom ponovitev dokumentarca o Mili Kačič na RTV SLO? Če ne, morda ga imajo kje v arhivu na netu? Sicer pa sem med vikendom prebrala Anna and the French Kiss (Stephanie Perkins). Zelo luštna ljubezenska zgodbica za mladino, a zanimiva tudi za nas (nekoliko )starejše. Včeraj zvečer sem začela brati Night Watch (Lukyanenko) - po nežni love story še nekaj akcije! sonci

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. feb 2011 15:45

Japaja, hvala za tole malo dlan. Nisem vedela, da je avtorica besedila Mila Kačič.

Sonči, tudi tebi hvala, bom malo pobrskala po arhivu!

 

naor

neznan uporabnik

21. feb 2011 16:13

Naor, pojdi na Youtube in enostavno odtipkaj Mila Kačič. Boš dobila med drugim tudi en lep tango v izvedbi Katje Šulc na besedilo M.K. z naslovom Nič več te ni.

 

japaja

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

21. feb 2011 16:36

Prebrala najprej Sanje o beli poroki, potem pa še Postelja iz vrtnic. Baje prihajajo še dve knjigi. Vsaka opisuje eno od štirih prijateljic, ki imajo skupno podjetje  za organizacijo porok.

buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti