Vegetarijanska kosila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

20. jul 2011 11:48

Zapriseženi  mesojedci smo včeraj uživali v improvizirani vegetarijanski papici:

- mlad krompir sem narezala na kolobarje in ga malo pekla na arašidnem olju, na katerega sem stresla sesekljana svež ingver in česen. Ko je bil krompir malo popečen, sem zalila z malo vode, niti pokrit ni bil povsem. Ko je voda povrela, sem dodala nekaj gorčičnih semen, kumina, koriandra, kurkume, mešanice curry, soli in popra, malo premešala in znova zalila z malo vode. Pustila v pokriti ponvi tri ali štiri minute, potem sem dodala sojino omako, premešala, dodala na rezine zrezano čebulo, na rezance narezano zeleno papriko in na kolobarje zrezane bučke. Premešala in pustila, da se je krompir zmehčal do konca. Ob skledi zelene solate res nisem pogrešala mesa.

 

Danes sem si pa v ostanek te jedi, ko sem jo počasi grela na štedilniku, vmešala še stepeno jajce in zapekla, kot se spodobi, in je bil krasen pozni zajtrk.

 

Mamamia

mamamia

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

21. jul 2011 12:51

Krasen recept Mamamia! Te improvizoriš stvari so najboljše, jaz tudi tako delam

 

Te dni so na vrsti bučke. Tako sem eno (domačo!!!) svetlo zeleno zrezala na koščke, da je dobro povrela v kozici, dodala tisto natur kocko, s paličnim spremnila v gosto tekočino, dodala narezano korenje in sol ter kuhala, da se je korenje zmehčalo. Aja, pa zvezdice sem dodala prej. Moji otroci se tepejo za take zelenjavne juhice

 

Naložila kuhan krompir v okrogel pekač, zelo debelo plast popečenih bučk z baziliko in potem zopet krompir ter bučke. Edina začimba bazilka ter sol, zalila s smetano ter žvrkljanim jajcem  ter posula s sirom. Poleg paradižnikova solata. Superca!



terakota

Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 21. 2011 16:18

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

21. jul 2011 13:03

danes: polnjene bučke z gobami,posute s sirom in zapečene v pečici. Zraven paradižnik iz domačega vrta.

linolina

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

23. jul 2011 11:23

z lečo in rižem polnjene paprike, zraven krompir v kosih

 

Avena

MihaD  

član od: 25.7.2011

sporočila: 7

27. jul 2011 16:25

Kot vsako sredo so tudi danes novi recepti na http://www.vegeponedeljek.si/ , tako da, če vam manjka idej kaj jutri za kosilo je tukaj eden izmed zelo okusnih receptov:

Sojini zrezki po dunajsko z zelenjavnim rižem

Sestavine:

- 150 g sojinih medaljonov

- za paniranje: sojino mleko, moka, drobtine, sol, kurkuma

- 1 manjši brokoli

- 200 ml belega riža

- 50 g korenja in pora

- 2 čajni žlički curryja

- 1 čajna žlička kurkume*

- ščepec popra

- 100 g zelenjave po izbiri (nadzemna kolerabica, gomolj zelene, por, korenje, steblo brokolija)

- 1 zelenjavna jušna kocka

- 1 manjši brokoli

- 1 jušna žlica rastlinske smetane za kuhanje

Priprava:

Sojine zrezke namočimo v osoljeni vodi, dodamo suho zelenjavo ali kakšno drugo pripravljeno zmes za juhe in kuhamo 10-15 minut oziroma dokler se zrezki ne zmehčajo. Poberemo jih iz vode in pustimo, da se ohladijo.

Za zmes za paniranje, zmešamo sojino mleko, moko, sol, za barvo lahko dodamo 1 čž kurkume tako, da dobimo ravno prav gosto zmes. Če se zreska prime preveč zmesi, je le ta pregosta, dodamo še malo sojinega mleka. Zrezek najprej povaljamo v moki, nato namočimo v zmes za paniranje in na koncu zrezek povaljamo še v drobtinicah. Vse zrezke opaniramo in jih nato ocvremo v fritezi.

Korenje in por narežemo na cm dolge tanke trakce. Na olivnem olju, v posodi kjer se bo kuhal riž, prepražimo Curry, dodamo na trakce narezano korenje in por ter nekaj minut pražimo. Dodamo riž in pražimo še približno 5 minut. Dolijemo vodo (dvojno količino kot smo dali riža), zavremo in pustimo, da se riž skuha. Riž solimo po okusu.

Narežemo ostalo zelenjavo in jo damo kuhat. Dodamo še na cvetke nalomljen brokoli in jušno kocko. Čez 7 minut vzamemo brokoli iz juhe. Ostalo zelenjavo kuhamo še 5 minut. Nekaj jo poberemo iz juhe in zmiksamo s paličnim mešalcem, nekaj pa jo pustimo v juhi. Zmiksano zelenjavo dodamo brokoliju in zavremo. Primešamo še 1 jž rastlinske smetane za kuhanje, če je pregosto prilijemo še malo juhe, dosolimo če je potrebno.

Postrežemo juho, glavno jed - sojine zrezke, brokolijevo omako, zelenjavni riž. Zraven pa še solato in po želji avokado.

MihaD

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

30. jul 2011 18:43

danes v pečici pečen kifeljčar, mlad korenček, kolerabice, bučke in češnjevci in veliko svežih zelišč

Avena

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

1. avg 2011 20:46

olimski sir na žaru, caponata

Avena

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

2. avg 2011 9:50

Zelenjavni riž, endivja s fižolom.

banana130

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti