Kaj beremo?

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

7. dec 2009 12:42

sonci je napisal/a:
terakota je napisal/a:
l e a je napisal/a:
Nujno moram prebrat James Patterson: Londonski mostovi in pa knjigo Žena popotnika v času. l e a
Ko sem iskala knjigo za nekoga, ki ima rad kriminalke/trilarje sem naletela na ime Patterson, sama sem sicer čisto bosa na tem področju, je potem ok? Katera je njegova najboljša knjiga? Sicer sem gledlala še Pravilo štirih...glede na recenzije se mi zdi zelo v redu... hvala! terakota
Pattersona sem nekaj že prebrala, prva mi je bila še zelo všeč (pa ne vem več naslova, jih je preveč), druga že veliko manj, tretja ... Potem sem ugotovila, da gre vse po istem kopitu in sem ga opustila, še posebej po tem, ko sem prebrala, da je priznal, da ima ekipo, ki mu "pomaga" pisati. Ne mislim sicer, da je edini, ki to počne (na sumu imam še nekaj multiproduktivnih avtorjev), ampak se res močno ponavlja. Lep pozdrav sonci
Hvala za mnenje. Saj ponavadi je res tako, da se pisatelji, ki štemajo knjige kot po tekočem traku pričnejo zelo hitro ponavaljat. Ni še bral Pravila štirih, bom verjetno raje kar to kupila. Sem se odločila na podlagi recenzij in lansko leto sem mislim, da zasledila v Bukvi, da je ok: IZ RECENZIJ 'Prepričljiv prvenec, polnoleten roman v preobleki trilerja, zavit v zgodovino (pravo in izmišljeno) in intelektualno vznemirljiv.' Booklist 'Izredno intelektualno napisan roman, avtorja sta izjemno izobražena in bistra. Resnični izziv je razkrivanje skrivnosti in prav ti deli so napisani drzno in natančno.' The New York Times 'Da Vincijeva šifra za ljudi z možgani.' Independent 'Primerjava z Da Vincijevo šifro je neizogibna, toda delo Caldwella in Thomasona je bolj miselno zahtevno – in bolje napisano – izmed obeh: kot Dan Brown na način Donne Tartt in Umberta Ecca.' Publishers Weekly terakota

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

7. dec 2009 13:49

terakota je napisal/a:
Hvala za mnenje. Saj ponavadi je res tako, da se pisatelji, ki štemajo knjige kot po tekočem traku pričnejo zelo hitro ponavaljat. Ni še bral Pravila štirih, bom verjetno raje kar to kupila. Sem se odločila na podlagi recenzij in lansko leto sem mislim, da zasledila v Bukvi, da je ok: IZ RECENZIJ 'Prepričljiv prvenec, polnoleten roman v preobleki trilerja, zavit v zgodovino (pravo in izmišljeno) in intelektualno vznemirljiv.' Booklist 'Izredno intelektualno napisan roman, avtorja sta izjemno izobražena in bistra. Resnični izziv je razkrivanje skrivnosti in prav ti deli so napisani drzno in natančno.' The New York Times 'Da Vincijeva šifra za ljudi z možgani.' Independent 'Primerjava z Da Vincijevo šifro je neizogibna, toda delo Caldwella in Thomasona je bolj miselno zahtevno – in bolje napisano – izmed obeh: kot Dan Brown na način Donne Tartt in Umberta Ecca.' Publishers Weekly terakota
Pravilo štirih je bila meni fantastična knjiga, jaz bi se definitivno odločila zanjo, če bi izbirala med njo in Pattersonom. Recenzije, ki si jih navedla, kar držijo, še posebej tista zadnja. Jaz pa sem si zadnjič iz knjižnice prinesla Zaroto proti Ameriki. Nisem je še začela, upam da bom zmogla tako branje v trenutnem decembrskem razpoloženju ... Kalpana

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. dec 2009 14:41

Pravilo 4 mije bila bolj pustolovska...no nekaj takega ,ne bom rekla da mi ni bila všeč...Pattersonove so krimi trilerji in mi je bolj všeč ,ker imam rada to zvrst.Prvih 6 od agenta Crossa sem si kupila,sedaj je recesija ...čakam da bo kaj znižano...

lp goga

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. dec 2009 14:49

terakota, priporocam ti tudi tega avtorja: Cussler, Clive Trenutno berem njegovo Trojansko odisejo in je kar ne morem odlozit. http://www.emka.si/trojanska-odiseja/PR/49942 LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

8. dec 2009 8:48

joj, hvala vsem trem za mnenje-tako se je veliko lažje odločit...do sedaj sem poznala tako malo teh avtorjev:) Gogad glede na prebrano se mi zdi, da je Pravilo štirih kar moja izbira, verjamem pa da se tudi Pattersona prebrati na dušek, tako je bilo z mano in Angeli in demoni, te posrka, čeprav, ko odložiš se pač zavedaš, da je šund, sicer dober šund tu ni debate...tole pravilo je pa tudi mene zamikalo... pa lep dan! p.s. Trojanska odiseja tudi obeta vidim! terakota

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

8. dec 2009 20:07

Pravi čudež Nicholas Sparks (lušna, romantična, taka, da te potegne) vsaj mene je. buča

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

9. dec 2009 8:29

Patterson ima res bolj ali manj podobne knjige,ampak jaz še vedno kar planem po njih in jih preberem na mah ;-))) Trenutno čakam na njegovo 6.žrtev! tatam

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

11. dec 2009 21:28

Čisto me je navdušil Zvonimir Balog in njegova knjiga ''Jaz osel'' (ki jo sicer prebiram otrokoma pred spanjem). In zakaj? Poslušajte tole o tem kaj vse je lahko pokvarjeno: Razen pokvarjenih zob, sira, konzerv so lahko pokvarjene ure, računski stroji, glasbeni avtomati. Pokvarjeni so lahko tudi ljudje, le da je to pri njih teže opaziti. Kadar je ura pokvarjena, stoji. Pokvarjen človek gre naprej, kakšen celo bolje. Pokvarjen radio molči. Pokvarjen človek govori še več. Ni ga mogoče odkriti niti z vonjem. Diši celo, kadar je najbolj pokvarjen. Pokvarjenim ljudem navadno ničesar ne manjka, imajo vse, razen poštenosti. Take ljudi lahko spoznamo po tem, ker vse kvarijo. Kvarijo ure, ključavnice, igračke, ... vse česar se dotaknejo. Pokvarjeni ljudje kvarijo druge, kot pokvarjena jabolka kvarijo zdrava. Toda mojstri pokvarjenci ne pokvarijo samo ure, ki kaže čas, pokvarijo lahko celo čas. Leto, desetletje ali ves vek. V pokvarjenem času se kvarijo kultura, politika, gospodarstvo, vse stoji ali nazaduje. V pokvarjenem času napreduje samo pokvarjenec. Včasih pokvarjenci počno to tako spretno, da je težko opaziti.Kvarijo vse okrog sebe z rokami v žepih. Z namigom. S kakšno besedo. S pogledom. Neki tak tip mi je pravkar na lepem pokvaril ne ure, ampak štiriindvajset ur - vso soboto. Prosim mojstre, ki znajo popravljati sobote, da mi jo popravijo. Popravljalci sobot, oglasite se! svenska

Rincewind  

član od: 23.10.2009

sporočila: 20

11. dec 2009 22:12

Roberto Saviano:Gomora Obetaven začetek, govori pa o organiziranem kriminalu v Neaplju. Rincewind

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

11. dec 2009 22:30

svenska je napisal/a:
Čisto me je navdušil Zvonimir Balog in njegova knjiga ''Jaz osel'' (ki jo sicer prebiram otrokoma pred spanjem). In zakaj? Poslušajte tole o tem kaj vse je lahko pokvarjeno: Razen pokvarjenih zob, sira, konzerv so lahko pokvarjene ure, računski stroji, glasbeni avtomati. Pokvarjeni so lahko tudi ljudje, le da je to pri njih teže opaziti. Kadar je ura pokvarjena, stoji. Pokvarjen človek gre naprej, kakšen celo bolje. Pokvarjen radio molči. Pokvarjen človek govori še več. Ni ga mogoče odkriti niti z vonjem. Diši celo, kadar je najbolj pokvarjen. Pokvarjenim ljudem navadno ničesar ne manjka, imajo vse, razen poštenosti. Take ljudi lahko spoznamo po tem, ker vse kvarijo. Kvarijo ure, ključavnice, igračke, ... vse česar se dotaknejo. Pokvarjeni ljudje kvarijo druge, kot pokvarjena jabolka kvarijo zdrava. Toda mojstri pokvarjenci ne pokvarijo samo ure, ki kaže čas, pokvarijo lahko celo čas. Leto, desetletje ali ves vek. V pokvarjenem času se kvarijo kultura, politika, gospodarstvo, vse stoji ali nazaduje. V pokvarjenem času napreduje samo pokvarjenec. Včasih pokvarjenci počno to tako spretno, da je težko opaziti.Kvarijo vse okrog sebe z rokami v žepih. Z namigom. S kakšno besedo. S pogledom. Neki tak tip mi je pravkar na lepem pokvaril ne ure, ampak štiriindvajset ur - vso soboto. Prosim mojstre, ki znajo popravljati sobote, da mi jo popravijo. Popravljalci sobot, oglasite se! svenska
Super! Sem z veseljem prebrala, odlična mladinska literatura! terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti