Kaj beremo?

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

14. apr 2006 13:21

Obožujem branje knjig!!!!! Pa še v tej stroki bom nekoč - takoj, ko diplomiram. Uf, prebrala sem že na stotine knjig (nekatere so bile itak nujne za izpite: književnost 1, 2, 3 in 4 in podobno). Pravkar sem prebrala Ljubezen traja tri leta (Beigbeder), vmes sem začela Katarina, pav in jezuit (Jančar), pred tem Rahela (Virk),... In vse tri so krasno nepozabne. Všeč mi je, da moram po knjigi še razmišljati o njej, da mi ne da miru, da se najdem v njej. Joj, ogromno knjig je. Mislim, da mi ne bo uspelo prebrati vseh knjig, ki me zanimajo. Preveč jih je. Tamči

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. apr 2006 19:52

Patricia Cornwell-Lončarjeva njiva,tako napeto srhljivo,da ne moreš odložit.Sedaj veste zakaj me ni na čvek lp goga

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. apr 2006 20:25

Vidim, da beremo zelo veliko in zelo raznovrstno. Mene pa zanima še nekaj drugega - ali tudi kaj gledamo? S tem mislim seveda na filme, bodisi v kinu, na televiziji ali na DVD. Včeraj sem gledala super film - Umazane lepe stvari. V začetku mi je bil grozno pretresljiv, konča se pa tako lepo, da mi je bilo kar toplo pri srcu. LP P.s. Po obisku na klepetalnici sodeč, gledamo televizijo zelo malo, hehe! cervus

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. apr 2006 21:10

Uh, gledamo, gledamo! Midva sva ljubitelja spooky sci-fi serij (X-files, Ultraviolet, Dead Like Me, Carnivale, Twin Peaks, Edge of Darkness), pa tudi ostali kultni filmi na DVDjih se nabirajo s svetlobno hitrostjo, se zlasti, odkar jih prilagajo cajtngom, pa tudi amazon in potepi po londonskemu Virginu mi temeljito in globoko gulijo zepe:)). Nad kvaliteto slovenskih izdaj sicer malo godrnjam, ampak za piko odret so pa cisto v redu - tako ali tako nas caka cez nekaj let najbrz blue-ray formatna revolucija in bomo morali spet zamenjat kompletne zbirke, tako kot se je zgodilo z VHSji. Televizije navadno ne morem gledat - bodisi zaspim, bodisi me kaksna bebasta reklama tako pojezi, da jo kar ugasnem. V zadnjem casu zdrzim le ob Frostu, pred tem pa ob dr. Martinu. Imam sreco, ker stanujem nekaj sto metrov zracne razdalje od Kinodvora in Kinoteke, v Kolosej pa zaidem le izjemoma, ker tipicne hollywoodske produkcije v glavnem ne prenasam. Liste najljubsih filmov ne morem napisat, ker jih je na njej vsaj 100, lahko pa morda navedem obe skrajnosti: na eni strani Silence of the Lambs, na drugi Italijanscina za zacetnike, nekje vmes so vsi almodovarski. Kdor lahko iz tega potegne kaksen skupni imenovalec, naj mu bog pomaga :)))) lp, proxima

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. apr 2006 21:58

Oh Elaphus ,sploh ne znam več v kino hodit.Zadnjič sva bila marca ,po zelo dolgem času in so naju posedli v drugo vrsto .Z glavo sva tako migala kot da gledava tenis. Na televiziji najraje gledam Frosta in umori na podeželju,ki pa so vsi posneti ,ker sem takrat na čveku. lp goga

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

14. apr 2006 23:30

Jaz pa trenutno berem Urok južnega morja, ki ga je napisala Alma Karlin. Tudi Frosta vedno pogledam, prav tako sem gledala Umore na podeželju. Lp iz Mb riba-ribica

Ivi  

član od: 17.6.2005

sporočila: 31

15. apr 2006 8:30

Meni je bila všeč zadnja moja prebrana knjiga: PRED SPANJEM SI STOKRAT SKRTAČIM LASE. Sex na vsaki strani knjige, zanimivo, pestro, hitro prebrano. PRIPOROČAM tudi moški populaciji. LP ZVEZDA Ivi

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

15. apr 2006 11:36

Ravnokar prebrala Loncarjevo njivo. Zdaj pa sem zacela In potem ni bilo nikogar vec. Lp, M

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

17. apr 2006 16:31

No, če že omenjamo tudi filme: Vonj po ženski, z Al Pacinom v glavni vlogi, ki jo je odigral, za moj okus, fantastično.To je edini film, ki sem ga gledala več kot enkrat, pa ga bom verjetno še kdaj. Tanja

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

10. maj 2006 17:06

Berem Zveneče cedre tajge ; Vladimir Mengre.Pripoved, če bi temu lahko tako rekli , o sibirski puščavnici, ki uči kako živeti, da bi preživeli kot človeštvo in ohranili svoj planet.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti