Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

6. feb 2013 16:09

SREDA: sadno zelenjavni dan:

pomaranče, jabolka, dušeno kislo zelje.

 

Migla

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. feb 2013 21:31

Migla, opazam na praznovanjih nas seniorjev. Vcasih smo bili pravi , zdaj pa si vsak vzame zlico ali dve krompirja, npr. enako fizolove solate, ker pri nas smo fizolarji, malo meska, itak vsega je veliko na mizi. Edino pri vinu se pa vsi se vedno dobro drzijo, tega gre pa kar veliko , skoraj ni razlike med nekoc in danes. 

 

naor

muši13  

član od: 14.2.2009

sporočila: 54

6. feb 2013 21:45

da se tudi jaz pridružim 

za mano je prvi sadno zelenjavni dan

za zajtrk malo mandarin

za kosilo kroglice iz mletih suhih sliv,rozin, fig in orehov posuto s kokosovo moko

za večerjo pa zelenjavna juhica

muši13

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

7. feb 2013 13:13

ČETRTEK: beljakovinski dina:

mleti zrezki malo bolj pečeni, omaka iz pora in bučk, solata in andivije.

Migla

muši13  

član od: 14.2.2009

sporočila: 54

7. feb 2013 19:30

pa še moj beljakovinski dan;

zajtrk;mandarine

kosilo; solata iz pariške,mozarela in paradajz

večerja:piščančji zrezki v zeliščni smetanovi omaki, pesa

muši13

s_luce  

član od: 30.10.2005

sporočila: 33

7. feb 2013 20:46

zadnje 3 dni... na OH dan sem jedla home-made kruhove cmoke (recept v bazi, avtor Riko) brez slanine z gobovo omako, za večerjo pa kos pijane neveste ... 

na sadno-zelenjavni dan sem za zajtrk jedla svež ananas (ki je 3 dni stal na pultu, da je dozorel), za kosilo sem imela krožnik zelenjavne juhe in skledo mešane solate (zelje, rdeča pesa, paradižnik, kumarice, gobice, por), za večerjo pa 1 jabolko zlati delišes.

danes, na beljakovinski dan sem imela za zajtrk svež ananas, za kosilo sem skuhala kurjo obaro (korenček, brokoli, kurje meso), za večerjo sem pa grešila, ker sem pojedla 1 tortiljo z mletim mesom (mleto meso, rdeč fižol, koruza, paprika, paradižnik, čebula, sir in nacho sir)... pravijo, da je treba tudi malo grešiti.

s_luce

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. feb 2013 20:54

muši13 je napisal/a:

pa še moj beljakovinski dan;

zajtrk;mandarine

kosilo; solata iz pariške,mozarela in paradajz

večerja:piščančji zrezki v zeliščni smetanovi omaki, pesa



muši13

 

A različne beljakovine se lahko meša med sabo? Jaz sem razumela, da ne.

JJ

s_luce  

član od: 30.10.2005

sporočila: 33

7. feb 2013 22:28

v knjigi 90 dnevna ločevalna dieta piše da se ne smejo mešati, v 2. knjigi (nadaljnih 90 dni) pa se že mešajo med sabo... :) pač, če kakšen dan tako ješ, tudi ni nič hudega ... drugače se pa je bolje malo zadržat, pa ne mešat... :)

s_luce

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. feb 2013 7:54

s_luce je napisal/a:

v knjigi 90 dnevna ločevalna dieta piše da se ne smejo mešati, v 2. knjigi (nadaljnih 90 dni) pa se že mešajo med sabo... :) pač, če kakšen dan tako ješ, tudi ni nič hudega ... drugače se pa je bolje malo zadržat, pa ne mešat... :)



s_luce

 

Aha, tiste druge knjige pa nisem natančno brala, oz. si nisem zapomnila, čeprav jo imam doma. Sama bom poskusila ločevati, ampak samo pri posameznih obrokih. Včeraj sem na primer jedla ričet in izločila klobaso, zvečer pa sem pojedal četrt klobase in skledo solate. Sicer mi je tale ločevalna dieta 1x zelo uspela, ampak trenutno nimam dovolj volje, da bi se sploh lotila. Bom poskušala tako, pa nič kruha (sem pa tja kakšen prepečenec)-kar je zame smrt- in veliko več sadja in zelenjave. Upam, da niso to spet samo pobožne želje...

JJ

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

8. feb 2013 9:15

Joj kako ste pridne! Sploh migla, ki še slikce pošilja . Jaz trenutno nisem na dieti, ampak vseeno vedno rada pokukam v to temo, ker sem tudi sama že uspešno šla skozi to.

 

Aja pa še kar zadeva mešanje beljakovin: jaz sem jih mešala, ker se očitno nisem dovolj poglobila v dieto, pa so šle kile vseeno lepo dol.

 

Meni še vedno zelo paše jesti ločevalno, sicer ne cel dan iste skupine živil, ampak v obrokih pa kar pogosto ločujem.

 

Če morda komu pride prav za navdih, ko res ne veš več, kaj bi si skuhal (jaz sem kar imela take krize), nekaj mojih kosil ta teden, ki so bila ločevalna. Črke v oklepajih pomenijo, za kateri dan je primerno kosilo.

Na žaru pečen oslič, na žaru pečene bučke, mešanica zelene solate in rukole (B)

rižota s treviškim radičem, solata (Š)

ričet brez mesa (Š)

pa še ena večerja, primerna tudi kot OH kosilo: tortilje z zelenjavo (čebula, bučke, rdeča in zelena paprika, šampinjoni),  guacamole in rdeča salsa, zelena solata (OH)

motovilčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti