Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

17. jun 2005 11:15

Mene pa zanimajo vaša mnenja o tem, kako gresta skupaj Montignac in nosečnost? lp Irena

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

17. jun 2005 11:39

Pozdravljene! Moj najljubši sok za dobro jutro je pa iz grenivke (tiste ta rdeče). Sploh več ne rabim kave. Mnenje glede nosečnosti - sama mislim da ni nobene ovire. Če bi šlo zame, bi uporabljala prehranjevanje 2. stopnje in se o jedilnikih pomenila z zdravnikom, ki spremlja nosečnost. LP teni

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

17. jun 2005 11:52

pozdravcek!! tudi jaz mislim, da ni nobenih ovir glede nosečnosti. pač paziš, da ješ hrano, ki vsebuje vse vitamine in minerale, ki jih telo v času nosečnosti potrebuje... in se prepuščaš sladkim tenutkom pričakovanja!! jaz bom pa danes zelo grešila :) ze par dni si želim jest pečen domač mlad krompirček!!! saj z veliko skledo domače solate ne bo tako velik greh, a ne? lp ninky

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

17. jun 2005 15:59

Piškotek, če prebereš še knjigo Proč s sladorjem, boš opazila, da pravzaprav za ta način prehranjevanja ni za nikogar ovir. Tudi za nosečnice ne, niti za otroke. Je pa res, da se bolj poslužuj tudi druge stopnje, se pravi, ne bodi tko stroga. Pozdravček Marika

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

17. jun 2005 21:29

Živjo vsem! Lepo vas je brati (še posebej tiste "ta vztrajne"). Sama sem hujšala "po svoje" pred dvema letoma in se znebila 14-tih kg v treh mesecih. Pazila sem, da nisem prekoračila 900 kcal dnevno, črtala sem sladkor in sladkarije, jedla samo polnozrnati kruh in lahke sire in jogurte. Zaužila sem veliko sadja in zelenjave ter v glavnem jedla puranje meso in kuhan krompir. Če sem si že morala privoščiti sladoled, sem vzela sadnega. Pa sem nehala hujšati in pridobila 5 kg. Sedaj sem ponovno začela hujšati in bom poskusila po Montignacu (uporabljajo ga tudi zdravniki za odpravljanje svojih kilogramčkov). Kako mi bo uspevalo bom poročala (upam, da bo samo pozitivno). Zadnjič sem v reviji Rina prebrala eno misel, ki mi je ostala globoko v spominu: "Lažje je biti lačen kot debel". In, ko sem lačna se spomnim na to. Pomaga! Zanima me pa ena stvar: kako lahko skuham kompot iz jagod brez uporabe sladkorja? (za ozimnico). Lep pozdravček! onija

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

21. jun 2005 11:07

Lep pozdrav, moram se pohvalit, da sem dosegla svo cilj in shujšala še za 2,5 kg. Tudi jaz vsako jutro spijem sok ene limone v kozarcu vode. Čez približno 20 - 30 minut pa kavo z mlekom. Takoj ko pridem v službo pa eno veliko jabolko, po približno pol do ene ure pa jogust z ovsenimi kosmiči. Skuham si še liter čaja. Moram pa ponovno povdariti, da se tudi malo pregrešim - tako je dober nov pečen krompirček.Tudi koščku češnjevega štrudla s skuto se nisem odrekla. Tako, da bom še naprej malo pazila, oziroma obdržala ta način prehranjevanja. Korajža velja in lep sončen pozdrav vsem. ZLATA

Tinqa  

član od: 20.4.2005

sporočila: 21

21. jun 2005 21:12

Mene pa zanima kaksen je pravzaprav ucinek limone ce jo spijes? Vceraj sm fantu narocila da mi kupi en polnozrnat kruh-ponavadi jem rzenega, ki je temno rjave barve in rahlo kiselkast.No, in ker pac ni cisto razueml je prinesel od don dona neki kao "polnozrnat" kruh.Pogledala sm na deklaracijo-kaksne stvari so notri! Neki E-ji, glutamati, pa da ne omenim moke, ki bi morala bit polnozrnata, skratka, malo sem se zgrozila.Kako dalec smo prisli pri "peki" kruha.Le kje je dobri polnozrnati kruhek iz crne moke, kvasa, vode in malo soli? No, pa upam da nisem prevec zamorila, lep pozdrav Tinqa

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

22. jun 2005 6:48

LImona zjutraj me osveži in mi daje energijo za v službo. Po Montignacu se priporoča takšen začetek dneva. Pravzaprav bi bilo dobro tudi, da bi vrgla ven jutranji nescafe.

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

24. jun 2005 7:31

Pozdravljene! Danes je štiri tedne, odkar sem se prvič spogledala z Montignacom. Preden sem začela, sem veliko koristnih informacij dobila prav na tem forumu, kar me je še dodatno motiviralo, da sem poskusila. Zato za vse, ki začenjate ali morda dvomite o uspešnosti tega prehranjevanja: Start, 27.5.05: 72,2 kg Danes, 24.6.05: 67,3 kg (Moj cilj je 63 in sedaj sem že skoraj prepričana, da ga bom dosegla) Prehrana mi izredno odgovarja, nikoli nisem lačna (ker če sem, pač jem) in počutim se odlično. Srečno! teni

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

24. jun 2005 7:43

Super Teni! S takšnim tempom boš prav kmalu na cilju, ki si si ga zadala. In naj ti ta izkušnja ostane za še mnogo, mnogo časa. Pozdravček Marika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti