Vegetarijanska kosila

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

28. feb 2006 16:14

Moja babica in moja mama, ki sta obe primorki in delata trojko iz zelja, fižola in krompirja in začimbe. Delata pa tudi jed iz kolerabe, kateri rečemo po domače rava in je pripravljena iz: rumene kolerabe, fižola krompirja, čebule, česna. Nič si ne izmišljujem. Tako je to pri nas. Marjetica

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

28. feb 2006 22:53

Obe trojki se slišita zanimivo, hvala za pojasnilo! Ampak 3 ure kuhanja... Najino danasnje kosilo je bilo bolj na hitro: polenta z rukolo in nekaj podobnega sojini stroganoff omaki. lp bela

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

28. feb 2006 23:14

zala in teka, pa sta dočakali polnozrnate štruklje pri nas naredimo kot navadne. le da se uporabi polnozrnata moka. Menda je to testo za rezance iz polnozrnate moke... recept je že star in tolikokrat preizkušen, da se dela bolj "na uč", tako da so uporabljene bolj hecne mere POLNOZRNATI SKUTNI ŠTRUKLJI za štiri osebe 0,5-0,75 kg polnozrnate moke posoliš s ščepom soli in narediš jamico. Noter daš 4 cela jajca, 4 jajčne lupine (polovičke) olja, 8 jajčnih lupin (polovičk) mlačne vode, čajno žličko kisa. Ugneteš v voljno testo, po potrebi dodajaš moko. Ko testo primeš, se mora malo potegnit. Počiva vsaj pol ure. Nato ga razvaljaš, pomažeš z oljem, namažeš z nadevom (1/2 kg skute, 2 žlici smetane, jajce (beljak stepeš), sol) po nadevu potreseš drobtine (ni nujno), s prtičkom zviješ v štrukelj in kuhaš v pomokanem prtiču odvisno od debeline štruklja (za srednjo roko debel se kuha cca. pol ure). maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. mar 2006 11:16

včeraj pesini ravioli s špinačnim nadevom (domači - moji, ampak iz zmrzovalnika, ker se je mudilo delat kostum;) Veri

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

1. mar 2006 12:56

palačinke z gobami, fižolova juha, zelena solata spaetzli (menda so to po slovensko vodni vlivanci) z blitvo, zeljna solata dušena zelenjava (bučke, gobe, korenček) s smetano, ostanek vlivancev od prejšnjega dne, mešana solata zelenjavna enolončnica s piro, krof žepki iz jajčevcev z gobami, zelena solata z jajcem in redkvicami maja

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

2. mar 2006 9:10

Zivjo, Maja! Radovedna sem, kakšni so žepki iz jajčevcev oz. kako se pripravijo?? ...v naprej hvala! Vceraj: repina jota. lep zimski dan! bela

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. mar 2006 10:58

Fižolova juha in žlikrofi z ementalcem. lp Vesna

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

2. mar 2006 23:17

bela, za žepke iz jajčevcev jajčevce narežeš na tanke rezine in jih opečeš na obeh straneh. Medtem na malo olja popražiš čebulo, na njej pa na listke narezane gobe (jaz dam zmrznjene šampinjone). Soliš, popraš, potreseš s provansalskimi zelišči in premešaš. Gobe naložiš na pol rezine, drugo polovico prepogneš čez, tako da izgleda kot žepek (ni pa treba zapirat z zobotrebci ali kaj podobnega). Žepke naložiš v z oljem pomazan pekač ali posodo iz jenskega stekla in preliješ s prelivom, ki ga narediš iz na kocke narezanega in na hitro podušenega paradižnika, razžvrkljanih jajc in kisle smetane, pa seveda soli in popra. V pečici pečeš cca. 15 minut pri 250 stopinjah. ta recept sem pobrala na tečaju pri mojstru Goljatu. maja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. mar 2006 8:23

Tokrat sem bila tudi jaz za spremembo vege Včeraj torej dušena kisla repa in pire krompir. Joooj, kako je pasalo! Malo domače kuhe. tjas

bela  

član od: 2.12.2005

sporočila: 91

3. mar 2006 8:35

Hvala, Maja, bo treba poskusit! Včeraj: paradižnikova juha, ajdova kaša z mariniranim tofujem in kalčki. lep dan bela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti