Ločevanje živil 90. dni - 5. del

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

16. nov 2010 17:17

Aja, fižolova župca, tebe sem zgrešila :) Jaz tudi ne jem mesa, jem pa ribe, jajca ter mleko in mlečne izdelke in tako nimam težav pri sestavi beljakovinskih jedilnikov. Kaj od tega ješ ti? Ker vidim, da omenjaš jajca in mleko, se bom omejila na nekaj predlogov brez rib. z jajci: omleta (s sirom/zelenjavo/gobami); narastek iz cvetače/brokolija/različne zelenjave; solata z jajci in drugimi dodatki kot samostojen obrok; sataraš; paprika, polnjena z jajci in sirom/skuto; cvetača ali druga zelenjava, prelita z jajcem in smetano; jurčki/lisičke z jajci s sirom/skuto: olimski sir na žaru; gratinirana zelenjava s sirom; pečena paprika s feto/skuto, mozzarela z granatnim jabolkom; koromač z gorgonzolo; brstični ohrovt z ementalcem; šampinjoni z gorgonzolo; caprese; polnjeni jajčevci/bučke/kolerabice; polnjen paradižnik s skuto s tofujem: popečen tofu z zelenjavo z žara, tofu v omaki z gobami /korenčkom za začetek toliko na hitro ... motovilčica

endy  

član od: 12.7.2010

sporočila: 11

17. nov 2010 22:37

Počasi pa vstrajno.... endy

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

18. nov 2010 7:51

Motovilčica, no super, sem vesela, da se tudi tu srečujemo. Tudi jaz tvoj blog spremljam že nekaj časa. Imaš tudi same lepe izdelke. Sem pa videla fotografijo ... najbrž si ti na njej - si to ti, vesoljčica iz OZ? Jaz bi lahko zdaj, ko sem na dieti hitro ratala tudi vegetarijanka. Mi sploh ne bi bilo problema, ker še ko pride beljakovinski dan, raje posežem po čem drugem, kot po mesu. Ampak vseeno bom pa danes skuhala segedin golaž, ker se mi lušta že nekaj časa. Endy - jaz se tudi tega držim, ja. Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

18. nov 2010 10:10

Tudi jaz grem počasi in vztrajno ... Marna, ja prav ugotavljaš . Imam povsod različne vzdevke, ker si v začetku nisem izmislila nečesa res originalnega in potem je povsod, kjer se prijavim na novo, moj vzdevek z drugih forumov že zaseden motovilčica

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

19. nov 2010 8:53

Hehe, se mi je zdelo, da si ti! No, lepo, da se še tukaj srečava, mi je pa tvoj tukajšnji vzdevek zelo všeč! Včeraj je torej zame bil segedin dan. Mmmmmmm Jaz bi ga še danes, ampak sem višek dala kar zamrznit, da bo še za kdaj, ko mi ne bo, da bi kuhala. Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

25. nov 2010 16:48

Ooooj! Pa menda se niste potuhnile, zato ker grešite?!? Saj se samo hecam. Jaz sem tista, ki sem včeraj grešila, v Ikei (imajo na koncu tako poceni fast food, da je moral na OH dan past tudi kak hot dog). Danes sem pa tako ali tako na sadju in zelenjavni juhici. Jutri pa kaka pečena jajčka - se mi že tako lušta. Sicer pa naju čaka samo še 12 dni ločevalne, potem pa se bova poskušala pridno vest naprej - ločevanje med obroki. Ampak med prazniki bo pa ločevalna na off. Lepo bodite in upam, da še vztrajate. Jutri pa na sneeeeeeeg! Se že ful veselim! Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

1. dec 2010 10:37

Pa je res nekam mirno tu zadnje čase. Očitno zima ni najugodnejši čas za hujšanje . Marna bravo, še čisto malo ti manjka. In včasih je pač zavoljo duševnega zdravja in osebnega zadovoljstva treba grešiti . Jaz sem zelo pametno začela dieto, da bom imela finale ravno med prazniki oz. se mi bo končala po praznikih. . Se bom pa "prisiljena" držat nazaj, kar tudi ni nujno slabo. Sicer sem imela nekaj časa težave z gromozanskim apetitom, zaradi česar kile niso šle nič dol. Zadnje dni me pa jezijo predvsem hlače, ki jih lahko zapete potegnem čez najširši del telesa in mi kar visijo, ter dejstvo, da je moj že takoalitako presuhi partner, ki sploh ne hujša, izgubil dve kili, jaz, ki se trudim, pa nič motovilčica

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

7. dec 2010 15:47

Oh ja, tale december bo naporen, kar se dobrot tiče. Jaz komaj čakam 3. januar - ponedeljek, ko zopet (že tretjič) pričenjam z ločevalno dieto. To je postala že skorajda moja tradicija, vsak januar pričnem, kakšna 2 meseca se super držim, da malo zbijem kile, potem pa lepo v izico naprej. Letošnji izkupiček je 8kg - vmes je bilo še malo več, pa se sedaj pozna, da je jesen in prazniki itd. Tako da januarja štartam znova in še malo dopolnim tale rezultat. Kar komaj čakam. tunna http://titabota.blogspot.com/

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

7. dec 2010 19:42

Ojla, kako vam gre? Kako se upirate decembrskim skušnjavam? jaz sem včeraj imela vodni dan in sploh ni bilo tako težko, kot sem se bala. K sreči nisem imela zahtevnega dneva v službi in doma in sem bila lahko bolj na izi, pa je šlo prav fajn. motovilčica

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

7. dec 2010 23:08

motovilčica, no potem pa sva včeraj skupaj prebrodili vodni dan. Jaz sem ga tudi imela komaj včeraj, ker so čez vikend bila neka praznovanja in sva ga prestavila, ker bi čudno izgledalo, če bi midva na kosilu v gostilni pila samo vodo. No, včeraj sem tudi jaz kar dobro prestala, kljub izgubi energije in bolečemu grlu ter glavi. Zvečer me je zeblo kot noro in to v topli dnevni sobi. Brrr ... No, zdaj pa še vztrajava dva dni in končujeva z 90-dnevno dieto. Potem pa nadaljevalno, kolikor se bo le dalo v teh decembrskih dneh. Skupni minus po včerajšnjem vodnem dnevu pa je zame dobrih 8 kg, za mojega dragega pa okoli 12 kg - ja, tokrat je on bil bolj priden od mene. Zame je kar OK, glede na vse najine pregrehe v vseh treh mesecih - ogromno je bilo nekih praznovanj... Lepo bodite! Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti