Kaj beremo?

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

3. feb 2009 15:08

BELEŽNICA-zelo lepa ljubezenska zgodba.Sem takoj pogledala še DVD,pa ni niti senca kjige.

KODRLAJSASTI PITON-resnična zgodba,kruta a zelo lepo berljiva.Govori o odvisnikih -mamila

mesni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2009 16:21

Sem v fazi Philipa Rotha. Prebrala Človeški madež in Zarota iz Amerike. Pred leti sem brala Goodbye Columbus. In mislim, da bo Columbusa ponovo prebrala, ker mi je nedavna izkušnja z Rothom nekaj najboljšega, kar sem v zadnjih petih letih prebrala. Pisatelja so že večkrat predlagali za Nobelovo nagrado in po mojem je ni dobil zaradi tega, ker je Američan (tista finta, da Američani ne morejo dobiti vsega). Toplo priporočam. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. feb 2009 22:17

Dober namig. Jaz sem tudi pred kratkim reciklirala nekaj oldies goldies (Park Gorkega, Mala bobnarka, Kruh na vodi) - najbolj me je presenetilo, kako se prevodi lepo pustijo brat (kaksna skoda, da je Mart Ogen ze deset let pod ruso, mladi Gradisnik pa tudi ne prevaja vec toliko). lp,proxima

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

4. feb 2009 20:28

Jaz pa trenutno berem Poletje v Belfastu pisateljice Lucy Caldwell. lp regica

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

5. feb 2009 14:02

Jaz pa imam eno vprašanje, kupujem eno knjigo, za sestro, kot spomin na maturantski ples. Ima kdo kako idejo za kako knjigo, ki bi bila primerna za tako priložnost. Hvala, lp

sonchek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. feb 2009 16:36

sonchek, imaš dve možnosti: ali kupiš kakšno iz repertoarja klasike, ki jo je treba prebrati (tipo Tolstoj, Andrić; Mann....) in napišeš posvetilo v stilu: draga sestra, v trenutku, ko si to knjigo prejela, še nisi imela dovolj pameti, da bi jo razumela, ampak ob vsaki obletnici mature jo boš bolje razumela in tega maturantskega plesa se boš ravno zaradi te knjige vedno znova spomnila.... ali pa, da kupiš kaj iz serije chick-lit literature.... in napišeš, da je pri osemnjastih treba brati življenje, ki ga živiš pri tridesetih in ne obratno. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. feb 2009 18:58

 

E *ebiga Vendy, posvetilo v svetovanem stilu je morda resnično, najbolj primerno pa vsekakor ni. Nekdo, ki maturira je sam pri sebi najbolj pameten in je njegov celi svet, najmanj primerno je v tem trenutku, da te kdo " trezni ", posebej sestra ne ( starši so zato, da grenijo življenje mladostnikom, ne pa lastna sestra ).

 

sonchek: ti pa tudi čudno sprašuješ. Vprašanje je, a je sestra redni bralec ( ljubitelj branja ) ali ni. Pri meni, pri enem članu familije je skoraj žalitev, če kupiš knjigo za darilo. Če je reden bralec, bo vsake knjige vesela s primernim posvetilom ( prej svetovano, naj mi bo oproščeno, pa odsvetujem ). Če ni reden bralec, pa bi rad podarila knjigo, naj bo " praktičen priročnik ". Lahko je tudi kuharska knjiga ali, pred nekaj dni sem videl v Mladinski Knjigi prodajajo zelo lep leksikon ( za člane kluba posebej ugodno ). 

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. feb 2009 20:58

ežoj, on the second thought, se strinjam. Vendelina jr.

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

9. feb 2009 18:42

V minulem obdobju sem prebrala: Predmestje (Vinko Moderndorfer), bolj trpek humor, po njej je bil posnet tudi film (ki pa ga nisem gledala); Ninina pesnika dva (Bogdan Novak), prijetno toplo branje, knjiga za mladino; Videz vara (Jill Mansell), zajetnejša knjiga, čez 600 strani, a se jo hitro bere, lahkotna vsebina; Prva detektivska agencija (M. Smtth), meni rahlo dolgočasna. jedert

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

10. feb 2009 11:26

Berem najnovejšo od Danielle Stell Sestre in sem padla noter.... Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti