Ločevanje živil 90. dni - 5. del

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

9. avg 2014 15:25

Mogoče pa premalo ješ? Moraš vedet, da pri tej dieti kalorije niso pomembne, jaz pa naprimer pri večerji tudi ne gledam da je ravno za polovico manj, če sem lačna, sem lačna in raje pojem poln krožnik, kot da bi potem šla še jest nevem kaj.

Kar se tiče pa popoldanskih malic, ti pa priporočam da si raje narežeš zelenjavo, npr kumare, papriko, stebelno zeleno, korenček, paradižnik,... sadje in oreške pa imej dopoldne, sploh oreški te bodo zelo nasitili.

Lej, meni tale stran zelo pomaga; https://sites.google.com/site/locevalnadieta/potek-die

 

Midva sva ravno po kosilu, čez kako urico bo na sporedu še Cocofreeze ledena kavica, potem proti večeru gremo na daljši sprehod, potem še večerjica in to je to za danes.

Jutri škrob :( ravno gledam, kaj bi naredila, riž ne bom spet jedla, verjetno bom nekaj iz krompirja ustvarila, mogoče kakšen krompirjev golaž, za fanta dam notri še meso in bo v redu..

sexybeast

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

9. avg 2014 15:43

Aha, ravnokar še tole odkrila, izgleda da kuskus ne spada pod OH, ampak škrob? Sicer mi ni čisto jasno kako, ker to je kot testenine, se pravi enaka sestavina, sem pa ravnokar na tej strani odkrila, da sta kuskus jedla na škrobni dan, medtem ko zapisan je pa pod OH.

Ne vem, sem zmedena zdaj (sama še vedno prepričana, da spada pod OH).



sexybeast

Sporočilo je spremenil(a) sexybeast dne 09. 2014 15:50

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

9. avg 2014 17:39

http://steadystrength.com/5-healthier-carb-choices-that

Couscous looks healthy but it is really a simple carb (carbohydrate oziroma OH), with nutritional value similar to white pasta.

+ http://www.caloriesecrets.net/good-carbs-and-bad-carbs-the-

(dejstva o dobrih in 'slabih' OH)

Z wikija: Couscous is a traditional Berber dish of semolina (granules of durum wheat) which is cooked by steaming.

Pa še:

There are 112 calories in 100 grams of Couscous (Cooked).
Calorie breakdown: 1% fat, 85% carbs, 14% protein.

(http://www.fatsecret.com/calories-nutrition/usda/cousc)

 

Kuskus je torej precej podoben (durum) testeninam, torej je OH.



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 09. 2014 17:41

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

9. avg 2014 17:42

Jaz sem se pa veselila, da spada med škrob. smrk smrk

Možno, da premalo jem, ker sem hitro sita, ne pojem veliko (včeraj za kosilo npr. 4 čevapčiče, za večerjo 2), vendar jaz bi večkrat pa po malem. Večerjo sem že pojedla, verjetno bo še kakšno sadje ali zelenjava do večera. Grešila pa nisem nič, si zaenkrat še ne smem privoščit. :)



tamara

Sporočilo je spremenil(a) sajovict dne 09. 2014 17:43

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

10. avg 2014 12:51

Super, da ne nič ne grešiš. :) Boš videla, ko boš stopila na tehtnico ali pa nekaj oblekla, ti ne bo žal.

Danes imam škrobni dan in seveda bomo jedli riž...

Z: ogromno lubenice, kava z mlekom

K: kuhan riž in kuhana grajska zelenjava, mešana solata (paradižnik, kumare, paprika)

Večerja bo ista kot kosilo, ampak malo manj.

... jutri bi najraje jedla njoke, ampak to je kombinirana jed :( če ne, bodo pač testenine z neko omako (gobova)...

sexybeast

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

11. avg 2014 9:33

jaz včeraj grešila z eno banano dopoldan, ampak mislim, da ni to prevelik greh. kdaj jih sploh lahko jem?

zavečerjo včeraj palačinke z nutelo, mmmmmm

danes pa sadje in zelenjava:

Z 2nektarini

K zelenjavna juha

V še ne vem.

sexybeast kako gre tebi?

 

tamara

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

11. avg 2014 17:53

hello :) včeraj je šlo super, danes pa bolj tako-tako, grešila sem namreč z zajtrkom, bila sem pri starših in jedla ocvrto jajce s francoskim kruhkom, da o kavi ne govorimo, pa še kos pehtranove potice, tudi sveže pečene...

Ampak, ena napaka me ne bo ustavila! Za kosilo, ko sem prišla domov, sem jedla testenine s paradižnikovo omako, za večerjo pa še vem, mogoče kakšen piškot ali dva, skratka čisto normalno, kot bi sicer po dieti. Jutri imam sadje in zelenjavo, potem pa spet lepo naprej. :)

 

sexybeast

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

12. avg 2014 13:58

ugotovila, da so banane oh, torej v nedeljo nisem grešila, šač pa včeraj na sadni dan, ampak se za 1 banano niti slučajno ne sekiram in ne štejem med prekrške.

drugače pa je včerajšnji dan kr minil.

danes zjutraj sem otroka peljala k zdravniku zato zajtrka ni bilo, ko sva prišlo domov pa jabolko in pest oreščkov. sedaj imam kosilo- piščančki medaljoni ter por in korenje s provansalskimi zelišči. Poleg pa čisto majčken košček kruha. Za večerjo še ne vem, verjetno meso.

sexybeast za tvoje prekrške se pa s tvojimi kg ne rabiš nič sekirat.

pozdravček

tamara

sexybeast  

član od: 1.8.2014

sporočila: 15

13. avg 2014 14:38

... danes beljakovine... zajtrk jabolka, kosilo popečene hrenovke s slanino in košček kruha, paradižnikova solata, večerja bo enako, verjetno.

Sicer pa opažam, da se ne počutim več tako zelo v redu, lahko pa tudi, da vreme malo vpliva na vse skupaj, ker je res nenormalno tole :(

sexybeast

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

14. avg 2014 10:49

sexybeast upam, da te je slabo počutje minilo. Če ti pa dieta ne paše, potem je boljše da zaključiš. zdravje je najpomembnejše.

jaz se kr vztrajam, včeraj sem za kosilo jedla pečen krompir z zelenjavo, za večerjo rizi bizi in kumarična solata. danes za zajtrk 1 nektarina in nekaj oreščkov, pa tudi kakšna rozina je bila vmes, čeprav verjetno ne bi smela biti.

za kosilo bodo testenine za večerjo pa piškoti in mogoče kepica sladoleda.

tamara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti