Kaj beremo?

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

8. okt 2010 9:38

Ljubljeni grešnik Engie

Navzikaa  

član od: 4.6.2009

sporočila: 32

10. okt 2010 21:37

Meni je bila zelo všeč (najbrž že omenjena) zbirka (pra)zgodovinskih romanov Otroci zemlje od Jean Auel: 1. knjiga: Rod jamskega medveda 2. knjiga: Dolina konj 3. knjiga: Lovci na mamute 4. knjiga: Pot domov 5. knjiga: Zavetje skal Knjiga s svojimi slikovitimi opisi popelje bralca v čas 10 000 let nazaj, v čas ledene dobe in splete čudovito zgodbo o 4-5 letni deklici, ki med potresom izgubi svojo družino. Na pol zavestno jo najde neandertalsko pleme in jo posvoji... Šesta knjiga pride na police v letu 2011.;) LP Navzikaa

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

10. okt 2010 21:53

pred kratkim sem prebrala trilogijo Waris Diere: Puščavska roža, Puščavska zarja in Puščavski otroci. Waris je danes znana manekenka in je svoje življenje posvetila boju proti obrezovanju žensk - okrutnemu pohabljanju spolovila. Ta okruten obred je tudi sama preživela. Njena izpoved me globoko pretresla, ker sama kaj dosti o tem vedela. Priporočam branje. Sedaj pa berem IZGUBLJENA VRTNICA (Serdar Ozkan) regica

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. okt 2010 21:38

Tudi meni je bila všeč zbirka knjig Otroci zemlje. Na res zanimiv način in z veliko domišljije opisuje začetek zavedanja, da imamo ženske tudi "miselne potenciale" in da se znajdemo še v tako surovi naravi. vikica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

11. okt 2010 22:01

Navzikaa je napisal/a:
Meni je bila zelo všeč (najbrž že omenjena) zbirka (pra)zgodovinskih romanov Otroci zemlje od Jean Auel: 1. knjiga: Rod jamskega medveda 2. knjiga: Dolina konj 3. knjiga: Lovci na mamute 4. knjiga: Pot domov 5. knjiga: Zavetje skal Knjiga s svojimi slikovitimi opisi popelje bralca v čas 10 000 let nazaj, v čas ledene dobe in splete čudovito zgodbo o 4-5 letni deklici, ki med potresom izgubi svojo družino. Na pol zavestno jo najde neandertalsko pleme in jo posvoji... Šesta knjiga pride na police v letu 2011.;) Navzikaa

Je treba dodati, da tudi dokaj veren prikaz življenja neandertalcev (mimogrede, NUJNO pojdite v Krapino, super muzej je tam o njih, nov, spomladi letos odprt, res priporočam) in modernega človeka.

rimljanka

Urlica  

član od: 23.1.2010

sporočila: 17

12. okt 2010 22:32

Živjo bralci, Evo med dopustom imam še edino "tapravi" čas da še kaj prečitam. Med drugim sem obdelala: - Gomora, Roberto Saviano: ITA mafija; po mojem mnenju si sama knjiga ne zasluži tolko pohval kot jih je mogoče dobila. Bereš bolj kot dokumentarec oz. poročanje - na trenutke težaško branje, prav tako bi lahko avtor če je že preučeval ITA mafijo naredil kako družinsko drevo,dodal slike,... no to je pač moje mnenje. Za same dogodke, ki se odvijajo pri naših sosedih pa da ne zgubljam besed, res velja kar pravijo za Italijo, s.......... že takoj za mejo, jug je pa čisto adijo. Zanimivo branje kogar to zanima, pa si boste potem sami ustvarili svoje mnenje. - Za vsako ceno, Lisa Kleypas: no to je pa bolj umirjeno-počitniško ljubezensko branje. Ta knjiga mi je bila všeč zaradi njenega erotičnega naboja, mislim da bo ali je vzburila vsakogar ki jo je vzel v roke. Ni vulgarna ali žaljiva ne do moških ne do žensk, je pa zeloooo sexi. Predlagam jo tudi moškim ;). Glede na podrobnosti pri opisovanju spolnosti jo ne priporočam najstnikom z nerazčiščenimi pojmi partnerstva in ljubljenja. LP Urlica

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

13. okt 2010 0:14

Na nočni omarici je začeta knjiga  G.G.Marqueza " Žalostne kurbe mojega življenja", kdaj bom končala ne vem, berem stare forume na KulSlo...

lp

mišzmoke

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

13. okt 2010 8:32

No Urlica, potem moraš prebrati še prvi dve od Lise Kleypas - Moj zaščitnik in pa Ljubimec Lady Sophie; ta Sophie je sestra Nicka iz romana Za vsako ceno; ta prva knjiga pa govori še o detektivu Morganu, ki ga tudi "srečamo" v tretji knjigi. Lakica

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

13. okt 2010 10:52

Pirati srca-Jane Johnson Prebrala sem še Nevesta od Garwoodove in Načrtovana ljubezen od Sherry Tomas Hčerki pa sem iz knjižnice prinesla Deček v črtasti pižami,potem pa sem jo sama brala tatam

Urlica  

član od: 23.1.2010

sporočila: 17

14. okt 2010 11:43

Lakica, hvala za info, bom prečitala, sploh če sta knjigi vsaj malo podobni že prebrani :) LP Urlica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti