Ločevanje živil 90. dni - 5. del

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

26. feb 2013 16:11

Pečen sv. vrat, malo premasten, ampak Ok, no, ajvar in rdeča pesa, goveja juha z grehom (15 ribancev)

Velike želje po 150 ribancih in restanem krompirju, ki sta ga jedla moška

Zvečer bo odbojka, nato piščančje meso iz juhe z ajvarjem, ker nimam nič pametne zelenjave pri roki.

marjja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

26. feb 2013 18:36

TOREK-SADNO ZELENJAVNI DAN.

jabolka, pomaranče,

Kosilo: špinača in solata iz rdeče pese....LAČNA, LAČNA!

 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

27. feb 2013 4:49

Ja punce, no! Vam pa res ni treba trpeti lakote! Meni se zdi, da je southebeach dosti boljša varianta. Skrob zamenjaš za poljubno količino neškrobne zelenjave, tako da res nisi nikoli lačen. Pa še za družinsko življenje je enostavno: ostalim pripraviš za prilogo recimo pasto in nekaj zelenjave, sebi kot prilogo naložiš ogromno zelenjave. Meni se zdi simpl kot pasulj. Edini problem je v tem, da je slovenska tradicinalna hrana jako škrobnata. Se je treba preprogramirat. :)

 

Vanja

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

27. feb 2013 6:59

Punce za vzdržnost in za lakoto v želodčkih , ki se tam pa tam pojavi vam pošiljam šopek in sončni pozdrav

 

Jaz pa danes, na škrobnem dnevu,

marec

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

27. feb 2013 8:16

Tudi sama sem v fazi izgube kg, se mi jih je v novoletnem času nabralo cca 5 kg preveč.

Beljakovine in škrob ločujem med posameznimi obroki, pa se tudi obnese, približno 0,5 do 1 kg na teden. Za kosilo ponavdi jem krompir, riž, kus kus, testenine z zelenjavo ali solato, meso, ki spada zraven pri kosilu za ostale družinske člane  pa pojem za večerjo. Če pa imam meso za kosilo, pa za večerjo pojem jogurt, cotage sir ali kaj podobnega. Meni se zdi enostavno, morda bi kateri ustrezal tudi tak način. Med posameznimi obroki je cca 3 ure.

Včerajšnji jedilnik je zgledal npr. takole:

zajtrk: polnozrnat kruh z marelično marmelado, 2 dl džusa

dopoldanska malica: 2x mandarina (oz. vedno en sadež)

kosilo: rižota z zelenjavo (korenček in grah)

popoldanska malica: nič sem bila sita od kosila (drugače imam s tem obrokom največje težave, ta čas je moj  greh za nabiranje kil, ker bi jedla sladkarije  Drugače pa naj bi pojedla kakšno malenkost, npr. pest oreščkov)

večerja: piščančji file (ki je ostal od kosila) in par češnjevih paradižnikov

Aja pa dvakrat tedensko telovadim zunaj organizirano, sem izgubljen primer, da bi se tega lotila vsako jutro doma. Za lenobo je pač treba plačat    

Vilma

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

27. feb 2013 10:13

Vilma, o taki dieti imam pa jaz eno knjigo, moram jo poiskati, da vidim naslov. Vsekakor se tudi tako ločevanje obnese, mislim, da mora preteči med beljakovinskim in škrobnim obrokom 3 ure, če se prav spomnim. Se mizdi, da temelji na tem, da vsak dan ješ vse vrste hranilnih snovi, z streznim časovnim presledkom.

Bom poiskala popoldne.



marjja

 

Aja, danes kuhan krompir, zeljno-paradižnikova solata.

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 27. 2013 10:13

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

27. feb 2013 11:10

marjja je napisal/a:

Vilma, o taki dieti imam pa jaz eno knjigo, moram jo poiskati, da vidim naslov. Vsekakor se tudi tako ločevanje obnese, mislim, da mora preteči med beljakovinskim in škrobnim obrokom 3 ure, če se prav spomnim. Se mizdi, da temelji na tem, da vsak dan ješ vse vrste hranilnih snovi, z streznim časovnim presledkom.

Bom poiskala popoldne.



marjja

 

Aja, danes kuhan krompir, zeljno-paradižnikova solata.



Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 27. 2013 10:13

 

Meni je zdravnica rekla, da se po ločevalni dieti (torej, vsak dan samo ena skupina živil), ni priporočljivo prehranjevati na dolgi rok, ker vsak dan telo potrebuje vse skupine, tako da je po mojem ločevanje med obroki dosti bolj zdravo. Čeprav meni zaenkrat tudi to ne gre. Zdaj, ko sem se odpovedala kruhu in večerjam, bi težko še edini obrok, ki je ostal konkreten, tako spremenila

Da bi pa jedla samo zelenjavo, kot pravi Vanja, to bi me pa enostavno kar pobralo

JJ

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

27. feb 2013 13:21

JanisJoplin je napisal/a:

 

Da bi pa jedla samo zelenjavo, kot pravi Vanja, to bi me pa enostavno kar pobralo



JJ

Vsaj malo nas bi pa lahko. Saj je to namen (v glavnem) raznih diet, kajne?

 

pirnica

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

27. feb 2013 14:11

No, meni se ne zdi, da bi me moralo pobrati, samo kako kilco bi snela.

Sicer pa z leti kakšna kila več mora biti, če bi jaz zdaj imela 55kg, kot sem imela pri 20, višina 167cm, bi bila kot smrt. Zame je zdaj idealno 62 kg, seveda pravilno razporejenih. Razporedi jih pa redna vadba.

Je pa tako, da pač vsak svoje zagovarja, kar mu paše. In to je tudi prav!!!

 

marjja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

27. feb 2013 17:14

SREDA - BELJAKOVINSKI DAN:

miza dovolj zgovorno pove kaj sva jedli. Nimam besed, bilo je nebeško dobro.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti