Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

12. jul 2005 9:11

Živjo! Sem nabavila tabletke pivskega kvasa - super, ker tisti v prahu je pa res ogaben. Še vedno se držim pravil igre, vse štima, le kile grejo zdaj bolj počasi dol, kar je pa čisto OK, da se mi tudi koža počasi stabilizira (da ne bo vse viselo). Sem pa na 66 kg, kar pomeni minus 6,2 kg. Še tri, potem pa grem na fazo vzdrževanja svoje teže. VIVA MONTIGNAC!! lp teni

Tinqa  

član od: 20.4.2005

sporočila: 21

12. jul 2005 11:45

Ojla! Mene zanima ali je pivski kvas(v prahu) enakovreden tistemu v tabletah? LP Tinqa Tinqa

Sarica  

član od: 20.4.2005

sporočila: 74

12. jul 2005 13:08

Živjo, teni, kje pa se kupi tablete pivsega kvasa? Sarica

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

12. jul 2005 14:45

Sarica, jaz sem jih kupila v lekarni, v eni škatli jih je 500, stane pa okrog 1.500 sit. teni

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

13. jul 2005 11:56

Lep pozdrav! Jaz vas redno berem, ker se tudi sama trudim z vzdrževanjem teže tako da upoštevam Gi. Če povem po pravici mi ne uspeva še najbolj, oziroma še nimam dovolj znanja, ker v roke še nisem dobila Montijeve knjige in pridobivam informacije na vse mogoče načine. Zanima me zakaj naj bi se jemal pivski kvas? In kako pogosto? Kakšen učinek ima špivski kvas? Hvala za odgovore. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

13. jul 2005 12:37

Pivski kvas oskrbi telo z zadostnimi količinami B vitamina in vpliva na raven inzulina. Priporočljiva doza je 3x dnevno 5 tablet na prvi stopnji montignaca, potem pa kure na dva meseca. Vsekakor pa je potrebno pred začetkom prehranjevanja po Montignacu prebrati knjigo Jem, torej hujšam in lahko tudi knjigo Proč s sladkorjem, ker le tako razumeš v čem je "point" tega prehranjevanja. Vsaj jaz sem tako naredila, ker sem se tokrat prvič odločila za izgubo 9-10 kg, pa tudi nisem več rosno mlada, da bi hujšala kar na horuk - skratka, največ mi pomeni zdravje in ga ne želim izgubiti zgolj zato, da bo moje telo vitkejše oz. resnično sem želela začeti jesti zdravo, kar pa prav gotovo dosežeš, če se držiš montija. Najlepše od vsega je pa to, da NISI LAČEN, ker lakota pa mene res spravi iz tira. Srečno, teni

Sarica  

član od: 20.4.2005

sporočila: 74

20. jul 2005 20:03

Živjo, začetno stopnjo sem v knjigi že naštudirala, samo nekaj mi ne gre skupaj, ali pa sem površno naštudirala...ker namreč nisem ljubitelj mesa (jem ga enkrat na pol leta, ko mi zapaše), se bom bolj držala rib. Zato me zanima, ali lahko h kosilu potem jem lečo in stročji fižol ali pa kaj podobnega, če ne jem mesa? Imejte se lepo in uživajte na dopustih!! Sarica

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

21. jul 2005 7:15

Če si knjigo pozorno brala, je leča, fižol, stročji fižol na prvi stopnji samo pogojno dovoljeno (če res želiš veliko shujšati), moram pa ti povedati, da jaz pojem kar precej stročjega fižola, ne jem pa leče in fižola v zrnju. Najboljša izbira so seveda ribe in če jih boš jedla, bo vse OK, pa velike količine solate vseh vrst (jaz si skoraj za vsako kosilo pripravim minimalno treh vrst solat). Nisem pa razumela, ali si prebrala samo poglavje o prvi stopnji ali tudi poglavja pred tem - v teh je namreč cel kup pomembnih informacij, ki ti pomagajo razumeti kako in kaj. Na vse skupaj pa glej tako: brez sladkorja, brez bele moke, brez krompirja in potem tudi če boš pojedla lečo ali fižol ali karkoli drugega "nedovoljenega" ni nobene panike. Za korajžo in spodbudo naj ti povem, da sem od 27. maja do danes izgubila 7 kg in resnično ne čutim nobene lakote ali kakšne potrebe po prenažiranju. Srečno. teni

Sarica  

član od: 20.4.2005

sporočila: 74

21. jul 2005 11:44

Živjo teni, hvala za brzinski odgovor in spodbudo. Seveda sem prebrala tudi tisto od začetka in zdelo se mi je, da naj teh stvari ne bi jedel, ampak ker dvomim, da bom vsak dan lahko jedla ribe, sem mogla jasno vprašat. Sicer se ravno ne tresem za stročnicami, ker jih niti ne maram, ampak do zdaj sem jedla za kosilo testenine ali riz ali kruh kombinirane s solato in dušeno pečeno zelenjavo, zdaj pa se mi malo postavlja na glavo vse tole. A za kosilo lahko ješ polnozrnate testenine na 1. stopnji? Joj, toliko je informacij, da se kar težko znajdem.... Hvala za vso pomoč, obljubim pa da bom knjigo vzela kasneje v avgustu s sabo in vse še enkrat v miru prebrala! Sarica

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

21. jul 2005 12:36

Če pogledaš nazaj po straneh v tej temi, je Marika navedla kar nekaj jedilnikov, ki so zelo uporabni. Jaz se v glavnem držim tega, da ne jem jedi z visokim GI. Običajno jem takole: Z: - Sok grenivke - polnozrnata bombetka z marmelado brez sladkorja in lonček posnetega mleka ali - ovseni kosmiči v vročem mleku v katerem stopim košček plemenite čokolade ali - sadje. M: - pest lešnikov/ mandljev/ suhih fig in en jogurt ali - tri rezine samostanskega sira in jogurt ali - sveže sadje K: - polnozrnate testenine s paradižnikovo omako, gobovo omako, zelenjavno omako... (pusti domišljiji prosto pot) - tisoč in ena solata - ribe, meso, - pečena, dušena zelenjava, - rjavi riž (malokrat)- dušen, mesno zelenjavna rižota V: - jogurt + kosmiči, - sadje, - solate, - če sem lačna, si naredim npr. testenine + vsak dan pivski kvas (no, ja včasih tudi pozabim??!!) To je okvirno, potem pa vso stvar prilagajam, kot pa sem že rekla, ne razmišljam kaj lahko ampak samo česa ne smem. Od začetka pa sem tudi sama imela cel kup vprašanj, sedaj pa vidim, da je stvar sila preprosta - saj nam konec koncev deluje tudi logika, a ne? Prav gotovo boš tudi ti čez nekaj tednov že čisto drugače gledala na vse skupaj. Želim ti veliko uspeha. teni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti