Vegetarijanska kosila

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jun 2010 23:03

Danes smo imeli pire krompr in tople kumare, ker sem delala en poročni parček iz tičino mase celo popoldne in nisem mela časa kaj bolj kompliciranega delat;) Ajdove štruklje naredim zelo enostavno: poparim 500 g ajdove moke s cca 6-7 dl kropa, pustim, da se toliko ohladi, da se ravno ne opečem, potem pa zgnetem testo s 100 g bele moke, ga razvaljam čim tanjše (nekje 2-3 mm debelo) in namažem z nadevom iz 500 g skute in 2 jajc. Zvijem v štrukelj in ga dam soparit (jaz vse te zadeve soparim, ker se mi zdi manj packanja kot pa tisto zavijanje v krpe/folije in kuhanje v enormno velikih loncih...) Ko je kuhan, ga narežem in ponudim z na olju prepraženimi drobtinami, sladkorjem in cimetom, zraven pa postrežem kompot (lepo paše borovničev in brusnični). Najini mali sta očitno podedovali najine gene, ker sta nori na testenine vseh oblik, njoke in vse kar je tega sredozemskega;) Pa za dva malčka imata neverjetno radi zelenjavo - samo trkam, da tako ostane:) Jutri bojo končno domače testenine in ena paradižnikova omakica s svežo baziliko poleg, verjetno. Za večerjo pa planiramo ocvrti bezeg.

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

11. jun 2010 23:29

Veri je napisal/a:
Danes smo imeli pire krompr in tople kumare, ker sem delala en poročni parček iz tičino mase celo popoldne in nisem mela časa kaj bolj kompliciranega delat;) Ajdove štruklje naredim zelo enostavno: poparim 500 g ajdove moke s cca 6-7 dl kropa, pustim, da se toliko ohladi, da se ravno ne opečem, potem pa zgnetem testo s 100 g bele moke, ga razvaljam čim tanjše (nekje 2-3 mm debelo) in namažem z nadevom iz 500 g skute in 2 jajc. Zvijem v štrukelj in ga dam soparit (jaz vse te zadeve soparim, ker se mi zdi manj packanja kot pa tisto zavijanje v krpe/folije in kuhanje v enormno velikih loncih...) Ko je kuhan, ga narežem in ponudim z na olju prepraženimi drobtinami, sladkorjem in cimetom, zraven pa postrežem kompot (lepo paše borovničev in brusnični). Najini mali sta očitno podedovali najine gene, ker sta nori na testenine vseh oblik, njoke in vse kar je tega sredozemskega;) Pa za dva malčka imata neverjetno radi zelenjavo - samo trkam, da tako ostane:) Jutri bojo končno domače testenine in ena paradižnikova omakica s svežo baziliko poleg, verjetno. Za večerjo pa planiramo ocvrti bezeg.
Super, hvala za odgovor! Torej 5:1 ajdove in navadne moke, poparit, in ostale sestavine za štruklje...moram poskusit! Tudi jaz imam za to parni kuhalnik, ne prenesem packanja-joj. Sem pa včasih delala podobne trikotnike iz testa za štruklje, notri pa krompir, špinačo, arašide in zablejeno z drobtinami ter hrustljavo zeleno solato poleg. Pa je padla še ena ideja-tega tudi že dolgo nisem napravila! Bo teden štrukjev pri meni Pa še en nov recept za omako za testenine, pri nas je zelo cenjen: postekleniš malo čebule in česna na maslu, prepražiš šampinjone, dodaš pelate, pokuhaš, odstaviš in dodaš dve veliki žlici kaper ter tri velike liste žajblja. Neverjetno dobro, sveže! mateja terakota

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. jun 2010 14:14

Včeraj sem naredila lečno kajžarsko pito (lentil cottage pie) - spodaj je lečna enolončnica, čez je pire iz sladkega krompirja, vse skup zapečeno v pečici, posuto s parmezanom in petršiljem. Zraven so bili polnozrnati kruhki, za čez pa brezkofeinska ledena kava s čokoladnim sladoledom in banana split s čokoladnim, hruškovim in stračatela sladoledom (domač, seveda;) in domačo čokoladno omakco. Pite je ostalo še za danes, tako da bo kar to, za čez bo pa verjetno ena lahka jogurtova ali skutna borovničeva torta.

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

15. jun 2010 13:43

ker je soparno in se mi ne da NIČ, danes ''pogrevamo'' ostanke... v bistvu paše tud kar samo direktno iz hladilnika hladna paradižnikova juhica in puding s 'kivijevo omako' (gre v bistvu samo za spasiran kivi ) palalačinka*

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. jun 2010 22:38

Včeraj domače testenine v mleku - "mlečni rezanci za otroke" z borovničevim kompotom (to je mamino delo), danes pa rizibizi (je tudi mami jedla, da se ji oddolžim za komot, hehe;) Zadnjič neka vege različice pastirske pite: lečna kajžarska pita, vmes se pa ne spomnim več. Enkrat so bili koprivovi njoki.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jun 2010 18:43

Včeraj smo bili na praznovanju in ni bilo vege, danes pa smo jedli doma pažgete (špagete) po želji tastarejše in omako iz mlade čebule, pora in gob po zaslugi tašče in tasta, ki sta zelenjavo pridno pridelala in gobe nabrala. Sicer je bila čista improvizacija, ampak lubiju je bila strašno všeč, Lejli tudi, Ronja pa je imela danes hecen dan in najprej ni hotela omake. Ko pa jo je enkrat poizkusila, je pa ni nehala jest - hecen otrok;). Jutri bo najverjetneje pica.

neznan uporabnik

22. jun 2010 6:35

Veri, kako skuhaš mlečne rezance? japaja

palalačinka*  

član od: 25.2.2010

sporočila: 113

23. jun 2010 13:45

danes pa razvajanje (tolažba?) z Mac'n'Cheese palalačinka*

neznan uporabnik

23. jun 2010 13:50

Veri, no, pa ne ponikniti?..... japaja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. jun 2010 19:56

[citat=--japaja--]Veri, no, pa ne ponikniti?..... japaja[/

draga japaja, zato pa res brez strahu.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti