Kaj beremo?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. mar 2010 9:18

Rong Jiang: Volcji totem - super knjiga. Ni bila zastonj nagrajena. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. mar 2010 9:40

rimljanka je napisal/a:

mamka je napisal/a:

Iz knjižnice pa sem si prinesla še roman Donne Woolfolk Cross: Papežinja Ivana. Znanka mi jo je priporočila, vendar me je vonj knjige (po cigaretnem dimu) odvrnil od branja[zmesan]. Nimam nič proti kadilcem, ampak tole me pa moti. Že nekaj dni jo imam na hodniku pa ima še vedno vonj. Saj vem, da se sliši picajzlasto (ali po domače: kaj ta špičasta baba teži zaradi vonja knjige. . . ), vendar postanega cigaretnega vonja pa res ne maram, sploh v spalnici. Najbrž jo bom morala neprebrano odnesti nazaj v knjižnico. [bah]mamka

Uh, nisi edina, imam podobne probleme. Vonja se ne boš znebila, se je zažrl v papir.

[nagelj] rimljanka
No mene pa motjijo tudi popacane knjige. Kot bi nekateri jedli in bi vmes padlo ali pa brali z umazanimi rokami, včasih se mi zdi, da je tudi kri. Za mano so tri knjige od Jean M. AUel- Rod jamsekega medvesa, Dolina konj in Lovci na mamute. Čaka me še 4 in 5 del, ki pa sta baje v 4 knjigah. Nič zato!! Se prav veselim. [sreca] katti

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. mar 2010 15:56

Katti, kolikor je meni znano, sta četri in peti del normalno v dveh knjigah. In nič bolj debeli kot one prej. Zgodba je pa že malo razvlečena, ampak upam, da te to ne bo odvrnilo od branja.

lp

cervus

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. mar 2010 20:16

Prijateljica mi je rekla, da ima vsak del dve knjigi, bom pa točno vedla, ko bom imela doma. Že sedaj so nekateri opisi prav dolgi in še ponavljajo se, ampak meni so knjige kljub temu všeč. No, bomo videli, kako bo. [sreca] katti

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

19. mar 2010 19:44

Pozdravljene! Prosim, pomagajte mi razrešiti ,,trd oreh,,. Soseda mi je pripovedovala o knjigi-resnična zgodba, katero naj bi napisala slovenska pisateljica. Govori o trpljenju družine, katere oče je pijanec. Nikakor ne morem do nje, saj ne ve naslova, oziroma naslov, katerega mi je povedala ni pravi. Hvala in lep večer še naprej! j04

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. mar 2010 20:25

j04, a bi se dalo še malo več o vsebini napisat? polovica, če ne več slovenskih pisateljic (pa pisateljev tudi, se mi zdi), je pisala o očetu, ki je pijanec in o trpljenju družine....

lp

cervus

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

19. mar 2010 22:17

Gospa,katera mi je to pripovedovala je rekla, da je to resnična zgodba hčere, katera je pisala o materi , kako jo je oče trpinčil in mislim tudi na koncu umoril. j04 Sporočilo je spremenil(a) j04 dne 19. 2010 22:19

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

21. mar 2010 16:13

Letos imajo maturanti za prebrati knjigo "Francoski testament". Jo je katera že prebrala, kaj menite o njej?

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

5. apr 2010 20:12

Kraljevina izza tančice-o svakinji Osame bin Ladna,njenem življenju v Savdski Arabiji... Trenutno pa Umori v jazbečevem dolu-Caroline Graham in Avtizem-kako najti pot iz tega blodnjaka tatam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti