Vegetarijanska kosila

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. dec 2008 17:16

Včeraj smo bili na kosilu pri tašči. Jedli smo: gobovo juho, ocvrt sir, pomes frites, zelena solata s fižolom in fučnim oljem, pečeni orehovi štruklji, rogljički z marmelado, biskvit z orehi in sacher torto, za katero sem poskrbela jaz. Danes je kosilo pripravil mož, jedli smo testenine s paradižnikovo omako v kateri je bilo kar nekaj stvari: šalotka, česen, olive, peteršilj in morda še kaj. Na vrhu pa je bogato naribal še oarmezan. Za večerjo si bomo privoščili solato iz brstičnega ohrovta in domač polnozrnat kruh. bberta in še zate: iz pol kilograma moke zamesim testo kot za bel kruh in ga oblikujem v tri podolgovate svalke. Ko so pečeni in ohlajeni jih prerežem šez polovico. Vsako od njih namažem z: strt česen, sesekljan peteršilj, vse pomešam z olivnim oljem. Namažem kose kruha, posujem z naribanim sirom in posujem z rdečim poprom. Vse zašečem v pečici. Jaz ne dajem kak nebodigatreba sir, vsekakor naj bi bil kvaliteten, ker le tako je jed okusna. Kar pa se tiče rdečega popra, pa ne vem kje pri nas se ga dobi v manjših količinah. lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

8. dec 2008 17:54

Pač kupiš pisanega in ven zbereš rdečega, ostalega pa porabiš posebej.

Mimogrede: rdeč poper ni v botaničnem sorodu z belim, črnim in zelenim, ki so vsi z iste rastline, samo v različni zrelosti oz. različno obdelani.

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

8. dec 2008 20:33

Popra jaz itak ne uporabljam, tako da o tem kako bi prišla do rdečega nisem niti studirala. Bo pa mogoče komu drugemu prišlo prav! bberta

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

8. dec 2008 21:14

danes: jota, jabolčna pita jutri: paradižnikova juha z rižem, krompirjev štrukelj, solata iz surovega kislega zelja in sveže rdeče paprike. lp dome

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

9. dec 2008 21:11

juha iz buče, rumenega in rdečega korenja z ingverjem in pomarančo, zelenjavna rižota (brokoli, koruza, cvetača, grah, korenček, pelati) s tofujem, radič in endivja s krompirjem

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

10. dec 2008 15:06

lucija je napisal/a:
juha iz buče, rumenega in rdečega korenja z ingverjem in pomarančo, zelenjavna rižota (brokoli, koruza, cvetača, grah, korenček, pelati) s tofujem, radič in endivja s krompirjem
Lucija, mi lahko prosim poveš, kako "vkomponiraš" tofu v rižoto, ga posebej prepražiš in potem dodaš rižoti na koncu, ali ga ves čas kuhaš skupaj z rižem? Hvala. Drugače pri nas jedli včeraj na hitro: jajčka s tunino, solata Danes: Ribja poslastica (recept iz baze), pražene bučke, pire krompir, solata. lenka

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

11. dec 2008 16:21

Boljši je, če ga posebej popečeš in dodaš na koncu, če nimam časa, pa ga včasih kuham tudi kar zraven (tokrat sem ga, tudi zato, da je spustil malo soli, pa ni bilo slabo).

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

11. dec 2008 16:22

včeraj kremna grahova juha s popečenimi kockami kruha in pinjolami, jabočni žepki iz polnozrnatega listnatega testa (kupljenega) danes zelenjavna mineštra s kuskusom, solata

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. dec 2008 9:11

Včeraj v pečici popečeni kruhki z namazom iz smetane, jajca tune in parmezana. Zraven kuhana cvetača z mal take bele omakce (kisla smetana, majoneza, začimbe). Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. dec 2008 21:00

Včeraj so bili široki rezanci s smetanovo omako in šanpinjoni in zeljnata solata, danes je bil sataraš in polnozrnat basmati riž, na debelo posuto s parmezanom in peteršiljem, sladkali pa smo se s toblerono, jutri pa bo jota. Ker se jutri tudi začne predpraznična peka pri nas, bo nekaj vrst drobnega peciva, tako da bo krvna slika kot se šika. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti