Vegetarijanska kosila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

20. jan 2010 20:07

banana130 je napisal/a:
stročji fižol in krompir- tenstano, ne vem kako rečete tej jedi, moja nona je rekla tučenje ( verjetno se je ona to zmislila, ime namreč) banana130

Najbrž le ne, tule je recept: http://www.kulinarika.net/recept/priloge/Strocji_fizol_(tucenje)-7009.html

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

21. jan 2010 7:54

Pa res obstaja tučenje in recept izvira iz Goriških brd kot moja nona. LP ! banana130

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

29. jan 2010 13:47

jurčki v smetanovi omaki, široki rezanci, stročji fižol s papriko in paradižnikom v solati buča

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

2. feb 2010 19:28

Lepo pozdravljeni ! Sem se pretolkla čez vseh 235 strani in moram priznat, da sem dobila veliko zanimivih idej in dobrih receptov na teh straneh. Ker tudi sama ne jem mesa, me je zanimalo kaj vse kuhate. In da še jaz povem kaj smo jedli: Sobota: vipavski štruklji nedelja:popečen sir, solata(to je bilo zame) Ponedeljek: Polenta, ratatuj, zelena solata in rdeč radič danes: mešana solata :rdeč radič, endivija, koruza,rdeča paprika,polnozrnat riž, sol, poper, česen, balzamični kis, bučno olje in žlica hrena iz kozarčka. Da čisto poseben okus. Zraven pa še kos domačega kruha. Jutri pa solata iz surove kisle repe, malo rdečega fižola ,zabeljeno z bučnim oljem in kos doma pečenega kruha. Hitro in dobro kosilo. linolina

tjasas  

član od: 2.1.2010

sporočila: 2

6. feb 2010 20:35

Danes smo jedli kremno zelenjavno juho s sojinimi kalčki, pito s porom in šampinjoni, riž in zelenjavo na sopari, mehko solato z bučnimi semeni in limono. Za ponedeljek nacrtujemo kislo repo, popecen fizol (s cebulo in papriko) in polento, posuto s soncnicnimi semeni. tjasas

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

7. feb 2010 13:27

Petek: zelenjavna laznja, zelena solata z radičem Sobota: zavitek z malancani, kumare s kislo smetano Nedelja: polnozrnati slani skutni štruklji, šampinjoni v smetanovi omaki, zelena solata s kalčki, za sladico pa jabolčna pita. linolina

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

17. feb 2010 16:56

Pon.: palačinke iz pirine moke z makovim nadevom Torek: polnozrnati špageti z zelenjavno omako, zelena solata Sreda: segedin brez mesa z rižem, kuhano skupaj. Mogoče malo nenavadna kombinacija, a zelo dobra. Četrtek:mešana solata iz leče, čičerike,fižola,alfaalfa kalčkov,koruze,pora,rdeče paprike,popečene bučke,zabeljeno z bučnim oljem,sojino omako in balzamičnim kisom. Zraven pa sveže pečena žemlja iz polnozrnate moke. Petek: metuljčki s skuto(slana varijanta) in zelena solata z radičem. Nedelja: polpeti z zelenjavo in ovsenimi kosmiči, zelena solata z radičem in kalčki, kos doma pečenega kruha. Pon.: na čebuli praženi šampinjoni, kruh, zelena solata Sreda: špinačna lazanja To je nekaj jedilnikov iz zadnjega tedna. linolina

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

17. feb 2010 18:50

Ponedeljek: Pire krompir, sojin golaž Torek: Krompirjevi ocvrtki, ostanek golaža Sreda: Rizi bizi, tunina omaka Čertek : Pizza s tremi siri in paradižnikom Tarja83

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

9. mar 2010 20:51

linolina, segedin brez mesa in z rižem me je pritegnil. Lahko napišeš postopek, prosim! buča

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

10. mar 2010 10:50

Ja, seveda,ampak jaz sem to kar malo improvizirala,pa je bilo zelo dobro. Na olivnem olju popraži 3 večje čebule (jaz jo imam zelo rada), dodaj kakšen strok sesekljanega česna, premešaj, da zadiši in vsuj notri kislo zelje. Dodaj sol, poper,lovor, kumino, papriko v prahu, paradižnikovo mezgo in duši (jaz to dušim kakšne 20 min.,mi je dovolj). Med dušenjem zalij s toliko vode, da se ne prijemlje in večkrat pomešaj.Dodaj skodelico riža, zalij z vodo in kuhaj, dokler riž ni mehak (odvisno kakšen riž uporabljaš).Vode dodaš čisto po občutku, odvisno kako gost segedin želite imeti.Če je potrebno še malo dosoliš in to je to. Sobota. zelenjavna pica Nedelja: zavitek z malancani, motovilec z domačega vrta Pon.:Polpeti z zelenjavo in kosmiči, pa še motovilec, je tako lep, da se mu ne orem (nočem!) upreti Torek: ravno pripravila solato iz čičerike, pire, nakalila sem kalčke fižola mungo(so res fantastični),pol zelene in pol rdeče paprike, začinila s sojino omako, bučnim oljem, kisom in začimbmi , da se okusi prepojijo. Moram poskrbet za vitamine, da me ne napade spomladanska utrujenost. linolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti