Vegetarijanska kosila

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

5. jul 2006 12:00

Malo za nazaj: - rezanci z ohrovtom in gobami - brokoli z ingverjem v omaki in ješprenj s koruzo - krompirček in jajčevci iz pečice z omako iz jogurta in bazilike - polenta s čičeriko in omako iz bučk - štruklji z blitvo in gobovo omako lep dan bela

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jul 2006 11:10

Torej, paprike filane z bulgurjem, tofujem in krompirjem. Skuhane v papadižnikovi omaki, kot klasične filane paprike... Zame popečene bučke na žaru z mozzarelo...

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. jul 2006 11:59

Kaj je to bulgur-sir? ANJA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jul 2006 12:14

Bulgur je podobno kot kuskus, dobiš v trgovinah z zdravo hrano. Veri

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. jul 2006 12:32

Hvala Veri, pri nas bi verjetno šlo v promet, ker imamo radi take zadeve, bom probala. ANJA

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

6. jul 2006 14:10

vem, da je bilo o tem že veliko napisanega, ampak kakšne nadeve kaj uporabljate za vegi filane paprike? v bistvu sploh še nikoli nisem delala filanih paprik, pa bi jih ful rada... mate kak nasvet? lidka, kako si jih ti naredila z bulgurjem (ga lahko zamenjam s kuskusem, ki ga mam pri roki?) hvala.. nike

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jul 2006 15:10

Ja, bi šlo s kuskusom. Jaz večkrat delam pečene paprike, ki jih nadevam. Tokrat sem hotla kuhane, s celim piskrom paradižnikove omakce. Torej, pražila sem čebulo, dodala bulgur, na koščke narezan tofu in nariban krompir in malo naribane bučke.. (Začimbe ti napišem zato, ker si rekla, da prvič delaš: peteršilj, sol, poper, muškatni orešček, majaron, timijan). Malo sem zalila z vodo in cmarila, vendar bulgur še ni bil čisto kuhan. Jajc nisem dala, ampak sem pazila, da mi v loncu vse paprike stojijo pokonci. Da se med kuhanjem ne bi razletelo vse ven. Nadevala v paprike, jih dala kuhat v malce vode. Potem zaliješ z omako. Omaka: zarumenim 2 žlički sladkorja, gor pa zlijem najmanj pol litra pasiranih paradižnikov. Solim po občutku. Zame je to tista prava omakca za filane paprike. Lahko si pomagaš s paradižnikovim koncentratom. Uporabila sem polnozrnati bulgur in mislim, da je super nadev iz njega. Paprike sem delala že iz krompirjevega nadeva, pa kombinirano s skuto, gobami, rižem... Vse je super. Tudi ajdova kaša je krasen nadev, če se jo malo kombinira s čim drugim... Upam, da sem ti pomagala, če ne vprašaj. Ma, se nekateri tok obremenjujejo, kaj delam v službi, da mam čas pisat. Torej, me spremljajo vohljački, kaj morem...

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

7. jul 2006 11:18

Nike, jaz polnim paprike z ravioli. Raviole skuham, jih nabašem v papriko in povrh potresem nariban sir. Zraven narednim paradižnikovo omako in vse skupaj spečem v pečici. To sem kuhala včeraj, prejšnje dni pa: - mlad krompir iz pečice, blitvine polpete - na žaru pečeni jajčevci, bučke, šampinjoni s sojino omako, riž - riževi rezanci z zelenjavo Vanilija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jul 2006 15:45

Vanilija, na to se pa mislim da ne bi nikoli spomnila! Polnjene paprike s polnjenimi testeninami! moram probat! (Sploh zdaj, ko sem se vrgla v raviole!) Sliši se kot nekaj, kar bi bilo všeč mojemu lubiju:) Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

8. jul 2006 15:03

danes : domači sirovi štruklji z drobnjakom (moji iz polnozrnate moke, njegovi iz 850), zraven pa endivja s krompirjem in nakaljenim mungo fižolčkom.. Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti