Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Rakica07  

član od: 9.1.2014

sporočila: 15

29. jan 2014 9:32

Dober dan,

zudi jaz imam danes OH dan, za kosilo bo PZ kruh+ ajva in solata, za večerjo pa burek.

Rakica07

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

31. jan 2014 7:24

Moram reči, da mi kar dobro gre, brez prekrškov, porcije pa so še vedno prevelike, . Vendar me potem hitro želodec opozori, da je preveč. Danes sem si že spekla sv. ribico , sinoči pa zdušilo sveže zelje in korenje, zraven bo rdeča pesa. Juhe večinoma ne pijem. Pijem druge tekočine, ni mi pa logično, zakaj bi po kosilu lahko spila juho, vode pa ne Tudi kruha večinoma ne jem.

Aja, -3kg.

marjja

Pia  

član od: 21.1.2002

sporočila: 21

31. jan 2014 8:20

Pozdravljene!

Včeraj sem imela beljakovinski dan. Za kosilo zelena solata s pečenim piščancem. Za večerjo 4 rezine piščančjih prsi (klobasa).

Danes jem brezmesno joto.

Tehtanje imam šele v ponedeljek. Vendar se na trebuhu že precej vidi, da ga je manj!

Pia

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

1. feb 2014 15:15

Dober dan vsem.
Kolikor vem iz lastnih izkušenj, je dobro jesti zraven kruh (jaz jem pirinega), in sicer za kosilo na beljakovinski in škrobni dan, drugače pa ne. In to samo en kos. Npr. danes sem imela B dan in sem pojedla veliko skledo zelene solate (bučno olje, limona, sol, korenček sem naribala, pa eno pest kuhanega fižola sem not dala, a ne bi smela) in zaluštalo se mi je nekaj pohanega. Tako sem imela puranja zrezka zraven in kos pirinega kruha. Za večerjo bom pojedla pol manj in brez kruha.
Jutri pa basmati riž z omako in korenčkom, rdeča pesa in kos kruha. Zvečer pa pol manj in brez kruha. Pa še to sem pozabila. Na B dan je potrebno popiti še 3 dl čiste juhe na koncu kosila, magari iz kocke, ne vem točno, zakaj. Samo da sem danes pozabila.
Aja, pri meni je danes, na 21. dan -4,2 kg. Lep pozdrav vsem.

NETTY

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

1. feb 2014 17:21

No, danes sem tudi jaz jedla polnozrnat kruh zraven kuhanega krompirja in dušenega kislega zelja. Pijem pa vodo, ali čaj po kosilu. Pač nimam zmerom neke juhe v bližini, kocka mi pa ne diši. Ampak kruh mi pa res ne gre skupaj z beljakovinami, no.  Tudi zrezkov si jaz nikoli ne poham, ker je pač moka zraven in jajca. Ampak grešiti je fino, a ne? Za večerjo bo riz z zelenjavo, ki sem ga prejšnji teden zamrznila, ter ostanek k. zelja. 

Jutri pa ajdovi žganci, ne vem še, kako jih bom vkomponirala v zelenjavo in solato, zvečer pa skutna pita. Vse to so namreč zamrznjeni ostanki tedenskih kosil mojih moških.

Cel teden že stojim na -3kg, vzrok je pa PREMALO miganja.

 

marjja

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

2. feb 2014 18:35

Tudi jaz si včasih na B-dan privoščim paniran zrezek, najraje piščančji file. Paniram pa brez moke in jajc, ampak namesto jajc uporabim npr. paradižnikovo salso. Drobtine pa zamenjajo kruh. Ocvrte zrezke potem na papirnati brisači dobro popivnam, da izgine večina maščobe.

 

Drugače mi gre kar dobro, se pa psihično že pripravljam na jutrišnji prvi vodni dan.

bršljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

2. feb 2014 21:13

UF, vodni dan mene čaka  torek, možno, da bom imela kar jutri  in torek sadni dan. Odvisno od razpoloženja.

marjja

katiiika  

član od: 8.1.2014

sporočila: 30

2. feb 2014 22:27

tudi mene v torek čaka vodni dan :)

katiiika

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

3. feb 2014 7:07

Pa ja, Katiika, preživimo, a ne, če ne, pa kaj malega damo v usta, pa je bolje

marjja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

3. feb 2014 8:50

Huh, greh 1x na mesec! To je pa ja samo 3x v celi dieti!! Emelie, ti si že zmagala!!!

Jaz sem danes prisilno doma, zato bo ta sadni dan kar problem, saj bom skuhala za moje domače. Na štedilniku pa že vre  kompot in zelenjavna juha, tako da mislim,da bo šlo. Jutri pa tudi nekako preživim, če se ne ,    

                                                

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti