Posoda iz pomivalnega stroja

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

tema odprta - 3. jul 2005 9:55 | ogledi: 6.857 | odgovori: 22

Pred približno mesecem sem prešla iz ročnega na strojno pomivanje posode. Moti pa me, da ima posoda iz pomivalnega stroja vonj po mlakuži (po postani vodi). Ko je posoda oprana, odprem vrata, izvlečem predale in jo kar nekaj časa zračim, da izgubi zoprni vonj. Moja mama pri sebi uporablja neko dišavo, ki diši po limoni in se jo obesi v stroj. Ta vonj pa je premočan, saj posoda limonskega duha ne izgubi, temveč imam občutek, da ji vedno vsa kuhinja diši po tem, še hrana na krožnikih ima včasih vonj po limoni. Po mojem ni problem v izpiranju, saj ima zelo kvaliteten stroj znamke Bosh. Kako drugi rešujete te težave?

mandarinca

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

3. jul 2005 10:10

Jih ne rešujem. Tako pač je. To je cena za udobje strojnega pomivanja. Jaz že ne bi dajala v stroj kakih dišav. To je še slabše. Marjetica

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. jul 2005 14:42

Kar se tiče vonja, pri nas odpremo stroj takoj, ko je posoda oprana, pa ni vonja.Da ne stoji oz. se ne hladi v zaprtem stroju. mene pa zanima s čim perete posodo v pomivalnem stroju? Jaz imam slabe izkušnje z doziranjem sredstva: prašek se zgrudi in ostane v vraticah, enako tablete. Enostavno ko da jih stroj "ne vzame". Z gelom je še najbolje, a tudi ta velikokrat ostaja. Vratca ( posodice kamor doziram) se odprejo, ne da ostanejo zaprta,a sredstvo ostane notri. v večini. posoda se sicer še kar lepo pomije. Me pa to moti. Imam stroj od Gorenja. Se še komu to dogaja?

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

3. jul 2005 14:46

Stroj imam že 18 let in še nikoli nisem zasledila vonja po postani vodi .Ko je oprano malo odprem vrata da soparo spustim in čez nekaj časa poberem posodo ven.Enkrat sem kupila mercatorjev prašek ,pa je posoda in celo stanovanje zelo smrdelo . lp goga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

3. jul 2005 16:23

Meni je tudi novo, da ima posoda iz stroja vonj po postani vodi. PRej sem prala z Bauknechtom in zdaj z Whirlpoolom, pa ni bilo nikdar neprijetnega vonja po pranju. Uporabljam tablete (ker se je prašek vedno zbil v grudice) in mi še nikoli ni ostalo nič v dozirni posodi. Pred tabletami pa sem uporaljala tekoči prašek in je bilo tudi v redu. Sicer pa v stroj občasno obesim tisti obesek z vonjem po limoni. Če včasih stroj ne pere kak dan, pa je v njem vseeno kaj umazane posode, se namreč pojavi kak čudem vonj, pa ga tista limona "preglasi". Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. jul 2005 16:40

Pri meni tudi nima nobenega "čudnega" vonja, pa pustim stroj zaprt še kake pol ure po končanem pomivanju, da se posoda posuši. To delam po navodilih proizvajalca, imam pa Boschev pomivalni stroj. Kar se pa tiče pralnega praška, pa jaz uporabljam tablete, ki jih doziram na košarico za jedilni pribor. Tudi meni je sicer ostajal prašek v dozirni posodici. Tisto limonco pa tudi uporabljam ravno zaradi tega, če je v stroju še nepomita posoda. To pa res smrdi. Pač pomivam vsak drugi dan. Julija

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

3. jul 2005 16:54

To da prašek ali tableta ostane v dozirni posodi je verjetno posledica napačno zložene posode. Jaz uporabljam vedno iste tablete in se mi samo občasno zgodi, da se posodica ne odpre do konca in tako tableta ne more prav ven. Tisti pokrovček, ki se mora odpret se mogoče zatakne ob kako posodo; lahko pa da ne dela v redu (v tem primeru bi se to vedno dogajalo in ne samo včasih). Vsaj jez menim tako. Nikakor pa ni krivda v tabletah ali prašku. Gre za tehnične probleme. Marjetica

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

3. jul 2005 18:17

Mi tablete damo kar v predalček za pribor-učinek je enak, kot če damo v dozirno posodico. To smo začeli prakticirati, zaradi različnih "dimenzij" tablet in niso šle vse v dozirno posodico oz. se ni zaprla. To lahko poskusite s tabletami, kako je pa s praškom pa ne vem-morda ga je pa preveč in ga zato ne izpere vse? Lp, maychi

denis  

član od: 28.2.2005

sporočila: 3

3. jul 2005 22:25

Imam izkušnje z candyevim in boschevim pomivalnim strojem in nism še nikol opazu da bi kje ostal prašek in da bi smrdelo v stroju po pranju. Pomoje mora bit kaj narobe s praškom da smrdi. Glede ostajanja praška pa ima sluga gotovo prav. Tudi obešanko včasih uporabimo in meni se ne zdi da bi posoda obdržala vonj po limoni (mogoče največ par ur po pranju). Aja preveri odtočni filter mogoče so se tam nabrali ostanki hrane in zato smrdi. Sporočilo je spremenil(a) denis dne 03. jul 2005 22:25:33

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. jul 2005 7:49

Glede "ostajanja tablet in praška v vratcih": vratca se odpro, ne gre za nepraviln ozloženo posodo. Sem pa rešila ta problem tako, da sem tabletko dala na dno stroja. In enako bom probala s s praškom--da ga vsaj porabim, če sem ga že kupila..

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

4. jul 2005 13:39

Ja včasih res rahlo smrdi iz stroja, zato je treba dobro oprati filtre na odtoku...potem pa ni panike. ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti