Jem, torej hujšam ali proč s sladkorjem

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

6. sep 2005 13:28

Pozdravljene, jaz jem sadje tudi, ko je lakota prehuda, oz. za malico. LP ZLATA

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. sep 2005 14:57

marinka čestitam za tvojo ustrajnost,kar se je verjetno sprevrglo že kar v navado.Ja res je da nam ljudje privoščijo le poraz. Lep pozdrav in čimveč zdravja ti želim ZLATA,sadje jaz vbistvu jem vsaj dve uri po obroku in to je moja malica. čaw Teka

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

6. sep 2005 17:50

Drage dame, malo se izobrazujem na temo Monit metode in mislim, da se vam bom pridruzila... Zdaj grem v shopping po razne limonce , otrobe, polnozrnate zadeve pol pa se bolj poglobljeno brati knjigo :)) A popldnasko malico lahko prestavis na dopoldansko? Namrec jaz imam kosilo med 4 in 5, tako da malica in vecerja pop ne prideta v upostev, dopoldne bi me pa pobralo do kosila :)) Pozdravcek vsem . tiina :)

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

6. sep 2005 19:52

tiina, dobrodošla v Monti klub. Če imaš kosilo pozno, je po mojem kar v redu, ker ne rabiš močne večerje in se lahko naješ npr. sadja. Jaz imam tak ritem: zajtrk 6.15 malica 11.00 kosilo 16.00 - 17.00 večerja - veliko sadja ali kakšen jogurt teni

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. sep 2005 19:54

Pomoje ja,pač se moraš prilagodit svojemu ritualu.Bistvo je da si zapomniš kaj lahko ješ in kaj ne. Teka

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

6. sep 2005 22:06

Z možem sva združila Montija in trener.net.Zjutraj na tešče 20 do 30 minut orbitreka.Nato sadje ali sveže stisnjen sok,čez približno pol ure polnozrnat zajtrk (polnozrnat kruh z jogurtom ali manjmastno skuto,musli...) Čez cel dan popiti vsaj 2 litra vode.Če sva pred kosilom lačna pojeva sadje.Če je za kosilo kaj mesnega NE kombiniram z rižem ali testeninami.Veliko zelenjave.Krompir je na jedilniku zelo,zelo redko.Po kosilu v glavnem sadja ne jeva več (vsaj ne po 16 uri.) Za večerjo kaj lahkega -brez ogljikovih hidratov in maščob- npr.pišančja prsa ali bele hrenovke in veliko zelenjave(npr.fižol v zrnju ni za večerjo). Sladico si privoščiva po 30 do 60 km kolesarjenja.Sladkorja porabiva zelo,zelo malo,pa še tega sva zamenjala s sadnim sladkorjem. Take so trenutne najine športne in prehrambene navade. Izginjajo maščobne obloge,večajo se mišice... K o n d i c i j a ! ! ! Lepo se imejte in radi se smejte! Vesna Leben

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

7. sep 2005 10:12

Superca, hvala za odgovore. Danes sem zacela, zjutraj s stisnjenim limoninim sokom, zdaj pa zajtrkujem polnozrnat krug Natura.. meni je na sreco ful dobr. Sem pa vceraj kupla se polnozrnato moko in semena, da bom morda cez vikend sama malo pekla. Pa recko bom delala v soboto Kaj pa je z rzenimi kosmici in otrobi, kdaj, kako..? A s polnozrnatim kruhom lahko jes zelenjavo za zajtrk (kumaro, paradiznik..)? Za kosilo bo pa piscancek in zelenjava :)) Vecrja pa res kaksno sadje ali pa jogurt. Ful mi je vsec, ker nimam obcutka prikrajsanosti in lakote... Zdaj se moram samo se migat spravit, kar pa upam, ne bo vecji problem :) Kako pa uredite npr ce ste povabljene kam na kosilo, a kaj komplicirate ali pac pojeste, kar vam dajo. Sibam delat, pozdravcek vsem tiina :)

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. sep 2005 18:50

tiina,čimprej si nabavi knjigo,pa boš dobila odgovore na vsa vprašanja,ali pa prelistaj celo bazo,je veliko informaij iskušenih punc. Mislim pa da za zajtrk ni najbolje tisto z zelenjavo.Kosmiči pa za zajtrk ali večerjo,ampak pazi da so brez sladkorja. Prosim iskušene za kak recept-priloge k mesu,imam tako malo idej? Teka

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

7. sep 2005 20:42

Večer Montijevke in Montijevci! Tiina, ti si za zajtrk kar privošči zelenjavo zraven polnozrnatega kruha. Lahko ješ tudi kosmiče (kot te je opotorila Teka, brez sladkorja!) Za večerjo pa jaz večinoma jem beljakovine (naj bi bilo dobro za mišice!) razen, če kam grem, potem gredo z mano kakšni oreščki in pa jogurt. Jaz ponavadi ne kompliciram, če grem kam na kosilo....se pa skoraj vedno da dobiti nekaj, kar je po pravilih....če ne drugega kakšna zelenjava, meso tudi lahko vedno ješ. jaz se bolj izogibam omakam, kruha tako ali tako ne jem nobenega razen tistega, ki ga sama spečem, krompir tako ali tako ne, riž pa tudi raje ne, ...v glavnem, da se in to tako, da ostali sploh ne opazijo! Teka, na tej strani je Marika napisala ogromno idej kaj si pripraviti (Marika, ne se jeziti na mene, ampak je najlažje sem prilepiti, pa veliko komu bo v pomoč): http://med.over.net/phorum/read.php?f=93&i=40077& Lp, maychi

tiina  

član od: 23.2.2005

sporočila: 26

7. sep 2005 21:08

Hello! Veste kaj sem vceraj nasla v trgovini: crn riz.. A ga je kaksna ze probala? Zgleda ful zanimivo. Jutri je pred mano ze prva preizkusnja in sicer imamo piknik.. Ampak mislim, da bi morala zdrzat, saj bo veliko mesa in zelenjave, samo pri alkoholu se bo treba nazaj drzat :) Bom pa zato malo migala, kaksno odbojko ali pa kaj podobnega se bom sla.. Jutri zjutraj bom tudi prah obrisala z orbitreka. Knjigo sem danes spet pregledovala, jutri si bom sfotkala razpredelnice, da bo lazje izbirati - sem se tok nova, da moram kontrolirat. Danes sem bila pa pridna, kruh s skuto, kosilo: piscanec z zelenjavo, vecerja: breskev + pol pesti pinje.. Upam no, da je vse to ok. Sicer bom sla zdaj v knjigo gledat, ampak suhe slive so ok al ne.. morda kaksna ve zglave :) Pa na misel mi je prisla kot glavan jed obara: veliko zelenjave in mesa :) Drugace pa je meni zraven zrezkov vsec, ce na cebuli dusis bucke in malancane, dodas nrp malo sladke paprike, malo red hot chilly peper, poper in sol (+ostalo po okusu), ali pa malancani narezani na kolobarje, jih na grilu prepeces in po vrhu das malo paradiznikove mezge. Za samostojno jed das pa gor se parmezan/ sir in das v pecico zapeci, da se sir stopi.. Od mojga mama naredi super strocji fizol, cez pa malo sira, ki se stopi.. OK moram nekhat pisat, ker mi sline tecejo :) Lahko noc montijevci ... tiina :)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti