Testo v multipraktiku

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

8. mar 2006 21:56

Priporočam Kenwood KM 800(800w) ali KM001(1000w) ali KM005(1200w). Jaz sem kupila KM800, cena takrat je bila 57000 SIT, kupila sem ga v Ipsekom v LJ (na Bolhi je naslov). Je celotna struktura kovinska, posoda INOX. S 3 nastavki (za stepanje smetane in beljakov, jajc,...) K nastavek za bolj kompaktno testo in gnetilni kavelj za kvašeno testo in ostale vrste testa. Za pripravo kvašenega testa, je najprej treba dati v posodo vse tekoče sestavine, nato nanje presejemo moko in nadrobimo kvas (če delamo kruh, je treba vodo oz mleko segreti na 42° C). Gnetemo dokler se testo ne loči od posode. Posoda pri mojem modelu je 6,7 l, tako da lahko napravimo kar veliko količino testa.... A ja, še to, se da dokupit preko 15 nastavkov, od sokovnika, do mesoreznice, lupilca krompirja, napravo za izdelavo testenin, mlinčka za žita itd. itd. (so pa ti deli kar dragi, od 7000 sit dalje) Janja Mihalj Sporočilo je spremenil(a) janja512 dne 08. mar 2006 22:04:33

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

8. mar 2006 23:27

Jaz imam Bosch-ev Profi Mixx 46 že dve leti. Imam ga na pultu, saj ne zavzame veliko prostora in ga uporabljam pri vsaki pripravi testa. Ima tri različne nastavke- dve metlici in in kavelj, tako da z njim delam vse vrste testa. Navadnega mikserja že dolgo ne uporabljam. Zraven imam tudi rezila za rezanje zelenjave, ki pa jih ne uporabljam tako pogosto. Moje izkušnje s tem aparatom so zelo dobre. atic

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. mar 2006 16:10

tjas, verjetno sem jaz s svojim mikserjem na stojalu zato tako zadovoljna, ker ima 400 W in je res majka, hitro naredi, pa je dokaj poceni;) prejšnji, ko sem še prejšnje poste pisala je mel pa 360W in ej bil tudi čisto ok, zdaj sva se preselila in sem vzela posode in stojalo od bivšega doma, mikser je bratec hotel obdržat;), tako da sem kupila samo mikser, ki paše na to stojalo. Veri

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

11. apr 2006 0:50

Punce, pomagajte mi...no pa fantje hahahah. Dobila sem multipraktik in nemška navodila - pa sem pozabila nemščino, pa še tisto, kar sem znala je bolj šolsko. Zanima me zakaj je kaj. V kateri posodi lahko meljem orehe - sokovnik ali ?..... Kateri nastavek naštimam za testo - a je za testo narediti tista plastična zadeva (zgleda kot elisa) in ven dam nož.....gledala sem da nekateri aparati imajo stepalne dele, gnetilne itd. jaz tega nimam, pa me zanima ali se vseeno da narediti testo? Kje bi lahko našla navodila v slovenščini.....joj se morate sedaj smejati.... cukrček Sporočilo je spremenil(a) cukrcek dne 11. apr 2006 16:14:34

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. apr 2006 8:28

Jaz bi imela takega z inox veliko posodo... Ga gledam vsako jutro, ko se polem v službo v neki izložbi...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. apr 2006 9:42

cukrček! Jaz naredim navadno tako, da grem v trgovino, poiščem model, ki me zanima, grem do prodajalca in prav neumno povem, da sem zadevo dobila za darilo, pa da zraven ni bilo navodil in če jih lahko dobim. Do zdaj je še vedno delovalo. Ali pa so na kulinariki dobre duše, ki so mi navodila skopirale in poslale po pošti (za pastamatic in kruhomat). Loni Makaroni

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

11. apr 2006 16:20

Loni darilo sem dobila od mami (sem bila prejšnji teden malo v domovini), ki ga je kupila v Avstriji, jaz sem pa doma v Franciji hahahahah...tako sem si želela multija, pa sedaj ne znam z njim rokovati. Firma multija je Bifinett (no ni neka firma ampak jaz sem vesela), ima 700 W in nima tistih kavljev za mešanje, gnetenje... sem gledala na portalu kakšne vse aparature imajo . Nikoli nisem niti videla kako kdo rokuje z aparatom, zato tudi ne vem kje se meljejo orehi, kje se dela testo, zakaj so tiste ploščice z režami zraven - vem da je za rezanje zelenjave, ampak nimam pojma kako deluje...joj sem butasta. cukrček Sporočilo je spremenil(a) cukrcek dne 11. apr 2006 17:09:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti