Testo v multipraktiku

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

tema odprta - 2. sep 2005 12:58 | ogledi: 8.206 | odgovori: 28

Pozdravljene!

Sedaj pa na plano vsi tisti mojstri, ki si pri peki peciva pomagate z multipraktikom. Do danes sem poskusila narediti vlečeno testo, pa je kar uspelo... za kaj več pa me je malo strah.

Zato vas naprošam, da mi opišete vse vrste testa, ki jih pripravljate s pomočjo multipraktika in točne sestavine in potek dela.... dajte mi malo volje!!!

Hvala, Mica maca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. sep 2005 16:11

Vse vrste vzhajanega testa. Količine so pač take kot jih navaja recept. rezančevo testo. Količin ti ne znam povedat, ker vedno delam po občutku. Testo za ribano kašo. Tudi to delam po občutku. lp Vesna Vesna Milek Recko

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

2. sep 2005 19:22

Jaz delam vse vrste testa v mulitipraktiku. Pri biskvitnem testu na koncu ročno vmešam sneg beljakov. Pri sestavinah delam bolj po občutku, drugače pa gre pri obdelavi testa z multipraktikom malo manj tekočine, kot predlaga recept. Ja, multipraktik je pa res ena fina zadeva, saj zelo prihraniš na času. LP, Tanja

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

5. sep 2005 11:34

Ja, res je ena fina zadeva. Prav zaradi mesenja testa sem kupila Boschev multipraktik, ki meša od zgoraj v navadni skledi, ne tisti z luknjo v sredi. Biskvitno testo je samo z multipraktikom (ali mikserjem s podstavkom seveda) dovolj dolgo stepeno, le kdo bi tako dolgo držal ročni mikser v roki Tudi jaz sneg vmešam ročno. Vse vrste kvašenega testa. Vlečeno testo zamešam v multipraktiku, da ni packarije za roke, vendar ga potem še pošteno pregnetem na pultu. Po tistem principu, da se samo z veliko gnetenja naredi dovolj lepka, da se lepo vleče. Vse mešanice za piškote, ki niso ravno krhko testo. Npr. piškoti iz ovsenih kosmičev z dodatki, medenjaki ipd. Testo oz. masa za šmorn in palačinke. Edino testo, ki ga ne delam v multipraktiku, je krhko testo za piškote ali pite. Krhko testo je krhko in dobro, če ga na hitro zneteš iz mrzlih sestavin, maslo se ne sme topiti od toplote rok (ali kavlja). Seveda nisem kar tako verjela, poskusila sem hkrati piškote iz multipraktika in iz hitro ročno zgnetenega testa, pa je res razlika. Pozdrav, Fani

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2005 13:00

A to delate v multipraktiku z rezili ali z mikserjem z gnetilnimi nastavki? Veri

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

14. sep 2005 16:56

Tale Boschev multipraktik ima tri metlice za testo. Tista za stepanje ima najbolj goste žičke, z njo delam biskvitno testo in sneg (rahla tekstura). Tista za umešano testo ima samo šest žičk, drugače se dela podobno kot metlica za sneg, namenjena je za bolj gosto testo, uporabljam npr. za marmorni kolač, kjer začneš s stepanjem masla. In nazadnje je še gnetilni kavelj, namenjen za gosta testa, uporabljam za kvašeno testo, medenjake in podobne mešanice. Tudi testo za rezance bi delala s tem, če bi ga delala. LP Fani

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. sep 2005 17:36

Fani, a to govoriš o tistem Boshevem mešalniku MUM, ki ima sen kup rezil in nastavkov??? Tisti, ki ga ima zdejle Merkur v akciji Tega si namreč že dolgo ogledujem in pobožno želim, ampak 25 prešernih ni malo denarja in nisem bila prepričana, če je zadeva vredna svojega denarja.... tjas

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

14. sep 2005 19:16

Tjas, sva ze 2

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

14. sep 2005 19:31

Imam takega ,ki ga najdete tu http://nakup.merkur.si/ S tem aparatom delam npr.testo za kruh ali vlečeno testo samo iz 1/2 kg.Če imam prav v spominu piše ,da naj bi se delalo iz 1,5 kg moke,vendar se aparat preveč muči.Po moji oceni je 1/2 kg meja.Za ta aparat sem dokupila še mlinček za žito. Aparat imam že sigurno 2 leti,raje več in ga precej uporabljam.Sem zadovoljna. l.p. Vesna Leben

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. sep 2005 19:54

Vesna, merkur ima malo smotano stran, pa na tvojem linku nič ne vidim... a je tvoj tak: http://www.bof.si/product.cp2?guid=FE5B9651-1B5 al take sorte: http://www.bof.si/product.cp2?guid=94C6BB89-719 ??? Mene namreč mika tisti prvi, MUM. In glede na to, da piše, da ima 550W moči, sem upala, da je kaj močnejši od mojega mešajnika s stojalom (http://www.bof.si/product.cp2?guid=4C0A2EC5-48B), ki ima le bornih 200W. Hvala za info... tjas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. sep 2005 22:10

ko kupujete mikserje, se splača pogledat moč (wate), namreč tisti s stojalom jih imajo navadno več, zato bodo hitreje recimo stepli smetano. Preverjeno se pozna, saj imamo na morju takega brez stojala in vse traja sto let - madona sem razvajena, kaj bi bilo, če bi morala na roke stepat!;) Ampak če se mi pa vedno mudi... tjas, tistega muma sem tudi jaz gledala, dokler ga nisem videla pri fantovi mami, ki ga sploh ne uporablja - in probala v njem stepst smetane - ugani kaj. enostavno se ni stepla! Ja, vzela sem pravi nastavek za stepanje, 100%! Noče naredit snega iz beljakov ali stepst smetane! NO,saj sčasoma se nekak nekaj začne dogajat, ampak z ročnim mikesjem, takim kot ga imaš ti ali pa jaz, gre stvar 100x hitreje... Mogoče je njen star model, gotovo, saj ga ima že nekaj časa, res pa je, da je še čisto nov, ker ga je samo 2x probala, potem pa lepo pospravila nazaj v škatlo... Tako da mogoče so ti zdaj super, ampak tisti me pa res ni prepričal! Da ne boš preveč žalostna, če ga nimaš:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti