Kaj beremo?

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

4. mar 2010 16:38

Aleksandra Marinina: Tuja maska silven

Rincewind  

član od: 23.10.2009

sporočila: 20

4. mar 2010 16:42

Vinko Moderndorfer: Ljubezen Sinjebradca Rincewind

Urlica  

član od: 23.1.2010

sporočila: 17

5. mar 2010 22:07

Tolstoj: Ana Karenina (zanimivo kako opisuje odnose) Urlica

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

6. mar 2010 20:55

Naomi Klein: Doktrina šoka. Zahtevno branje zelo priporočam vsem, ki želijo poznati izvor in posledice liberalnega (uničujočega) kapitalizma, ki mu vse bolj odpiramo vrata v Slovenijo. Meni ena najpomemnejših knjig, ki sem jih kdajkoli prebrala. Me je pa motil - po moji oceni, precej nestrokoven prevod. Kakorkoli je super, da smo ga dobili tako hitro, bi dela, ki izhajajo s podporo ministrstva za kulturo, morala biti tudi prevajalski dosežki. karlinka

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

6. mar 2010 23:42

Sophie Kinsella: Gospodinja, da te kap Jannaa

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

8. mar 2010 20:46

Cecilia Ahern : DAR (ganljiva zgodba, ki ogreje vsako srce). Malce drugačna ampak lepa. buča

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

8. mar 2010 22:18

Berem (že zgoraj omenjeno delo) Milana Kundere: Neznosna lahkost bivanja - opis okupirane ČSSR. Težje branje - zaradi utesnjenosti takratnih prebivalcev. 

Pred kratkim sem prebrala:  Arto Passilinna: Dedu za petami. Zelo mi je všeč njegov stil pisanja (Čudoviti skupinski samomor, Tuleči mlinar, Gozd obešenih lisic).

 

Iz knjižnice pa sem si prinesla še roman Donne Woolfolk Cross: Papežinja Ivana. Znanka mi jo je priporočila, vendar me je vonj knjige (po cigaretnem dimu) odvrnil od branja. Nimam nič proti kadilcem, ampak tole me pa moti. Že nekaj dni jo imam na hodniku pa ima še vedno vonj. Saj vem, da se sliši picajzlasto (ali po domače: kaj ta špičasta baba teži zaradi vonja knjige. . . ), vendar postanega cigaretnega vonja pa res ne maram, sploh v spalnici. Najbrž jo bom morala neprebrano odnesti nazaj v knjižnico.

mamka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

9. mar 2010 19:13

V branju - Orhan Pamuk: Črna knjiga Prebrano - Chinua Achebe: Razpad Gabriel Garcia Marquez: Žalostne kurbe mojega življenja Tolstoj: Ana Karenina Solženicin: Rakov oddelek Priporočam veverica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. mar 2010 19:25

mamka je napisal/a:

Iz knjižnice pa sem si prinesla še roman Donne Woolfolk Cross: Papežinja Ivana. Znanka mi jo je priporočila, vendar me je vonj knjige (po cigaretnem dimu) odvrnil od branja. Nimam nič proti kadilcem, ampak tole me pa moti. Že nekaj dni jo imam na hodniku pa ima še vedno vonj. Saj vem, da se sliši picajzlasto (ali po domače: kaj ta špičasta baba teži zaradi vonja knjige. . . ), vendar postanega cigaretnega vonja pa res ne maram, sploh v spalnici. Najbrž jo bom morala neprebrano odnesti nazaj v knjižnico. mamka

Uh, nisi edina, imam podobne probleme. Vonja se ne boš znebila, se je zažrl v papir.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. mar 2010 20:42

mamka je napisal/a:

Iz knjižnice pa sem si prinesla še roman Donne Woolfolk Cross: Papežinja Ivana. Znanka mi jo je priporočila, vendar me je vonj knjige (po cigaretnem dimu) odvrnil od branja. Nimam nič proti kadilcem, ampak tole me pa moti. Že nekaj dni jo imam na hodniku pa ima še vedno vonj. Saj vem, da se sliši picajzlasto (ali po domače: kaj ta špičasta baba teži zaradi vonja knjige. . . ), vendar postanega cigaretnega vonja pa res ne maram, sploh v spalnici. Najbrž jo bom morala neprebrano odnesti nazaj v knjižnico.

mamka

 

Nesi jo nazaj v knjižnico, pa jo zamenjaj za drug izvod, ki ne bo smrdel po cigaretnem dimu. Verjetno ta izvod knjige ni edini, ki ga imajo.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti