Vegetarijanska kosila

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

1. jul 2011 15:51

Mediteranska solata(paradižnik, koruza, kumare, olive, mocarela) in popečen tofu.

Vesnuska

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

1. jul 2011 20:40

Bučke z gorgonzolo v pečici

Avena

cobiss  

član od: 4.6.2011

sporočila: 32

2. jul 2011 23:44

Pražen korenček, pelate, sojo (drobni koščki), zeleno papriko, por, dve jajci, dimljen sir. Zraven jasminov riž. In zeleno solato (kristalka + mehka) s paradižnikom in mladim česnom.

cobiss

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

6. jul 2011 8:46

včeraj: popečena polenta s sojinimi kosmiči, pečen krompirček in skleda solate (zelena + rdeče zelje)

danes: enolončnica (krompirček, stročji fižol, grah, cvetača, korenček) in ledena kava (manjkajo beljakovine, vem ...)

 

ps...kako to, da nisem prej vedela za to temo (in forum )

OlivaB

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

6. jul 2011 21:58

Limonov riž, kari z bučkami in tofujem

Avena

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

19. jul 2011 21:12

danes:rižota s paradižnikom in stročjim fižolom, zelena solata

jutri: na žaru popečena polenta, paradižnikova solata z mocarelo

Avena

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

20. jul 2011 10:18

Pon.:lazanja z bučkami in sirom,zelena solata

torek:bučna pica(iz baze)

danes:špinačna lazanja in kumare s kislo smetano.

linolina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

20. jul 2011 11:48

Zapriseženi  mesojedci smo včeraj uživali v improvizirani vegetarijanski papici:

- mlad krompir sem narezala na kolobarje in ga malo pekla na arašidnem olju, na katerega sem stresla sesekljana svež ingver in česen. Ko je bil krompir malo popečen, sem zalila z malo vode, niti pokrit ni bil povsem. Ko je voda povrela, sem dodala nekaj gorčičnih semen, kumina, koriandra, kurkume, mešanice curry, soli in popra, malo premešala in znova zalila z malo vode. Pustila v pokriti ponvi tri ali štiri minute, potem sem dodala sojino omako, premešala, dodala na rezine zrezano čebulo, na rezance narezano zeleno papriko in na kolobarje zrezane bučke. Premešala in pustila, da se je krompir zmehčal do konca. Ob skledi zelene solate res nisem pogrešala mesa.

 

Danes sem si pa v ostanek te jedi, ko sem jo počasi grela na štedilniku, vmešala še stepeno jajce in zapekla, kot se spodobi, in je bil krasen pozni zajtrk.

 

Mamamia

mamamia

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

21. jul 2011 12:51

Krasen recept Mamamia! Te improvizoriš stvari so najboljše, jaz tudi tako delam

 

Te dni so na vrsti bučke. Tako sem eno (domačo!!!) svetlo zeleno zrezala na koščke, da je dobro povrela v kozici, dodala tisto natur kocko, s paličnim spremnila v gosto tekočino, dodala narezano korenje in sol ter kuhala, da se je korenje zmehčalo. Aja, pa zvezdice sem dodala prej. Moji otroci se tepejo za take zelenjavne juhice

 

Naložila kuhan krompir v okrogel pekač, zelo debelo plast popečenih bučk z baziliko in potem zopet krompir ter bučke. Edina začimba bazilka ter sol, zalila s smetano ter žvrkljanim jajcem  ter posula s sirom. Poleg paradižnikova solata. Superca!



terakota

Sporočilo je spremenil(a) terakota dne 21. 2011 16:18

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

21. jul 2011 13:03

danes: polnjene bučke z gobami,posute s sirom in zapečene v pečici. Zraven paradižnik iz domačega vrta.

linolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti