Kaj beremo?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. jan 2010 8:21

@rimljanka: a je Jazbec kaj razčistil dilemo glede tega, da je "angleška sol" menda soliter, torej ena osnovnih sestavin za smodnik, in da je torej Martin Krpan pravzaprav slovenski Osama Bin Laden ?:))) Sicer moram pa cimprej sama prebrat..:))) (to je bila ena od tistih pravljic, ki smo jih imeli doma na vinilkah, še danes slišim Staneta Severja: "Lipo si mi izpridil, hčere ti pa ne dam!") lp, proxima Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 22. 2010 08:27

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

22. jan 2010 8:31

Ne, proxi, je rekel, da je mmnogo debat o tem, kaj angleška sol je..... In, da so sruge reči v ospredju. Ej, pa tudi, če bi bil soliter,......

Ja, je pa on poslušal Stanez+ta Severja mnogokrat, je rekel.....

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

22. jan 2010 13:20

Za tiste, ki rade berete resnične zgodbe, vam priporočam knjigo TO SEM JAZ, ANNA avtorice Elbie Lotter. Zgodba pripoveduje o deklici, ki jo je očim posiljeval od osmega do šestnajstega leta.Pretresljiva zgodba, ki mi je segla do srca. Andika68

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

24. jan 2010 17:25

Alenka Sivka-Kmetija slavnih norcev. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

24. jan 2010 17:32

Ravnokar prebrala knjigo Plamen in cvet od Kathleen E. Woodiwiss. Priporočam vsem ljubiteljem historičnih romanc. Jannaa

marko b  

član od: 24.1.2008

sporočila: 10

25. jan 2010 13:46

Prebral roman Carlos Ruiz Zafon - Senca Vetra. Obširen ampak berljiva zgodba marko b

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jan 2010 16:36

Bogomir Ferfila: Med zadnjimi Eskimi - Grenlandija in Arktika; zelo dobra, zvedela ogromno stvari, o katerih se mi še sanjalo ni - zdaj tudi vem, odkod govorice, da so Eskimi tujcu med drugim ponudili tudi svojo ženo, če se je zatekel k njim - resnica je precej drugačna (ok, ali pa ne tako precej, no).

Joseph Cummins: Slavna poglavja zgodovine (znameniti dogodki, ki bi jih morali bolje poznati) - zelooo priporočam - ali ste vedeli, da je imel Hanibal, ko se je na koncu le pridričal  v Italijo, samo še enega (oz. v najboljšem primeru tri) slone???

Anemarie Selinko: Desiree (to sem že enkrat napisala, ampak jo je tako luštno znova brat!)

Naslednja bo pa naš vojščak in diplomat, se mi zdi.

Proxima, kaki Bin Laden, no! Krpan je smodnik potreboval za ribolov

lp

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 25. 2010 16:36

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. jan 2010 16:57

Jaz sem se pa razonodila čez vikend nad Pandaemonium, the latest and greatest od Christopherja Brookmyrea (tartan noir sodi v zadnjih letih med moje favorite, Brookmyre je pa sploh nenadkriljiv). Si zasluži tale reklamni citat: (***po pokolu, ne bom povedala, kdo je krivec, v sobi, v kateri potem povsod okrog lezijo raztreseni kosi trupel v mlakah krvi***): "The only article of non-functional decor is a yellowed and tattered head shot of George W. Bush taped about seven feet up one wall. That the gormless f_uc_ker is smiling down upon a scene of chaos and total disaster is almost reassuringly familiar." (btw, slika GW Busha nastopa v pomembni vlogi še enkrat proti koncu, več vam ne povem.). Z eno besedo hilarious.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. jan 2010 18:53

Ja kaj vse vi zanimivega berete! Tebi soseda sem pa res fovš, za Ferfilo. Zdi se mi, da je Ferfila dobesedno bil vsepovsov, naj omeni samo Antartiko pa po Ob-u do ustja in naprej z ladjo do Arhangelska. Jaz pa že en čas ne hodim v knjižnico ( saj se ne hvalim , povem pač ). Svoj čas sem ( se mi zdi ) iz naše vaške knjižnice prebral vse potopise in biografije.

Jaz pa trenutno še kar imam v branju Baldo Šoljan: Espanjol para todos, gre mi zelo počasi.

Med ostalim me čaka ena taka, bolj ženska literatura, sicer kulinarično obarvana: The Sharper Your Knife, the Less You Cry, Kathleen Flinn ( ki je šla po poti Julije Child ) in Alone in Kitchen With an Eggplant ( Confession of Cooking for One and Dining Alone, več avtorjev ( pravzaprav avtoric ), uredila Jenni Ferrari - Adler, posebej slednja se mi zdi zelo zanimiva.

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. jan 2010 19:02

Madona ežoj odkar si študent španščine mi tolk neki učeno pišeš.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti