2. avg 2016 11:21
Če komu prav pride:
https://www.facebook.com/Zeli%C5%A1%C4%8Dna-kmetija-Go
KALCINACIJA: Bolečine v slepih in naravna pomoč
Veliko ljudi me je že spraševalo, kako si lahko naravno pomagamo pri kalcinaciji sklepov. Zato sem se odločila, da vam napišem nekaj nasvetov za naravno pomoč.
Do kalcinacije sklepa pride zaradi nabiranja ali plastenja kalcija na področju sklepa. Težave zaradi kalcinacije imajo najpogosteje ljudje, ki so stari od 40 do 65 let. Največkrat se ta pojavi na območju ramenskega sklepa, prizadene pa do 22 odstotkov ljudi. Povzroči lahko bolečino, tudi slabšo gibljivost.
Pravega vzroka strokovnjaki še ne poznajo, znano pa je, da do te nevšečnosti prihaja pogosteje pri ljudeh, ki imajo obrabo ramenskega sklepa, zlasti ljudje, ki opravljajo redno ponavljajoče gibe. Prav tako se pogosteje pojavlja pri ljudeh, ki so utrpeli kakšno poškodbo.
Težava nastaja na območju kit in drugih mehkih tkivih v ramenskem predelu. Zaradi obrabe se mišično tkivo nadomešča z vezivnim, prihajati prične do odlaganja kalcija v kitah in mehkih delih okoli sklepa.
Kalcinacija ni povezana s prehrano, niti z vnašanjem kalcija v telo, nastaja zaradi vnetij, poškodb, obrabe.
Kako kalcinacijo zdravijo?
Če zaradi kalcinacije prihaja do bolečin, jo zdravimo oziroma lajšamo bolečine s protibolečinskimi zdravili. Pomaga nam lahko tudi fizioterapevt. Najprimernejše zdravljenje zdravnik določi po rentgenskem slikanju, s pomočjo katerega ugotovi, kje in kolikšna je kalcinacija. Kalcinacijo se najpogosteje zdravi z ultrazvočnim obsevanjem, s terapijo z udarnimi valovi ali s fizioterapijo.
Kako si lahko bolečine lajšamo sami?
Obstaja mnogo domačih receptov, s katerimi lahko lajšamo bolečine. Nekaterim zelo pomaga ledeni obkladek, pomaga tudi masaža bolečega območja s kocko ledu.
Pomagajo vam lahko tudi obkladki iz medu in kisa. Zmešamo žlico medu in žlico kisa ter namažemo na obolelo mesto in pustimo vsaj pol ure.
Pomaga vam lahko tudi obkladek z limoninim sokom. Izcedimo sok ene limone, vanj namočimo bombažno krpico in položimo na obolelo mesto. Vsak dan ponavljamo.
Nasvet zeliščarke Marije Jamnik: 20 suhih listov lovora čez noč namočimo v 3 dl vode. Zjutraj postavite to na štedilnik in skuhate. Ko zmes zavre, jo pustite, da vre 10 minut. Potem jo odstavite z ognja in pustite, da stoji pol ure. Nato vse skupaj precedite in ta čaj po požirkih pijete ves dan. Tak čaj si pripravljate in pijete tri dni zapovrstjo, nato naredite teden dni premora in kuro ponovite. Takšno čajno kuro s tedenskim premorom si lahko naredite trikrat. Če je potrebno, jo čez pol leta lahko ponovite.
LOVOR IN OLIVNO OLJE: Preprosto lovorjevo olje blaži bolečine v sklepih, pomaga pri artritisu, pomirja živce in blaži stres, izredno krepi imunski sistem in spodbuja mentalno aktivnost, poleg tega pa pospešuje procese znojenja in tako pomaga pri čiščenju telesa. V starih časih so to olje pili tudi zato, da so zdravili razširjene vene, krčne žile in za izboljšanje prekrvavitve.
Nekateri verjamejo, da lahko lovorjevo olje zamenja aspirin. Tudi zato, ker zbija povišano telesno temperaturo, ureja prebavo in blaži bolečine v primeru želodčnih in črevesnih razjed. poleg tega normalizira delovanje jeter in želodca ter uravnava apetit.
Kako se pripravi lovorjevo olje?
- 30 gramov lovorjevih listov
- 250 ml hladno stisnjenega kvalitetnega olivnega olja
Lovorjeve liste zdrobite in jih prelijte z oljem. Zmes vlijte v steklenico, jo dobro zaprite in postavite na svetlo mesto (ne na sonce!), kjer jo pustite stati 3 - 4 tedne. Steklenico vsak dan močno pretresite. Po 3 - 4 tednih vsebino v steklenici precedite skozi bombažno gazo in dobili boste zdravilno kombinacijo olivneg in lovorjevega olja. To olje hranite na temnem prostoru, za zdravje pa pojejte vsak dan eno žlico (če lahko na tešče, bo učinek še večji).
V primeru, da bi si radi ozdravili boleče sklepe, nekaj kapljic tega olja kanite na boleče mesto, potem pa si olje s prsti vtrite v kožo.
Lahko pa nekaj kapljic kanete na vato in si z njo očistite obraz. Lovorjevo olje je namreč tudi zelo dobro za čiščenje aken, kožo vlaži in jih daje elastičnost.
Seveda pa lahko lovorjevo olje uporabljate tudi na solati, kot preliv po skuti, si ga namažete na kruh ...
Life is war against boredom~