Kaj beremo?

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

2. feb 2009 14:42

Za to knjigo sem tudi jaz v vrsti ampak verjetno ne v tvojem kraju Ežoj, zato kar lepo počasi. angie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

2. feb 2009 14:53

Jaz sem se pa ob tem, ko sem začela brati knjigo Skrivnost, spraševala, kaj neki je takega v njej, da je obnorela množice po svetu.

Po mojem mnenju nič drugega kot dober marketing in so eni še enkrat pokazali, kako se da dobro prodajat nekaj citatov, ki jih ima v glavi vsak od nas, samo pišemo jih ne in ne prodajamo. Da bi mi ta knjiga spremenila življenje? Bog ne daj.

Moje osebno mnenje, lepo prosim. In sprejemam tudi mnenje tistih, ki so nad knjigo navdušeni, jih namreč kar nekaj poznam, a meni to res ne sede.

 

Mamamia

mamamia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

2. feb 2009 16:36

o, Mamamia, hvala za tole. Jaz sem imela tako neskončno slabo vest, ko sem dobila Skrivnost iz rok dobre prijateljice in čutila ob knjigi podobno kot ti. Nisem in nisem je mogla prebrat. Ob njej sem čutila vse prej kot razodetje skrivnosti (ki jo ima resnično vsak od nas v sebi) ampak agresivno podajanje citatov, poskus pranja možganov, nadležen "priročnik" oz. "vodnik"...sploh ne najdem besed. V glavnem sem med tem, kosem prelagala knjigo iz police na polico, ša na mizo, pa na računalniško mizico in vsepovsod, hlastno prebrala 4 druge knjige )) V objem korenin 1. 2. in 3 del, ter Peščene sipine. Vse so mi zelo, zelo sedle. Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 02. feb 2009 16:37:17

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. feb 2009 17:10

Pa kdo je napisal to Skrivnost,če ni skrivnost... lp goga

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

2. feb 2009 17:22

Robert Markuš: Borci brez preteklosti. PRIPOROČAM zelo, govori o izkušnji Slovenca v Tujski legiji.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. feb 2009 18:32

gogad: Rhonda Byrne, založba Vale Novak.

Drugač, mamamia in Noa, knjiga ni za branje kot roman. V knjigi so koncentrirani poenostavljeni povzetki nekakšnih " magijskih " tehnik, za čigar razumevanje je treba precejšnjo poznavanje " ezoterike ". Pred branjem te knjige bi bilo treba prebrati vsaj kakšno drugo knjigo  iz sorodnega področja ( recimo: J. Murphy, The miracle of mind  dynamics, ali Helping Yourself with ESP, da o klasikih A. Crowly, I. Regardie, D. Fortune niti ne govorimo ). To je, kot bi kupili knjigo o parcialnih diferencialnih enačbah ( naj mi bo odpuščena predpostavka, da je vajino znanje matematike na nedovoljni stopnji za razumevanje istih ), in potem modro ugotavljate, da kaj se gredo, saj to ni nič kaj takega. Napaka pa je, da to knjigo prodajajo kot roman, in so potem ljudje razočarani. 

ežoj

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

3. feb 2009 0:10

"To je, kot bi kupili knjigo o parcialnih diferencialnih enačbah ( naj mi bo odpuščena predpostavka, da je vajino znanje matematike na nedovoljni stopnji za razumevanje istih ), in potem modro ugotavljate, da kaj se gredo, saj to ni nič kaj takega. Napaka pa je, da to knjigo prodajajo kot roman, in so potem ljudje razočarani. " Ha, ha, Ežoj, ja prav imaš glede parcialnih enačb in matematike, vsaj kar se mene tiče. Prepričana sem, da bi mi bila ezoterika manj abstraktna, kot takšne in drugačne matematične znanosti Kar se modrga ugotavljanja tiče, pa nimaš prav. Ker sem se počutila prav butasto, ko sem brala Skrivnost Vsekakor pa si mi s svojo objasnitivjo zanetil plamenček zanimanja. Trenutno sicer še ne tako velik, da bi se lotila literature, ki si jo navedel, plamenček pa vendarle, saj mi zaznavanja "subtilnega" niso povsem tuja V vsakem primeru pa je marketinški pristop pri tej knjigi zgrešen, tudi s tem se strinjam.

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

3. feb 2009 9:09

victoria holt-revna sorodnica.Stara a mislim,da še vedno dobra. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

3. feb 2009 9:12

Rolada, tudi jaz pravkar berem Preprosto resnico in - a veš, da sem tudi jaz pomislila, da bi prebrala še kako o Amiših, ker sem tudi čist not padla. Ko grem naslednjič v knjižnico, bom povprašala po še kakem branju o Preprostih in bom tule tudi napisala. Uživajte ob dobri knjigi! neny111

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

3. feb 2009 10:20

Ežoj, zelo dobro napisano. Ni vsak duševno na isti ravni in ne sprejema vsak enako nekaj skrivnostnega. To tudi piše v knjigi, ker drugače ne bi bil svet takšen kot je. mišika Sporočilo je spremenil(a) mišika dne 03. feb 2009 10:22:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti