Vegetarijanska kosila

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

23. sep 2011 13:38

Včeraj so bili mišljeni ohrovtovi kaneloni z ajdovo kašo in gobami pa se je zadeva sfižila in je potem nastal ohrovtov narastek z ajdovo kašo in šampinjoni (polit z legirjem iz jajc in kisle smetane, na vrh pa malo parmezana)

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

27. sep 2011 18:30

tinca: super, da ste se tako znašli :)

 

Pri nas danes že čisto jesenski jedilnik: bučna juha, pečene rezine buče (poskus, kakšne so , ker je bila ravno pečica prižgana,), polnjeni šampinjoni, endivija z bučnim oljem in jabolčnim kisom

motovilčica

cobiss  

član od: 4.6.2011

sporočila: 32

27. sep 2011 18:59

Instant polnozrnati kuskus z omako iz sojine smetane za kuhanje in rukole. Paradižnikova solata s čebulo.

cobiss

Bondi 007  

član od: 22.9.2011

sporočila: 8

5. okt 2011 13:14

Tudi jaz sem za seveda.....

Tortica vem kako težko je spraviti skupaj jedilnik  in ko si enkrat postavljen pred dejstvo je sprva res grozljivo vendar  nekako potem nekaj ješ. Jst osebno naj nebi jedla nobenih živalskih beljakovin ker jih telo ne prebavlja kot bi moglo in posledično imam težave z zdravjem ki pa se stopnjujejo do te mere da pač res bolečine ratajo nevzdržne in potem sem res dolgo na ''brez živalskobeljakovinski dijeti'' in ko pozabim kako boli se pregrešim in seveda ''grešim'' in spet in spet...imam preveč rada meso. S tem da moj sin pa je alergik na ''vse''  (so mu odpovedovali že organi....trebušna slinovka, ledvica...) in astmatik in na dobri poti za sladkornega bolnika, tko da pravo veselje :( bilo je le nekaj živil ki jih je jedel in ne zbruhal ali pa da ni imel prebavnih težav, še vitamini in vsi prehranski dodatki niso smeli vsebovat določenih stvari. Prav tako zdravila.

Kuhala sem tudi 3 različna kosila in bi kmalu rabla 3 štedilnike. Seveda pa za 10 let starega otroka to res ni noben špas saj ni jedel nikjer nič razen doma ali pa je imel od doma pripravljeno malico včasih tudi kosilo. Ker današnja medicina je takšna kot je sem se vsaj za sina odločila poskusit z alternativo.... peljala sem ga na bioresonanco in sedaj teče že 11 mesecev in otrok je vse in mu nič ni čez 6 mesecev imava v bolnišnici kontrolo in bomo vidli kaj pokažejo izvidi.

Sem se kar razpisala, malo preveč, ampak nič za to....

Vsi ti vege recepti dostikrat vsebujejo sir,jajca,mleko pa smetano......če ima gdo kaj res samo zelenjavnega in z rastlinskimi beljakovinami in maščobami bi bila zelo hvaležna

seveda napišem tudi sama kakega mojega

Bondi 007

Bondi 007  

član od: 22.9.2011

sporočila: 8

5. okt 2011 13:30

paradižnik, bučke , sveži šampijoni + sol potenstam da spusti vse sok in obložim testo za pizzo (omaka gre tudi gor),na vse to dodam jurčke na tanko narezane, šparglje (če so sveži jih pražim skupaj z parad. ...) artičoke s slanice,olive, polovičke češnjeveha paradižnika, origano, česen, vse to spečem da se testo lepo zapeče in je prav super in sočna pizza

po želji če si daš gor še sir je itk šeeeboljša ampak če ne je pa prav super vege pizza :)



Bondi 007

Sporočilo je spremenil(a) Bondi 007 dne 05.okt 2011 13:33

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

6. okt 2011 9:50

Predlagam, da poslej ob predlogih za vegetarijanska kosila nekako posebej označimo veganske jedi ali cel obrok, recimo z . Tako bodo Bondi 007 in njej podobni (alergiki) ali vegani takoj vedeli, ali gre za vegansko jed in lahko vprašali za recept. Včasih namreč iz naziva jedi ni takoj razvidno, kakšne so sestavine


Pri meni včeraj kuskus s poletno zelenjavo (paprika, paradižnik, olive, bučke, malo artičok iz konzerve), mešana solata

Danes bo verjetno narastek iz kolerabic, pora in korenčka (varianta pospravi hladilnik) ter radič v solati


motovilčica

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

7. okt 2011 19:18

V pečici pečena zelenjava (paprika, bučke, in čebula z timijanom), kasneje dodana na pol kuhana kvinoja - vse skupaj prelito s sojino smetano in zapečeno.    

Zimt

Bondi 007  

član od: 22.9.2011

sporočila: 8

9. okt 2011 18:58

Terman teh dveh knjig še nisem prebrala, hvala za naslova..definitivno jih prečitam, motovilčica ideja za označevanje veganskih receptov....SUPER!!

sploh pa recepti dobrodošli mmmm kuskus 

zimt ju3 tvoje kosilo  :))

SUPER STE!!!

Bondi 007

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

10. okt 2011 0:42

Vprašanje za tiste, ki uporabljate sojino smetano: a ste poskusili kdaj sojino smetano zamenjati z riževo in kako se je obneslo? Moj nečak je namreč alergik in ne sme jesti soje. Sojina smetana je v številnih veganskih receptih, riževe pa nisem zasledila, zato vprašam, preden se spet zapodim v kuhinjo in preizkušam.

 

Petek: enolončnica iz stročnic (mešanica za dolinsko mineštro, korenček, zelena, por, paradižnik, ostanek bučke, krompir), za posladek sadna solata 

sobota: domača zelenjavna pizza brez sira - paradižnik, bučke, melancani, paprika, gobice, malo koruze, olive ; sem se med 90-dnevno ločevalno dieto tako navadila jest take pizze, da jih jem še zdaj. Mi veliko bolj pašejo in ne pustijo težkega občutka v želodcu. Aja, moja pizza ni bila čisto veganska, ker je bil kvas vzhajan v mleku , ampak če jo narediš z instant kvasom ali brez mleka, potem je veganska.

nedelja: mineštra moje tašče (odlična, v njej je bila vsa mogoča zelenjava z domačega vrta, grem stavit, da še sama ne ve več, kaj vse je zmetala noter ), pečene bučke in jajčevci, stročji fižol v solati

motovilčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti