Kaj beremo?

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. jul 2011 14:07

Ja, Vikica, se zelo strinjam s tabo. Tudi ugotovitvi gospe Vesne, da je veliko lepših krajev na Jadranu bi se pridružila, s tem, da pa moram reči, da je ona opisovala življenje in bivanje na otoku Oahu, kjer živi moja(sinova) družina. Honolulu je zelo podoben katerikoli ameriški ali evropski metropoli.Razlika pa je v tem, da tu vse dehti in diši, saj je vse leto toplo in tudi mokro. Havajsko otočje pa sestavlja nekaj večjih in ogromno manjših otokov. Moje zanimanje za Havaje se je seveda povečalo iz znanih razlogov. Bila sem še na Big Islandu, ki je čisto drugačen, manj "evropski", lahko bi pisala ure in morala odpreti novo temo. Prečudovit je tudi Maui, kjer se narava lahko kosa z meni enim najljubših otokov, to je Mljet itd. Oprostite za smetenje.

Aloha!

naor

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. jul 2011 15:22

Naor, čisto nič ne smetiš.

Vsi bomo veseli, če se boš odločila in odprla novo temo,  po moje se ne motim dosti, če rečem, da vsi radi beremo popotne dogodivščine iz prve roke.

Če je zraven še kakšna fotografija, pa še rajši.

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

8. jul 2011 15:58

vikica je napisal/a:

Res mi je všeč.  Kar spokala bi prtljago in odšla na tisto plažo, ki jo tako navdušuje. Ampak ne spadam v ta rang, niti po denarnici niti po pameti. Res ne. Žal, mogoče v drugem življenju.

 

 

No, naslednjič si bom nabavila knjigo ali dve Vesne Godine.

 

Bom še jaz mimo  : Dolgo pred internetom, smo imeli na seznamu obisk Waikiki obale. Bila je zadnja postojanka na našem izletu. Ko smo prispeli do nje, smo se samo spogledali, dejansko obrnili pete in odšli do muzeja na drugi strani mesta. Dejasnko nič drugega, kot Rimini v tropskem podnebju in čistejšo vodo. Vse obale in zalivi, ki smo jih z rent-a-carom obiskali pred Waikikijem, so bili neskončno lepši. Da o obalah in zalivih v Dalmaciji, še iz mojega otroštva ne izgubljam besed.

 

 

@Elaphus: Knjiga sicer še ni prišla, sem si pa takoj pogledala film, posnet po knjigi Na vrhu sveta. (The savage innocents z Anthony Quinnom v glavni vlogi). Nič o presajanju nosu, samo enega misionarja spravi stran, ker le-ta zavrne najboljšo hrano v hiši (meso, na katerem mrgoli črvov) in nato še njegovo ženo. Po tem, kar sem prečitala na Wiki, sem si predstavljala, da je zgodba (film) ena sama kriminalka, pa temu niti približno ni tako!  Prav smešno je gledati film, v katerem so vsi posnetki na ledu, zunaj pa 35+ stopinjska pasja vročina.. :) Knjiga bi morala prispeti danes. 



Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 08. 2011 16:00

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

8. jul 2011 18:17

Ko smo že ravno pri Havajih, naj povem, da mi je bila zelo všeč trilogija (ali mogoče kaj več) z naslovom Havaji.

Havaje opisuje od njihovega odkritja, ne belcev, temveč nekega drugega plemena, pa do današnjih dni. Seveda kot roman, kar je meni zelo privlačno. Veliko se naučim in še kakšna zgodba je vmes.Ko boste imele čas, si privoščite to malo obsežnejše branje.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. jul 2011 19:02

Poznam, sem lani vzela vse tri, pa ni bilo časa, prebrala sem 50 strani prve. Hvala za idejo, letos bodo "padle" vse tri.

 

 

 

 

 

naor

adrijanat  

član od: 18.11.2006

sporočila: 3

8. jul 2011 21:51

Zelo dober roman je Zimska vrtnica-avtorja ne vem. Priporočam za poletno branje.

Pa prijetno počitniško branje.

 


janca

Sporočilo je spremenil(a) adrijanat dne 08. 2011 21:51

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jul 2011 22:52

V slovenščini tega prevoda žal še ni, je pa angleški, za latino vernike in vernice s tega portala pa kar v originalu

Mario Vargas Llosa: La fiesta del chivo, v angleščini pa se temu reče Feast of A Goat. Genijalen opis dikature, ki naredi še dikatorja čisto človeškega, hkrati pa nam ne dovoli, da bi se nam po pomoti zasmilil. Dovršen opis diktatorjevih podanikov in kar naenkrat razumemo marsikaj, česar prej nismo. Tudi domače sledilce ljubljenih-in-nezmotljivih vodij, če nič drugega..... Duhovito o težkih časih in brez literarnih težav preide v opise nasilja in mučenja, ne da bi pri tem izgubil bralca. Mojstrovina. S temle je Llosa na moji večni lestvici prišel na drugo mesto, ker Andrića se ne da prehiteti - ampak je definitivn jasno, da tisti, ki je zmogel napisati La fiesta del chivo, je moral dobiti Nobelovo nagrado za litetaturo.

Vendelina jr.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

10. jul 2011 11:10

Elizabeth Gilbert: Jej, moli, ljubi..........vsekakor knjiga, ki se jo splača prebrati.

daga

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

10. jul 2011 19:36

Drage moje, ki priporočate razne knjige v branje, zelo zaželjeno bi bilo, če bi opisale vsaj v 2-3 stavkih

vsebino, ali kaj vas je pritegnilo v predlagani knjigi. Tako bi lažje našla kar imam rada.

suzi1973  

član od: 29.12.2010

sporočila: 20

10. jul 2011 20:26

Če imaš rada zgodovinske ljubezenske zgodbe,ti absolutno priporočam Julie Garwood. Knjige boš dobesedno "požrla".  Dobra je  še Kathleen E. Woodiwiss.

Če imaš rada pa kriminalne zgodbe, pa nikakor ne smeš mimo Tess Gerritsen.

Če so ti všeč pa vampirske zgodbe, pa absolutno moraš prebrat serijo Vampirska akademija ( 6 knjig ) od Richelle Mead.

Zelo dobra je pa tudi fantazijska knjiga Duša od Stephenie Meyer.

Kakorkoli, če te zanima vsebina od katere knjige, pojdi na emka.si (spletna knjigarna Mladinske knjige). Tam imaš opisano vsako knjigo.

suzi1973

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti