Kaj beremo?

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

15. jan 2010 9:36

Pravkar berem knjigo Carmen Bin Ladin, svakinje Osame Bin Ladna. Knjiga ima naslov: Kraljevina izza tančice: Moje življenje v Savdski Arabiji. To je knjiga, ki prinaša vpogled v strogi muslimanski svet, kjer so ženske obravnavane kot predmeti. Človek se sploh ne more poistovetiti z njihovim načinom življenja. Zanimiva knjiga, ni kaj. daga

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

15. jan 2010 10:02

Tudi jaz priporočam knjigo Carman Bin Ladin. Zanimiva, poučna in berljiva.

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

16. jan 2010 8:24

neny jaz trenutno berem IŠČEM IMPOTENTNEGA MOŽA Gaby Hauptmann- hecna. Ta bo zate. Sem pa zadnje čase prebrala še ŽIVA ZAŽGANA-Souvad, USODNI OVINEK, NIČ NI VEČNO- Sidney Sheldon (od tega pisatelja so mi vse knjige všeč) naslednja pa bo: Ian Fleming-VOHUN KI ME JE LJUBIL JAMES BOND Teka

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

17. jan 2010 13:29

Zaključila z najnovejšo od Pattersona-6.žrtev Sedaj me čaka Gaudijev ključ-je že katera brala?? tatam

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

17. jan 2010 17:05

Priporočam knjigo Devet poletij - najina sredozemska odisejada, pisateljice Rine Huber. Po diagnozi rak, za katerega se ne ve kako po napredoval in koliko let življenja še ima, se kirurg in profesorica v zrelih letih odločita za predčasno upokojitev. Prodata svoj dom v Avstraliji, si kupita jadrnico in z njo potujeta po Sredozemskem morju, kar so njune mladostne sanje. Knjiga je polna opisov obiskanih krajev, borbe z morjem, moževo boleznijo in toplim odnosom med zakoncema.

neva eva  

član od: 27.4.2008

sporočila: 4

17. jan 2010 18:33

Mali otok, priporočam. Duhovita, bralna, čustvena knjiga. Moja četrta kariera, od M.Klevišar...je lahko opora v težjih časih ali pa za razmislek v katerihkolih časih. neva eva

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

20. jan 2010 11:17

Kluun - Pride ženska k zdravniku in Vdovec zima13

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

21. jan 2010 20:23

Odgovor za Tatam glede Gaudijevega ključa: pravkar prebrala, čeprav imam NORO RADA tovrstne knjige (= kriminalke) sem pa za tole rabila kar precej časa. Napisana na en tak čuden, da ne rečem zatežen način in konec je "krneki", predvsem me je pa motilo, ker sem dobila občutek, da bi morala najprej za 1 mesec v barcelono, da bi razumela, kaj mi je pisatelj hotel povedati s posameznimi lokacijami in arhitekturnimi stvaritvami na tistih krajih. Glede števila mrtvih se kosa z Brownom, moja ocena od 1-10: 7! anaboleyn

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

21. jan 2010 20:44

Milan Jazbec: Martin Krpan, diplomat in bojevnik.

Nujno branje za dvig državljanske zavesti. In kar tako. Sem včeraj poslušala pogovor z avtorjem, zelo, zelo zanimivo, poučno, nenavadno, živahno.

Nima vsak narod junaka, kot je bil Martin Krpan. Resno.

rimljanka - zasebno mnenje

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

21. jan 2010 21:06

Za mene že od nekdaj velja, da od malega pripovedujem svojim vnukom o Martinu Krpanu. Konec malo priredim, da ni tako krut (odsekati glavo Brdavsu), drugače pa vsi otroci, ki so mladost preživeli z mano morajo vedeti kdo je močan, pošten in tudi prebrisani slovenec Martin Krpan. Res je lahko naš junak, tako kot imano angleži svojega Robina Hooda.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti