Kaj beremo?

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

14. jun 2009 22:50

VSem, ki se še dobro spomnite konca 70. in začetka 80. let toplo priporočam zelo duhovito delo Cuba libre avtorja Marka Vezoviška ( v njem se skriva preoblikovani življenjepis Vite Mavrič). Pravkar pa sem prebrala Kluunovega Vdovca (nadaljevanje njegovega prejšnjega romana Pride ženska k zdravniku).

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. jun 2009 1:05

ežoj je napisal/a:

Madona, tole se tako obrnilo da mi lahko pomage le Deus ex machina!

ežoj

Ežoj, a ni kuharska knjiga, ki ti jo svetujem, na tem portalu najboljši izbor. Ne glede na vsebino, do katere se pa lahko dokoplješ le z branjem.

F r i n a

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2009 10:25

Philip Roth:Portnoyeva tožba Roth še ni dobil Nobelove nagrade predvsem zato, ker je na nesrečo Američan in je že nekako preveč Američanov dobilo Nobelove nagrade in jih potem pri nagradi za literaturo malo "na stran dajejo". Vrhunsko, večplastno. Zlasti priporočam materam in ženskam, ki mislijo, da morajo non-stop komandirati po hiši, ki mislijo, da se lahko vstopa v otroške sobe brez trkanja, skratka vsem ženskam, ki mislijo, da je njihov poriv za skrbnostjo opravičilo za vse najedanje in vse ostalo....pa ni. Ampak, ker slednji segment po knjigi itak ne bo posegel, ga priporočam inteligentnim bralcem obeh spolov. Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

15. jun 2009 10:35

Drzi. Ker imata stereotipa cankarjanske in židovske matere veliko skupnega (z eno pomembno razliko: židovska mati verjame, da bo morda prav njen sin bodoči Odrešenik in ga zato noče dokončno kastrirati - kar za cankarjansko ne velja), bi moralo biti branje Rothovih knjig za tudi za Slovence, ne samo za Slovenke, precej psihoterapevtsko. Mimogrede, pri nas je prevedena tudi ena njegovih zadnjih, Zarota proti Ameriki (alternativna zgodovina, podobno kot v Harrisovi Fatherland), precej srh vzbujajoče - tudi močno priporočam, zlasti potem, ko greš zgodovinske osebe malo zasledovat na wikipedijo. lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jun 2009 11:05

Proxy, Zarota... je moj naslednji bralni projekt. Great minds do think alike. Vendelina jr.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

15. jun 2009 11:47

De deugd verdwijnt door het spreken over de deugd, zoals de stilte verdwijnt door het spreken over de stilte. Multatuli Pa še prevod: Krepost izgine, če o njej govorimo, kakor tišina izgine, če govorimo o njej. Multatuli RadaJem

neznan uporabnik

15. jun 2009 13:24

Zbirka pregovorov (ljudsko izročilo) Lastna hvala se pod mizo vala. japaja

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

15. jun 2009 21:05

pildek je napisal/a:
Robida je napisal/a:
je mogoče katera zasledila knjigo o "papežinji Joanni" v slovenščini? Zgodba naj bi bila o Papežu - (papežinji) Janezu VIII., ki naj bi bil dejansko ženska. V tujini je baje zelo brana.lp. Robida
pildek

 

Imajo jo v knjižnicah, splača se jo prebrati. Marsikaj ti razkrije, kar nismo vedeli in bi danes zelo težko sprejeli, predvsem ženske.

Marjana

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

19. jun 2009 11:34

Pravkar zaključujem (osma knjiga od devetih) vampirsko serijo Southern Vampire Mysteries avtorice Charlaine Harris in reči moram, da je super! Monogo boljša od Twilight serije (pa sem jo tudi prebrala na dušek), predvsem bolj odrasla, zrela, polna humorja. Serija True Blood na HBO je bila narejena na osnovi te serije, moram pa reči, da so knjige (kot običajno) mnogo boljše od nadaljevanke. Glavna junakinja Sookie je natakarica, ki se zaplete v skrivnosti "nadnaravnih" bitij, predvsem vampirjev, s tem da so v tej seriji vamirji običajni prebivalci, enakopravni, politično aktivni, ... kot normalni ljudje. Priporočam Lep pozdrav! P.S. Charlaine Harris je avtorica še nekaterih, zelo zanimivih, serij. Intervju z njo si lahko ogledate na YouTube. Zelo zanimiva ženska! sonci

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. jun 2009 12:18

@Sonci: jaz sem ljubiteljica vsakovrstnega, tudi trash sci-fi zanra, Twilight sem malo listala, pa se mi je zdela very not my cup of tea (nekaksna Katherine Woodiwiss v vampirskih kostimckih), na Charlaine Harris sem pa naletela na amazonu pod "customers who bought this also bought..." in jo imam ravnokar naroceno za poskusnjo. Ce ti je tovrstna alternate universe literatura vsec, mene je v zadnjih letih mocno zagrabila Lukyanenkova serija Night Watch /Day Watch /Twilight Watch /Last Watch, nic manj Robin McKinley: Sunshine (glavna junakinja vsaj po opisu in nekaj prelistanih straneh na downloadanih knjigah nekoliko spominja na Sookie). Ne tako gripping, ampak vseeno v redu za na dopust se mi je zdela tudi serija Jima Butcherja: The Dresden Files. Ce se bos katere od njih lotila, sporoci, kako ti bodo vsec. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti