Corona objemanje

tema je zaklenjena

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 555

10. sep 2020 18:56

Trixi sem se tudi jaz začudila, pripravljena sem bila, da mi bo šla s palčko v nos in odvzela bris tako, da me je presenetilo.

 

chappy

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

10. sep 2020 20:18

Chappy, meni enako na letališču v Grčiji.

marjja

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 555

10. sep 2020 20:49

Marjja tudi mojega nečaka so testirali. Se mi pa zdi, da testirajo vse, ki imajo na vstopni kodi prvi dve št. 11. Sva jo imela midva in nečak pravi, da vsi ki so bili testirani na njegovem letu. 

chappy

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12858

10. sep 2020 20:51

marjja je napisal/a:

Chappy, meni enako na letališču v Grčiji.

marjja

Se pravi, da v Grčiji ne jemljejo brisov tako temeljito, oz. pravilno, kot v Sloveniji .

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

lsustar  

član od: 26.2.2003

sporočila: 62

10. sep 2020 21:55

Bris se lahko vzeme iz nosu, ust ali žrela. Kar nekaj evropskih držav prakticira manj neprijeten način testiranja, tako da vzamejo bris iz ust. Med njimi je tudi Luxemburg.  

V Avstrija pa prakticirajo že od avgusta grglanje. 

Slovenija ne izstopa po neki izraziti zanesljivosti, zaradi izbranega načina testiranja.

LILJANA ŠUŠTAR

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

11. sep 2020 17:21

Zakaj pa ne? Saj naj bi bilo največ virusa v nosno- žrelni votlini! 
To jemanje iz jezika je kar neki. A potem je dovolj samo slina? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 11. sep 2020 17:23

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

11. sep 2020 22:08

Zakaj bi bilo kar nekaj?

A ni virus tako smrtonosen da je vsepovsod?

Meni na kraj pameti ne pada da se dam testirati, niti otrok...

Se manj pa da kako aplikacijo namescam..

testeninca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

11. sep 2020 23:34

testeninca je napisal/a:

Zakaj bi bilo kar nekaj?

A ni virus tako smrtonosen da je vsepovsod?

Kakšna povezava pa naj bi bila med smrtonosnostjo in tem, da najdemo virus povsod? Ne nakladaj, no. 

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. sep 2020 7:43

testeninca je napisal/a:

 

Meni na kraj pameti ne pada da se dam testirati, niti otrok...

.

testeninca

In posledica takih odločitev  in zanikanja virusa je pripeljala, da imamo sedaj čez 100 okužb dnevno, da bomo verjetno dobili dodatne omejitve, čez katere se bomo spet na veliko pritoževali (še najmanj tisti, ki za to nismo nič krivi) , ti in tvoji otroci pa bodo, če se boste srečalii z virusom, tega veselo in brez slabe vesti trosili dalje. In potem vse počez kritizirali zdravstvo, vlado, ljudi, ki se trudijo sodelovati, pa označili za ovce. Tudi, če bi bilo res, kar je zaslediti v tvojih prejšnjih zapisih, ko nimaš na voljo vseh nujno potrebnih odgovorov, je preventiva na prvem mestu. Del sedanje generacije je žal razvajen do obisti. V krizi spoznaš pravo bistvo človeka. Je sočuten in pripravljen kaj storiti za širše ljudsko dobro ali se egoistično bori le za svojo lastno ...?

Cila

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

12. sep 2020 9:04

Rimljanka povezava je v tem da se moramo navam kako scitit pred virusom, a iscejo ga pa v sredini glave...

Resnicno je to edina bolezen kjer med zdravimi iscejo bolne.

Da res je vse vec obolelih, ampak tudi vse vec testiranih. Procent je se vedno enak.

Ni to neka visja matematika.

Kako jim uspe testirati toliko ljudi mi pa tudi ni jasno, ker kogarkoli poznam pravi da ni sans...

Aha pa se nekaj- dejstvo- moz je prisel iz Bosne in sel v katanteno, zena je ves ta cas normalno hodila v sluzbo in vsepovsod, otroci v sole in tast ter tasca po trgovinah, kavicah... PA KDO JE TU NOR???

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti