Posoda iz pomivalnega stroja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8842

4. jul 2005 13:52

Za pranje v pomivalnem stroju mi je najbolj všeč tekočina oz. gel. Zadnjič sem kupila prašek, pa sem komaj čakala, da ga zmanjka, ker mi ni všeč - parkrat se zgodilo, da je ostalo malo v posodici na vratih. Enkrat na mesec kupim tisto flaško - čistilo in dam prazen stroj na pranje. S tem pobrišem tudi vrata. Tudi obešanko z limono enkrat mesečno obesim. Pazim na filter, da ga vsaj enkrat na teden ali dva splaknem pod toplo vodo in očistim od morebitnih koščkov. Ko stroj opere posodo, odprem vrata in šele čez pol ure pospravim posodo. Se pa izogibam tega, da mi neoprana posoda stoji notri čez noč ali dva dni. Celo čez noč ne puščam posode v stroju. Če ni dosti za v stroj, pomijem jo ročno. Pozdravček!

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

4. jul 2005 13:56

MENI JE SERVISER SVETOVAL,DA NAJ ZA ČIŠČENJE STROJA UPORABLJAM NAVADNI KIS ŠE BOLJŠI JE KIS ZA VLAGANJE. KO SE IZVEDE PREDPRANJE ODPREM VRATA IN ZLIJEM V STROJ CCA 2-3DCL KISA IN VRATA ZAPREM. STROJ JE ČIST, OČISTI KAMEN, POSODA SE SVETI IN NEPRIJETNI VONJ IZGINE. TO PRIPOROČA NA VSAKE 3 MESECE. PREIZKUŠENO IN DRŽI. IMAM PA POMIVALNI STROJ OD GORENJA. LP zinka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8842

4. jul 2005 14:22

Kaj to narediš med pranjem posode? Namreč, jaz od vseh teh današnjih čistil najbolj verjamem staremu dobremu KISU. Terezija, kaj ne bi bilo bolje zavrteti pranje stroja s kisom na prazno? Opiši postopek bolj detaljno. Takoj danes poskušam. Pozdravček!

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. jul 2005 14:53

Jaz pri najboljši volji ne napolnim pomivalnega stroja v enem dnevu. Kuham samo 1x na dan, kozic in loncev pa v stroj ne dajem. Vso posodo pa, ki jo dam v stroj predhodno splahnem pod tekočo vodo, tako da ni sile z vonjem. Stroja ne zapiram, ampak je vseskozi malce odprt (na špranjo). Se skoraj ne vidi. Da pa bi ob pomivalnem stroju vse tiste kozarce in skodelice pa pribor na roke pomivala, mi pa tudi na misel ne pride. Čez komot ga ni. Julija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jul 2005 14:55

Mi ga tudi zalaufamo vsak drugi dan, pa ni do zdaj še nikoli zaudarjalo po ničemer. Je pa nasvet naših babic, da lahko vposodo za pribor damo ožeto limono. Pa ni treba dodajati ničesar za lesk. Loni Makaroni

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8842

4. jul 2005 14:57

Oh, pozabila sem napisati, jaz tudi posodo splaknem pod tekočo vodo preden jo zložim v stroj. Da je priprt, to mi je samoumevno... Nikdar ga ne zaprem. P.s. Julya, zakaj pa loncem in kozic ne pereš v stroju? Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 04. jul 2005 15:07:18

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

4. jul 2005 15:41

Jaz posode sploh ne splahnem, preden jo dam v stroj, v njem perem tudi piskre in manjše kozice, razen če se kaj prismodi in se mora odmakat. Če je posoda zelo umazana pač potem očistim filter, če se kaj nabere. Sem očitno imela srečo tako z ibiro stroja kot s pralnimi sredstvi, saj mi še nič ni smrdelo, pa tudi kozarci se lepo svetijo in nimajo belih pack, ko jih dajem ven (razen,ko zmanjka v stroju tekočine za izpiranje, jano). Se mi pa zgodi, da posode tudi dan ali dva ne vzamem ven, pa je vse ok. Če iz stroja veje vonj, je možno, da ni odtekla vsa voda iz cevi, pa do povzroči neprijeten vonj.Mamamia mamamia

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

4. jul 2005 15:45

Ko je v stroju umazana posoda (tudi jaz perem vsak drugi dan, včasih še manj), seveda smrdi. Pri čisti posodi pa še nisem opazila kakega slabega vonja, čeprav včasih tudi cel dan po pranju ne odprem vratic. Na sploh nimam navade odpreti takoj po končanem pranju, saj uporabljam hitri program brez sušenja in raje pustim, da se vse skupaj na vročini posuši, kot bi mi vsa tista para ogrevala kuhinjo. Glede praškov pa nisem še nikoli imela problemov. Sem poizkusila tablete, tistega v prahu, najbolj poceni pa tudi dražje - rezultati so vedno enaki. Večji problem so kozarci, ki imajo marsikdaj tiste oblake. To pa mislim, da je kriv ta program brez sušenja. A kaj, ko je v pol ure oprano. Suzana

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

5. jul 2005 10:25

POSODO ZLOŽIM V STROJ IN GA VKLJUČIM. KO NAREDI PREDPRANJE IN ZAČNE ČRPATI VODO VRATA ODPREM - STROJA PRI TEM NE UGASNEM - ZLIJEM NOTRI KIS IN VRATA ZAPREM IN STROJ PERE NAPREJ. KO JE POSODAOPRANA IN KO VRATA ODPREŠ JE MALO VONJA PO KISU, KI PA KMALU IZGINE. LP. zinka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. jul 2005 12:45

Dragička, to da ne pomivam loncev in kozic v stroju je pravzaprav moč navade. Pred tem pomivalcem sem imela enega takega manjšega za 6 pogrinjkov, tam pa res ni bilo prostora. To mi je torej ostalo. Dam pa včasih v stroj lonec od mleka ali pa od goveje juhe, pa je OK pomito. Sicer mi pa tistih dveh ali treh posod ni problem pomiti. Ja, če bi še to zlagala v stroj, potem bi pa pomivala vsak dan. Vredno razmisleka. LP Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti