Kaj beremo?

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

9. maj 2013 20:55

mojezlato je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:

Feri Lainšček: Ločil bom peno od valov. Mojstrsko!



JJ

 

Muriša je drugi del. Se tudi splača prebrat.



mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Že naslov všečen, si sposodim naslednjič.

Prebrano: Elizabeth Berg Jesenski blues- ni ne vem kakšen literarni presežek, ampak pisateljica lepo opiše osebe, zgodba ganljiva, zanimivi utrinki iz otroštva, berljiva, odlično opiše odnose, prebrala sem jo v 3 dneh. Nočem , da jemljete osebno ali vzvišeno ampak so tudi berljive knjige, ki pustijo pečat in si jih je vredno prebrati in imate od njih veliko več kot od štancanja knjig po istem kopitu, kot so od Viktorije Holt itd. Ne me narobe razumeti sem imela obdobje (pri 15), ko sem brala samo V.H.. Verjetno ni knjige, ki jo nisem prebrala ampak se ne spomnim niti delčka nobene njenih knjig. Ostale iz tistega obdobja : Pestrna, Deseti brat, Hlapec Jernej in njegova pravica, Ko zorijo jagode, Ana Karenina, Madame Bovary, živijo v meni, kot osebe, ki sem jih poznala in sem jim bila blizu.

Čaka na polici: Pošta  -Charles Bukowski (brala že pred leti -Špeh na kruhu)

Kot najstnico me je čisto prevzel, od izražanja do brezbrižnosti do življenja.

Tokrat sem se posvetila njegovi življenski zgodbi, ki jo podrobno lahko izveš skozi: Zapiski starega pokvarjenca.

Sem mislila, da ga ne bom sprejela tega starega, zapitega šovinista, ki sovraži babe bolj kot pedre (njegov zapis) ampak me je spet prevzel, tudi če je to, kar je. 

Še enkrat se opravičujem bralkam V.H. in sem tudi prebrala Srhljivi pesek in se spomnim da je bila ful dobra. Ampak, če me brcneš nimam pojma o čem se je šlo.

Suzi

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

9. maj 2013 21:01

Prebrana Hči dima in kosti (prvi del trilogije)- Laini Taylor. Sem jo imela prebrano en, dva, tri. To je fantazijsko romantična zgodba, nakratko o angelih in demonih.

Berem pa Nora Robert- Slastni trenutek.

katti

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. maj 2013 23:35

Victoria  Holt..Grajski gospod..

lp goga

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. maj 2013 6:33

Trenutno v celotni zbirki DONNE LEON!!!
Mater me je komisar BRUNETTI zacumpral. Prav predstavljam si ga, ko hodi po uličicah Benetk, z perfektno narejeno kravato, pričesko in rokami globoko v svojem super ita. plašču.

Zraven pa še projekt za KNJIŽNI KLUB.

Beremo, beremo!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

10. maj 2013 14:10

Zabavala sem se ob prebiranju knjige Zorana Predina, Druga žena v haremu.Humorno opisuje svoja potovanja in gostovanja doma in v tujini.Vseskozi, sem imela pred očmi njegov nasmešek, in značilno počasno govorjenje v štajerskem dialektu.Priporočam!!

adalbert

Binko83  

član od: 18.3.2011

sporočila: 92

10. maj 2013 18:38

Jeffery Deaver - Zbiralec kosti

Binko83

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

12. maj 2013 14:00

Ponovno sem pričela brati knjige Utte Danelle in ni mi žal, še vedno mi je všeč S

edaj berem njeno POZABI, ČE HOČEŠ ŽIVETI. <3

 

vikica

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

13. maj 2013 20:54

Danes končala Preprosta resnica (Jodi Picoult), zdaj pa bom začela s knjigo Tujec (Albert Camus) za Bralno značko za odrasle. 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. maj 2013 23:51

Philippa Carr(Victoria Holt)..Kresni večer..

lp goga

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. maj 2013 5:48

Tokrat BRUNNETIJEV drugi primer....
Ja tako je to ja, jaooo. Sprva sem mislil prebrat le eno knjigo izmed celotne DONNA LEON zbirke, a me je, tako kot mnogo drugih, zacumprala in sedaj sem "pojedel" že 3 knjige iz njene BRUNETTI serije. Jejžeš....

Še ena napeta in super detektivka;
WILLI HEINRICH; SAM PROTI PALERMU 

P.S: Kakšen preobrat. Lani spomladi/poleti totalno potopljen v ROMANE Z KULINARIČNIM NAVDIHOM, sedaj pa v ROMANIH Z DETEKTIVSKO TEMATIKO

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti