Vegetarijanska kosila

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

4. okt 2005 14:48

sem ZA tudi pri nas kuhamo kot pri Taji. Vse mešano; za mesnate, vege in alergika. lp dome

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. okt 2005 15:00

Citiram: "cvetača, korenček, bučke, brokoli, brstični orhovt), prelita z paradižnikovo omako (doma narejeno) ter kislo smetano in zapečeno v pečici " Marjeta, tole pa zgleda dobro. Lahko bolj opišeš? Ali zelenjavo prej podušiš in le zapečeš ali pa kar surovo v pečico? Za kako dolgo, ? stopinj? Kaj pa začimbe?

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

4. okt 2005 16:07

Za Tortico: - vso našteto zelenjavo skuham v večji količini, potem pa imam zelenjavo v hladilniku (skuham npr. zvečer) - zelenjavo naložim v pekač (tak za pite), lepo razporedim in prelijem z paradižnikovo omako, premešam. Kot rečeno včasih dam gor še rezine pršuta, pancete, hrenovko (vendar redko) - kislo smetano premešam (včasih dodam rumenjak) in prelijem zelenjavo - v pečici pečem cca 15 - 20 minut (da smetana zakrkne) Paradižnikovo omako pa naredim v sezoni paradižnika in jo shranim v kozarce. Popražim čebulo, dodam papriko, paradižnik, kuham cca 25-30 minut. S paličnim zemljem (ne čisto do konca, da ostanejo vmes tudi koščki). Začinim: sol, poper, celi poper, timijan, bazilika, ... Vroče nadevam v kozarce, obrnem na pokrov, da se ohladijo. Omaka na hladnem počaka do naslednje sezone, odprt kozarec pa hranim seveda v hladilniku in ga je kljub temu treba pospravit 3-4 dni (dam pa v kozarčke 2,5 dcl). Tako omako dodam tudi v druge omake, zelenjavnim juham, k mehiškemu čipsu, k narezku, ... Lp, Marjetka.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

4. okt 2005 17:27

Pri nas so bili danes za večerjo gobji polpeti alla "marko" s črnimi tulpami, superca, za kosilo pa špagetki s smetanovo omakco in rio maretom... p, m

brigit  

član od: 17.10.2003

sporočila: 20

4. okt 2005 20:17

Krasna ideja. Tudi jaz sem za. brigita

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

5. okt 2005 9:55

Včeraj sem naredila malo hecno ampak vseeno dobro kombinacijo. Basmati riž z limono in curryjem, lisičke v omaki s sladko smetano in polpete iz bučk ter paradižnikovo dolato z baziliko. Tile polpeti so se mi res posrečili. Najprej sem bučke naribala in nasolila, da so spustile vodo, popražila čebulo in česen, dodala začimbe (svežo baziliko, peteršilj, drobnjak, kajenski poper, navadni poper,...) in eno jajce, sir malo skute ter po občutku še moko, drobtine in ovsene kosmiče, vsakega po malo. Potem sem pustila par minut, da se je lepo povezalo in spekla na mešanici olivnega in navadnega olja (polpetke sem oblikovala kar sproti in jih polagala v vroče olje). Vsi so jih pohvalili. Za danes pa res še ne vam, kaj bi naredila. Dobila sem ogromno svežega paradižnika, ki ga moram porabit. A ima kdo kakšno idejo (meni padejo na pamet samo špageti s paradižnikovo omako, ki pa se mi danes sploh ne luštajo)? lp ===

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

5. okt 2005 10:12

d. Hmmmm meni pa se zelo lepo bere lisičke v omaki s sladko smetano. A lahko napišeš natančneje kako pripraviti? Letos je bilo dobra letina gob in jih imam polno skrinjo. A jih lahko pripravim tudi zmrznjene?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. okt 2005 11:32

d., naredi paradižnikovo pito: slano krhko testo, gor pa rezine paradižnika in sira, pa zapečeš v pečici. Seveda ne pozabi na začimbe... Lahko dodaš še kako drugo zelenjavo, da bo bolj zanimivo. Ali pa če narediš pico z veliiiko paradižnika... Veri

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. okt 2005 12:06

d., za porabit paradižnik - jaz sem včeraj naredila kanelone iz palačink. Nadevala sem jih s popraženo mešano zelenjavo z malo mletega mesa zraven, čez vzak kupček sem dala še tri rezine paradižnika, zavila in zložila v globlji pekač. Še po vrhu sem prekrila z rezinami paradižnika. Nato sem prelila s pol rastlinske smetane za kuhanje in pol bešamela, posula s papriko v prahu in parmezanom in v peč. Bilo je za prste polizat tjas

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

5. okt 2005 12:24

U! Hvala za predloge! Za danes sem se odločila, da bom verjetno naredila kakšen dober stejk in veliko zelenjave. Jutri pa upam, da se bom lotila paradižnika. Vse ideje so super, samo časa pa ni in ni dovolj. Mogoče bi mi uspelo, če bi že danes pripravila testo ali spekla palačinke in jih jutri nadevala. Aja, še vprašanje. Kako pa delate slano krhko testo? A se lahko doda tudi skuta? Lisičke sem pripravila tako, da sem najprej popražila dve šalotki (lahko tudi navadno čebulo), dodala dva stroka česna in potem še narezane (natrgane) lisičke. Pražila sem toliko časa, da je povrela vsa voda, ki so jo spustile gobe in dolila kakšen deci sladke smetane in dve žlici kisle, posolila, popoprala, potresla s peteršiljem in nakoncu stisnila še malo limone. Simpel, ampak fino! lp ===

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti