Kaj beremo?

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

30. maj 2015 13:45

Evo, Ken Follet me je tako pritegnil, da sem prebrala še Ključ za Rebeko in trenutno berem še Iglo, prinesla pa sem si še prvi del trilogije Stoletje: Propad velikanov. Ta je zelo debela in mislim, da bom rabila kaka 2 tedna, da ob večerih prerinem skozi.

Kot sem že napisala, so prve tri knjige (Kavke, Ključ.. in Igla)  umeščene v čas med drugo svetovno vojno (kar načeloma v preteklosti nisem rada prebirala), so pa napisane tako izvrstno, da ne izpustim niti enega odstavka, kar se mi včasih zgodi med prebiranjem kakih bolj dolgoveznih čtiv - predvsem ruskih pisateljev.

BABI 2+2

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

31. maj 2015 15:40

  Victoria Holt:   Nevesta.

 

 

 

 

mopsika

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

31. maj 2015 18:39

Zadnje čase malo berem, ampak uspelo mi je prebrati:

 Sherry Argov - Zakaj moški ljubijo mrhe...

Bom kar prepisala vsebino, ki me je pritegnila v to branje...

Mrhe niso zadirčne tečnobe ali agresivne domine, so mehke, tople in ženstvene...od cmeravih žensk predpražnikov pa se razlikujejo po neuklonjivem samospoštovanju. So ženske s pokončno hrbtenico, ki ne dovolijo, da bi kdo z njimi ravnal nespoštljivo. In veste kaj?

 Moški jih obožujejo!!!

Najprivlačnejša lastnost tega priročnika je dostojanstvo. 

In seveda - drugi vas bodo spoštovali in ljubili toliko, kot se spoštujete sami ... Pa saj to že veste...

Če bo koga ta opis pritegnil v branje tako, kot je mene, upam, da vam ne bo žal...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 555

1. jun 2015 22:19

Trenutno berem knjige slovenske pisateljice Terezije Justinek.Prebrala sem Otroci mihejeve jase-Prihod na Planino,Urška ter Kmetica.Upam,da bodo v knjižnici imeli še ostale knjige predvsem Otroci mihejeve jase- Vrnitev na Planino.Knjige me tako pritegnejo,da berem dolgo v noč.

chappy

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. jun 2015 7:47

Rabim pomoč mojih knjižnih moljev 

Iščem roman s tematiko 2.sv vojne ter ščepcem misticizma. V glavi imam napet roman, poln intrig, WAFFEN SS run, ter njihovega centra (grad Wewelsburg),kjer so imeli svojo lastno dvorano z okroglo mizo ter dvanajstimi stoli....

Vam pade kaj na pamet? Pa vsekakor je lahko fikcija in se lahko dogaja po letu 1945 oz. je izmišljena tema...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

2. jun 2015 8:18

MBrando je napisal/a:
Iščem roman s tematiko 2.sv vojne ter ščepcem misticizma.

Ne vidim nobenega misticizma v 2. svetovni vojni.

rimljanka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. jun 2015 8:35

rimljanka je napisal/a:

MBrando je napisal/a:
Iščem roman s tematiko 2.sv vojne ter ščepcem misticizma.

Ne vidim nobenega misticizma v 2. svetovni vojni.



rimljanka



Draga rimljanka. 

Tukaj so primeri. Več kot dovolj mistike in grizenja nohtov;

http://www.goodreads.com/list/show/14892.WWII_Sci_Fi_a

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

2. jun 2015 13:15

MBrando, žel mi je, ampak ne štekaš moje pripombe.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

2. jun 2015 13:44

BTW Bando, a ti si še u Sloveniji al si se ze preselil, kot si napovedal ?

hedonist

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. jun 2015 14:32

a te si ze vse prebral? Da ti ne odkrivamo tople vode.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti