Kaj beremo?

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

20. avg 2009 14:34

Kruh na vodi - 2. del (kar lepa družinska zgodba) buča

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

20. avg 2009 21:33

proxima je napisal/a:
@mamamia: ko ravno omenjas Dezulovica, te dni imata z Ervinom Hladnikom Milharcicem nenadkriljiv pissing contest v Dnevniku...:))) jaz umiram od smeha. Kronolosko: Reševanje vojaka Dežulovića Reševanje vojaka Hladnika-Milharčiča Dostojanstveno, toda odločno (upam se na kako nadaljevanje..:))) lp, proxima
Ja, ta dva itak redno berem, na morju tudi Dnevnik kupujem... Dežulovića se spomnim še iz Ferala .... Zdaj sem pa umirala od smeha, ko je oisal o gradnji mostov na Hrvaškem. Je nekako napisal, da povsod gradijo mostove da skrajšajo pot, le na Hrvaškem, da jo pdaljšajo (Pelješac), potem pa omenil most, " do kojeg nema ceste ni s lijeva ni s desna, te most od ni odkuda vodi nikamo...". Knjiga, ki jo omenjam, pa je v stilu filmov Nikogaršnja zemlja in Gori vatra - polna iskrivega črnega humorja, skozi katerega se kaže vsa nesmiselnost vojne. Vzporedno pa berem Ja sam Ok, ti si Ok. Mamamia mamamia

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

21. avg 2009 16:36

Mene pa je letos moje poletno branje malo razočaralo. Predvsem od Bartimejusove trilogije (Jonathan Stroud), sem si obetala več. Prva knjiga je še nekako šla, ostali dve pa s težavo. Karakterji so premalo izdelani, zgodba je večinoma predvidljiva. Dobra stran je lepo prepletanje zgodovinskih dejstev s Stroudovim domišljijskim svetom. Vseeno raje priporočam tole: Carlos Ruiz Zafón - Senca vetra: Fantastično branje. Napeta in hkrati lepa zgodba, pravšnja mera cinizma in surrealistični elementi, ki jih avtor vpleta v sicer realno okolje. Če kdo pozna kakšnega avtorja s podobnim stilom, naj mi prosim sporoči ;) Zanimiva mi je bila tudi Lisa See - Snežna roža in skrivnostna pahljača. Zanimiva zgodba o življenju žensk na Kitajskem v 19. stoletju, podprta z zgodovinskimi dejstvi in na trenutke izjemno pretresljiva. Kalpana

simpatija  

član od: 4.7.2009

sporočila: 135

26. avg 2009 18:31

Jaz sem še bolj nova na tem forumu pa se bom kar pridružila peterdici knjga Tisoč veličastnih sonc je enkratna ali pa kdor ima rad lahko branje tako za lahko noč priporočam Zimsko vrtnico . simpatija

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

27. avg 2009 16:35

Adalbert. po knjigi POLETNA BLISKAVICA, se bo verjetno prilegla še knjiga iste pisateljice MATILDIN POSLEDNJI VALČEK. Meni je bila zelo všeč vikica

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

27. avg 2009 16:44

Kdor ima rad knjige, ki temeljijo na resničnih dogodkih mora nujno prebrati knjigo ameriške pisateljice Marlo Morgan "Imenovali so jo Dvoje src". Knjigo je navdihnila resnična izkušnja,kjer pisateljica opisuje svoje 3-mesečno bivanje med avstralskimi domorodci Aboridžini. Njihov prvinski način življenja, razumevanja narave, itd. Pisateljica v uvodu pravi :"Če moreš prisluhniti sporočilu, se bo glasno in močno prebilo do tebe." vikica

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

31. avg 2009 22:29

Kate Mosse-Grobnica, mi je dosti bolj všeč kot Labirint tilenboc tilenboc

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

2. sep 2009 12:20

Vikica, "Imenovali so jo dvoje src" ni pisana po resničnih dogodkih. Avtorica je to kasenje priznala, kar pa še ne pomeni, da je knjiga zato ničvredna. Jaz so še vedno tudi zelo priporočam.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

2. sep 2009 15:19

Veronika Seles - Nezvestoba. Zanimivo branje. Mamamia mamamia

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

3. sep 2009 13:45

Včeraj prebrano: Jurij Ritheu - Sanje v megli. Fantastična knjiga z zelo šlampastim in slovnično katastrofalnim prevodom. zdaj me čaka pa kup knjig o Korziki.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti