Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

6. okt 2010 19:33

Jaz sem pa danes na sadju, jutri pa 1. vodni dan. Glede na to, da sem že danes čist OK, mislim, da tudi jutri ne bom imela težav. :) Le dobro bom zakurila, ker zeblo me bo pa sigurno ... Se pa neizmerno veselim petka zjutraj, ko se bom stehtala. Po moje bo razlika očitna. Lepo bodite! Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

6. okt 2010 19:42

Lepo,da ste tako pridne.No jaz sem nekaj dni pomešala,tako,da mam vodnega v ponedeljek.

Prehlad je že mimo,sam zdaj pa kašljam,ko sam hudič

 

Pa sej bo tudi to minilo.No tudi jaz se veselim vage,še posebej zato ker me hlače ne tiščijo več

kriznana

SINDY  

član od: 12.9.2008

sporočila: 79

7. okt 2010 16:05

Danes imam OH dan in  pripravila sem "martinovo" kosilo. Ker hčera obožuje mlince, so bili danes na sporedu mlinci, rdeče zelje ... za preostali "nedietični"  del družine pa še pečen piščanec.

Ker smo dobili veliko hrušk, brskam po receptih za in iščem sladico za večerjo ... verjetno bom pripravila zavitek s hruškami.

Sicer pa imam danes "delodiš" in sušim jabolčne krhlje za ozimnico in za sadne dneve ...

 

Lep  pozdrav

SINDY

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

7. okt 2010 23:14

Evo, vodni dan je za mano. Pridna sem bila in se držala do pikice. Sicer se zadnje tri ure samo vlečem okrog. Ampak zdržala pa sem. Popoldan sem za dve uri šla še v gozd po gobe in se prav fino narekreirala. Komaj čakam jutri, da se zjutraj stehtam in potem kaj dobrega pojem. Sem pa ugotovila, da sem danes kar nekaj privarčevala, ko sem bila samo vodo in čaj. Tut na splošno veliko manj denarja pri nama gre zdaj za hrano. Same pozitivne Sindy, ti pa se kar trdno drži ob tvoji nedietični familiji. Meni bi bilo kar težko, sploh če bi še jaz morala kuhat. lepo se imejte za vikend! Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

SINDY  

član od: 12.9.2008

sporočila: 79

8. okt 2010 19:07

Marna čestitke za vztrajnost in voljo - bravo. Še en bravo in pesti za jutrišnje tehtanje. Tudi jaz ugotavljam, da kar nekaj privarčujem pri hrani, saj sedaj v naprej načrtujem kaj bomo jedli, koliko količinsko potrebujemo ...

Marna, kuhanje za preostalo nedietično družino ni prav noben problem. Jedo ponavadi podobno kot jaz, le da mora biti obvezno mesni dodatek - so "odvisni" od mesa.

Zame so takšni dodatki (razen na B dan) PREPOVEDANI - po lastni volji .

Za mano je sadno-zelenjavni dan. Minil je brez problemov.

 

Lep pozdrav na drugo stran računalnika ...

SINDY

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

9. okt 2010 14:25

Hvala, Sindy! Ja, tehtanje je bilo res super! :) Po prvem mesecu imam točno 5 kg manj. Jupiiiii! Imaš pa prav - saj kos mesa res ni problem zraven spečt ali seveda kako drugače pripravit. Jaz pa imam danes škrobni dan - kuham gobji golaž s pire krompirjem. Diši tako, da bi mi želodec najraje kar v pisker zletel. Saj, bo ... še pet minutk! Lp Marna http://marnino-veselje.blogspot.com/

Elča  

član od: 4.10.2010

sporočila: 19

9. okt 2010 22:13

Kak ste vse pridne...jaz se ze nekaj dni nisem tehtala, ampak po zadnijih podatkih je priblizno 4 kg manj :D. Mi je pa pravkar hudo, dragi si je v McDonaldsu kupo pravo pojedino in mi zdaj s tem diši pod nos...sploh ne vem od kod mi moč da se zadržujem pa mu ne vtrgam totega hamburgega iz rok...njami :D Drugace pa sem pravkar preživela beljakovinski dan in že razmišljam razmišljam kak bo fajn jutri rizeka jest, zvečer pa nekaj kostanjev :D. Potem pa še počakam nekaj dni in imam svoj prvi vodni dan...o joj :) Pridne bit babike...se tipkamo...papa Elča

MEMMY  

član od: 25.12.2005

sporočila: 37

12. okt 2010 22:22

Pozdravljene drage moje! Že nekaj časa je minilo odkar sem tudi jaz hujšala z ločevanjem in takrat mi je uspelo izgubiti 14 kg, kar je bilo ravno prav. Seveda sem vse, pa še kakšno kilco, dobila nazaj - izključno po svoji krivdi, saj sem začela nenormalno jesti. Ampak o tem drugič. Sedaj imam čisto drug problem. Ob prvem hujšanju sem bila začasno brez službe in mi prehranjevanje in kuhanje zase in ostale člane družine ni delalo težav. Že nekaj časa pa razmišljam, da bo potrebno ponovno začeti z ločevanjem, ampak......... V službi sem od 8.00 do 16.00 ure. Malice nimamo organizirane, zato smo skoraj vsakodnevno na sendvičih. Čas za malico je od 10.30 do 11.00 ure in niti minute dlje. Mi lahko prosim katera pove iz lastnih izkušenj, kako se naj v tem primeru organiziram, da bom lahko ločevala? Vem, da je bilo o tem že kar precej napisanega, ampak enostavno nimam časa, da bi "prečekirala" vseh 5 tem in tisoče in tisoče strani. Za vsak odgovor in nasvet bom iskreno hvaležna. Memmy Memmy

SINDY  

član od: 12.9.2008

sporočila: 79

13. okt 2010 9:27

Pozdravljena Memmy in dobrodošla. Si v "nerodni" situaciji ... ampak če mene vprašaš ...

Pred 8 uro bi pojedja sadje ali kakšen domači smuti napitek

V času malice bi si nosila pripravljeno kosilo npr. na

  • B dan - pečen piščanji zrezek in veliko solate, tunina solata ...
  • š dan - krompirjeva solata, riževa solata, ...
  • OH dan - sendvič obložen z zelenjavo, vegi pica, ...
  • različno sadje, ...

vsekator bi malico izkoristila za kosilo, ki bi si ga pripravila doma in nosila zraven. Ali imaš možnost pogret v mikrovalovki?

Ko bi prišla domov, bi pojedla na hitro solatko, za premostitev lakote, ... večeja pa bi bila po sedmi uri ...

To je moje mnenje, vendar kot sem že rekla teh problemov sama nimam ...

Sem prepričana, da boš našla sebi dovolj dobro rešitev in se nam pridružila ...

Danes se moj B dan in čas za Stefani pečenko

 

Lep pozdrav prav vsem,

                                                                    

SINDY

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

13. okt 2010 9:38

Pozdravček vsem, Danes je moj 1 vodni dan, z manjšimi pregrehami (količinskimi na OH dan) mi je uspelo pregurati do tu. Na tehtnici se verjetno ne bo poznalo kaj dosti (približno 1 kg, v 3 mesecih pa bo to kar v redu) opažam, pa da se mi je zmanjšal obseg preko stegen in riti (moja največja težava). Memmy, tudi jaz sem od 7-15.30 v službi in ko pridem domov je ura 16-16.30. Jedilnik pa imam nekako takole in gledam, da imam 5 obrokov na dan Z: doma sadje M: v službi (solata+meso oz. kar je tisti dan po dieti) ali pa samo solata M: v službi (sadje ali jogurt ) K: doma (po dieti)-imam zalogo v zmrzovalniku (ričet,fižolova juha, zelje...) in ko pridem domov pogrejem in jem V: doma (po dieti) Ne stradam, gledam pa da ločujem in se držim diete. lepo se imejte in lep dan vam želim s.marinka4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti