Vegetarijanska kosila

Mačkarica  

član od: 10.11.2011

sporočila: 11

10. nov 2011 20:00

Vaša kosila so enkratna - super bi bilo le, da bi bilo to v obliki receptov. Sama namreč tudi ne jem mesa, ampak idej nimam, preprostih idej. 

Mačkarica

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

11. nov 2011 18:31

Mačkarica ideje so zbrane tukaj, če te pa za katerokoli od omenjenih jedi zanima recept, pa vprašaj tistega, ki je omenil idejo. Prepričana sem, da ti bomo vsi z veseljem pojasnili kako finto ali razkrili recept.

 

Opažam, da sem se v tej rubriki kar pozabila oglašat, zato le nekaj kosil, ki se jih še spomnim.

pečen krompir in zelenjava (jajčevci, bučke, paradižnik, paprika) (pečeno skupaj), zelena solata

file vitkega soma, koromač s paradižnikom, endivija (no ja, tole je za tiste "vegatarijance" oziroma kvazivegetarijance, ki jemo )

rdeče zelje, mlinci (brez jajc), endivija

pražen krompir, na pari kuhan brokoli, radič v solati

bučna juha, polnjeni šampinjoni, velika mešana solata (zelena solata, rukola, nariban korenček, sveži šampinjoni)

omleta s sirom, motovilec z avokadom in parmezanovimi ostružki

ajdova kaša z zelenjavo (por, korenček), solata iz rdeče pese

polnozrnati sirovi štruklji, zelenjavna juha

danes so bili pa polnozrnati peresniki z brokolijevo omako, solata iz rdeče pese

motovilčica

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

22. nov 2011 20:09

Mešana solata iz kvinoje, mung fižolčka, malo kuhanega krompirja ter dresinga iz avokada... aja, posipano z alfalfa kalčki. 

Zimt

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

22. nov 2011 21:58

Danes korenčkova juha, olimski sir na žaru in solata iz brstičnega ohrovta.

Jutri pa rižota s posušenim paradižnikom in grahom in skleda endivje.

Avena

neznan uporabnik

22. nov 2011 22:50

Joj, jaz prosim za pomoč. Čez vikend dobimo obisk. Jaz sem totalka mesojed, čeravno imam zelo rad zelenjavo. Dajte mi prosim neke nasvete, da ne bo samo korenje in cvetača. Jaz sem si to zamislil, da bi kupil 5 jušnih šopkov, narezal 2 kile krompirja in to vse spekel. Mogoče bi še upal not fliknit kilo zmržnene cvetače. Kaj več pa ne upam. Hvala za vsako pomoč. Za mesojede bom nardil šnicle, me pa mučijo vegetarjanci. Ne mučijo, samo res bi rad zvedel, kaj poleg onih miksov od zmrzovalnih onar bi bblo kredibilno in obenem fino.

Juha bo krompirjev golaž kao. Imitacija brez slanine. Za ostalo pa res ne vem.

Hvala.

zlatiribonmb

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

22. nov 2011 23:30

Kupi paniran seitan in ga pripravi kot dunajski zrezek, če iščeš hitro in enostavno rešitev.

neznan uporabnik

22. nov 2011 23:50

Hvala, kje se pa to dobi? Res sem totalno neizobražen glede tega. Saj neko tako varjanto sem imel v mislih. Krompirjev golaž, pol 3 vrste solat. Zeleno, štrucarja s krompirjem in rdečo peso in konzerve. To jaz vedno naredim tako, da celo piksno vsipam v skledo, pol prilijem malo bučnega olja, sladkam, solim,poper in veliko kumine. Pol to vse zmešam in dam na hladno. Pol mam šnicle že na ledu. Edino me muči to za brezmesojede. Ne bi rad dal na mizo nekaj prej spanirano. Z dunajskimi bomo že preživeli. Maš hint kak to nardit sveže. Jaz sem si sicer malo zamišljal, da bi kupil 3 kile one zmržnjene zelenjave, skuhal, pa naredil nato s pomočjo drobtin in jajc tako varjanto. Ker nimam pojma, če lahko fakiram to od seitana na brzaka.

Hvala.

zlatiribonmb

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

23. nov 2011 8:03

Lahko pripraviš krompir z zelenjavo v pečici. Olupljen krompir narežeš na pol cm rezine, malo posoliš in daš peči za cca 15 minut. Posebej si pripraviš na rezine narezane bučke ali melancane, papriko (barvno mešano), kakšen paradižnik. Ko je krompir napol pečen, naložiš povrhu zelenjavo, soliš, in do konca spečeš. Če so vegetarijanci in ne vegani, lahko malo pred koncem pečenja vse skupaj obložiš s sirom, ali mešanico smetane in jajca, in zapečeš. To bodo jedli tako mesojedi, kot zelenjavčki.

pirnica

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

23. nov 2011 10:22

Predpripravljen seitan se dobi v merkatorjih v istem sklopu hladilnikov kot siri, paštete, jogurti in podobne zadeve ali pa v trgovinah z zdravo prehrano. Lahko ti zaupam tudi recept za seitan, vendar ga raje kupi, še posebej če ne poznaš okusa.

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

23. nov 2011 10:35

Pa še moja kosila:

četrtek: cvetažota (presna jed iz cvetače, semen in poljubne zelenjave) 

petek: ješprenj 

sobota: testan krompir in seitan po dunajsko 

nedelja: sabji (korenček, bučke, paradižnikova omaka) 

včeraj: palak paneer in kvinoja

danes: zelenjavna juha in korenček + brokoli v omaki iz jogurta in čičerikine moke 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti