Kaj beremo?

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

13. okt 2009 15:08

Tilenboc, Ruska konkubina ima že nadaljevanje, če bereš tudi v angleščini, naslov je The Girl from Junchow, sicer pa gotovo tudi prevod pride kmalu. Zgodba se nadaljuje v Rusiji, kjer Lydia išče očeta, zaprtega v delovnem taborišču. Tudi priporočam. Sama sem pravkar prebrala Catching Fire, drugi del trilogije The Hunger Games in ugotavljam, da bo leto do izida tretjega dela zelo dolgo. Zadeva je namreč nekaj najboljšega, kar sem v zadnjih letih prebrala. Roman sicer spada v t.i. literaturo za mlade, vendar je zelo zanimiv (po mojem prepričanju) za vse "kategorije" bralcev. Zgodba se dogaja v postapokaliptični Ameriki, razdeljeni na okrožja, ki morajo vsako leto določiti dekle in fanta, stara med 12 in 18 let, za tako imenovane "Hunger Games", reality show, v katerem se morajo udeleženci pobiti med seboj, zmaga lahko le eden. V prvem delu zmagata dekle in fant, ki prelisičita organizatorje iger, v drugem delu pa se zgodba nadaljuje, ko oba (ne)hote postaneta simbol upora prebivalcev proti "Capitol-u". Lep pozdrav sonci

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

13. okt 2009 15:09

Ežoj, daj povej, je to roman ali slovar? Lep pozdrav sonci

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

13. okt 2009 15:18

Zadnje predavanje - Randy Pausch Pravkar prebrala. Če si jo kdo želi, mu jo prodam po znižani ceni. Andreia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. okt 2009 17:17

Sonci, ni roman, je " lonely planet phrasebooks, with 3500-word two-way dictionary ".

Entendero?

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

13. okt 2009 17:28

ežoj je napisal/a:

Sonci, ni roman, je " lonely planet phrasebooks, with 3500-word two-way dictionary ".

Entendero?

ežoj

 

Špansko - angleški, angleško španski???

Jaz imam ene dva doma... tudi slovensko španskega. Pa se mi bolj valjata po policah kot kaj drugega...e bo treba preselit v špansko govorečo državo za eno leto....

Sicer pa čitam nedavno izdan: The lost symbol

Vanja

neznan uporabnik

13. okt 2009 17:38

A naslednji potopis bo pa iz Južne Amerike, Ežoj? Trenutno berem Sanjsko knjigo, me že ene par noči mora tlači... japaja

KaTeK_x3  

član od: 29.8.2008

sporočila: 49

13. okt 2009 17:44

Dostojevski, Zločin in kazen :) super knjiga, priporočam :) KaTeK_x3

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. okt 2009 17:49

KaTeK_x3 je napisal/a:
Dostojevski, Zločin in kazen :) super knjiga, priporočam :) KaTeK_x3

Meni je bila grozljiva - pa ne samo zato, ker smo jo imeli za domače branje....

lp

cervus

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

13. okt 2009 18:48

Vanja, a je to "ta nova" od Dana Browna? Nadaljevanje Da Vincijeve šifre? Če je, kakšna je? Prebrala - Šanghajska konkubina - zanimiva Trenutno pa berem Imperatur - v Italiji so jo prepovedali. Lp! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti