Vegetarijanska kosila

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

24. nov 2011 16:22

Terman zanimata me recepta za cvetažoto in palak paneer

 

Sicer pa nekaj mojih kosil v zadnjih dneh: - kavra (notranjska mineštra iz kolerabe, krompirja, fižola in korenja) , za posladek kos potice                   - korenčkova juha, solata iz endivije, radiča, gorgonzole, orehov, hruške in koromača                                           - pečen krompir v pečici, pečen koromač, brstični ohrovt s sirom, endivija s fižolom                                    - njoki s treviškim radičem, motovilec z jajcem

                                                            - porova rižota, rdeća pesa v solati

                                                            - polenta, koromač v paradižnikovi omaki, endivija

                                                            -  sirovi tortelini z žajbljevim maslom, mešana solata

                                                            - danes hudo zdravo : cvetačna juha, ocvrt camembert, ocvrti šampinjoni, tatarska omaka, solata iz rdeče pese

motovilčica

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

25. nov 2011 14:11

Cvetažota:

čez noč namočim (sončična) semena, jih skupaj s cvetačo vržem v multipraktik in grobo zmeljem. Tej zmesi pa dodam zelenjavo, zabelim in to je to.

 

Palak paneer je pa malo bolj zahtevna stvar. To je špinača z indijskim sirom v mešaici začimb. Bom objavil recept na kulinariki, ko se jo bom spomnil slikat.

cobiss  

član od: 4.6.2011

sporočila: 32

1. dec 2011 16:23

Praženo rdeče zelje.

Pire, pripravljen s česnom, rahlo popraženim.

Vnaprej pečen sejtan, dodala sem še malo sojine omake.

 

Kava s sojinim mlekom z aromo vanilije.

 

P. S.: Mogoče bi bilo dobro še v temi Kaj jutri za kosilo predlagati označevanje, samo potem bi potrebovali še simbol za "samo" vegetarijanska kosila. Se mi zdi, da se to drugače kar izgubi, ker marsikdo raje objavi tja. Kaj mislite?

cobiss

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

1. dec 2011 18:12

Prav nobenega razloga ni, da bi imeli dvojne objave, sploh pa, zakaj med običajnimi kosili označevati vegetarijanska, veganska, če imamo za to posebno temo. Če je komu odveč pogledati tu im tam med običajna kosila, bo pač kak jedilnik zgrešil.

je med običajnimi kosili (in tudi sicer) pač slikica zelja in če tam kdo označi tako del svojega kosila, se bo hitro našel kdo, ki ga bo to zmotilo. Smeški so na voljo vsem in ne moremo delati razlik med njimi, vsak uporabnik jih pač uporabi po svoji presoji (ali jih ignorira).

 



Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

1. dec 2011 19:52

Gobova juha, v pečici ocvrta cvetača, omaka iz avokada in rdeča pesa.

Zimt

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

7. dec 2011 13:04

Včeraj: bučna juha, rajta iz blitve, za sladico pa pečena buča

Danes: bučna juha, ržen kruh, kislo zelje 

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

10. dec 2011 19:05

Danes tudi pri meni bučna juhica, pečen krompirček posut s naribanim sirom in velika skleda radiča s krompirjem.

buča

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

15. dec 2011 14:37

Pozdravljeni, sem nova na forumu, pa bom kar tukaj začela.

Danes bom jedla: polnozrnate makarone in omako iz paradižnika, paprike, bučk in sojinih koščkov, zelena solata.

 

Jutica

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

15. dec 2011 23:11

Danes samo kremna juha s kvinojo in precej, precej čemaža z lešniki! 

Zimt

Beatric  

član od: 13.6.2007

sporočila: 46

22. dec 2011 10:25

Polpeti iz ajdove in pirine kaše z zeleno in rdečo papriko, skleda rdečega radiča, kuhan stročji fižol.

Pečena jabolka polnjena s suhim sadjem in polita s smetano.

Beatric

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti