Darilo ob krstu

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

tema odprta - 2. sep 2005 14:16 | ogledi: 8.986 | odgovori: 8

Prosim za pomoč pri nakupu darila ob krstu deklice....sem namreč botrica. Malo se mudi, ker je krst že drugo soboto, jaz pa brez ideje...vse se mi zdi preveč "že videno"!Hvala!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. sep 2005 14:33

ne vem, kako je pri vas. Pri nas je zlata verižica nujna. Za botra seveda. Kljub prežvečenosti. Tako pač je. mimika

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

2. sep 2005 14:50

Moja hčerka je od botrce dobila verižico iz belega zlata z obeskom v katerem je njena slika. Obesek je lahko odprt ali pa zaprt (medaljon). Verižica je aranžirana v okvir, kjer je napisano tudi njeno ime in pa datum krsta. Ko bo dovolj velika da jo bo lahko nosila jo bomo pa samo ven vzeli. Zaenkrat pa nam krasi polico v dnevni. tejčica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

2. sep 2005 21:36

Tudi pri nas je v navadi, da botrca podari zlato verižico z obeskom - križec! Botrca tudi poskrbi za krstno oblačilce in pa krije stroške v cerkvi. Po navadi priloži tudi nekaj "tolarjev" v vizitko oz. kuverto. Lahko pa tudi kupiš kakšno uporabno stvar, če še slučajno nima vozička, avtosedeža, posteljice itd..... LP! Galja

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

3. sep 2005 7:52

Mojima nečakoma in sedaj tudi hčerkici in sinu enega od njih sem dala ob krstu zlato zapestnico s ploščico, kamor lahko vgraviraš ime in datum krsta. LP Dušanka

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

3. sep 2005 9:59

Mogoce lahko odprete tudi knjizico za kaksno rentno varcevanje (ali zavarovanje), da bo deklica imela stipendijo, ko bo sla v srednjo solo? Vesna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. sep 2005 17:37

Moj krščenec je od mene dobil 100 evrov za dober začetek in pa malce boljtradicionalno obarvanega lončenega angela varuha, pa obljubo, da bova vsako leto šla skupaj vandrat vsaj za kak vikend. Sem kupila nahrbtnik za prenašanje Nejca, njemu pa še nahrbtnik za v vrtec. Glede verižice pa smo bili z njegovimi starši soglasni, da jo lahko dobi kasneje, če jo bo želel. Jaz sem svojo krstno verižico in uhane nataknila samo pod prisilo, ko sem šla za god na obisk do botrce. Loni Makaroni

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

6. sep 2005 9:24

Hvala vsem za nasvete...super ideje, ni kaj ! Lep pozdrav !

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

6. sep 2005 17:51

Botri nekako ¨pripada¨ da kupi oblekico, verižico (včasih je bil križ obvezen, danes pa se da poigrati tudi z drugimi simbolo), krstno svečo ter bel prtiček in tudi torto. Jaz sem bila 3x botrica in sem vse to kupila, pa tudi moja dva sinova sta to dobila (več ali manj). Potem pa je vse odvisno od dogovora in seveda tvojega finančnega stanja. Če imaš še namen kaj kupiti naj ti ne bo nerodno vprašati kaj rabi (voziček, lupinico, sedež za avto...-take koristne stvari). Če pa sta 2 botra (čeprav je to že redkost) je toliko bolje ker si razdelita nakupe. Vsedite se skupaj in poklepetajte, da ne bi bile na koncu 2 oblekici, pa 2 sveči...(pri nas se je to skoraj zgodilo). Naš Nik je imel krst glih to nedeljo. Skratka imejte se lepo in uživajte SONJA Sporočilo je spremenil(a) puskar1i dne 06. sep 2005 17:52:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtjohana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti