Masterchef slovenija

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

11. apr 2015 22:55

@Vrtejbenka, zdi se mi, da si enkrat omenjala mašino za Sues Vide, tukajle je še en recept, ne vem, če ga ne bom sama pripravila (jedla sem ga že ), krompirja je pa zato tako malo, ker je količina masla:krompirja 1:2.  

https://www.youtube.com/watch?v=ZePZfA-rxDk

Še recept za pire, če slučajno koga zanima: http://www.chatelaine.com/recipes/mashed-potato-recipe/ 

 

Škoda, da ne morem gledat slovenske verzije Masterchefa. 

 

 P.S: Po temle receptu zgoraj moraš imeti vsaj 10 hodov, da greš od mize kolikor toliko sit. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 11. 2015 22:56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

12. apr 2015 8:13

Zanimivo to o pireju (čeprav sem zelo skeptična do vseh recepto, ki se zančejoz  NAjboljši od vseh, The best ever itd). . PRi Jezerških sem slišala, da je najboljši pire iz pečenega krompirja (smo ga tudi delali), in bi se celo strinjala (kakorkoli obračamo, med kuho se krompir malo navzame vode oziroma vlage, med peko tega ni). Je nekoliko več dela, učinek pa odličen. Upoštevajoč seveda še kaj drugega.

 

mamamia

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

12. apr 2015 12:22

mamamia, ali pečeš cel krompir z olupkom?

branka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

12. apr 2015 12:42

Ja, z olupkom, na vrhu ga križno zarežem.

 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. apr 2015 20:48

Zato se ga kuha v vakuumu :D

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

12. apr 2015 20:57

bannanna je napisal/a:

Zato se ga kuha v vakuumu :D




Jaz sem enkrat improvizirala sous vide, dala olupljen in narezan krompir z maslom ter nekaj mleka v vrečko in ga kuhala v vodni kopeli, zagotovo pri previsoki temperaturi. Pire, ki je nastal iz tega, je bil odličen. :)

 

 

 

Vanja

Chef95  

član od: 26.7.2014

sporočila: 16

12. apr 2015 21:07

Vrtejbenka je napisal/a:

...od zadnje naloge med prepelico, mozzarello in mehiško, bi mi prepelica delala težave..nikoli jo pekla...kaj pa drugi,ste že pekli prepelico?



Vrtejbenka

 

Prepelice ni tako težko pripraviti. V bistvu je to perutnina kot perutnina, kar se tiče priprave mislim. Biti moraš pozorna na iste stvari kot na primer pri peki piščanca ipd. Okus se seveda nekoliko razlikuje.

Chef95

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

13. apr 2015 9:14

Chef95 je napisal/a:

Vrtejbenka je napisal/a:

...od zadnje naloge med prepelico, mozzarello in mehiško, bi mi prepelica delala težave..nikoli jo pekla...kaj pa drugi,ste že pekli prepelico?



Vrtejbenka

 

Prepelice ni tako težko pripraviti. V bistvu je to perutnina kot perutnina, kar se tiče priprave mislim. Biti moraš pozorna na iste stvari kot na primer pri peki piščanca ipd. Okus se seveda nekoliko razlikuje.



Chef95

 

Saj to se mi zdi, da je kot en mali piščanec...samo, ko jih gledam pri mesarju, tista mala bedrca, pa perutničke, si predstavljam, da je taiming pečenja tu najbolj važen..kaj hitro imaš najbrž malo zoglenjeno..  ....

Vrtejbenka

Chef95  

član od: 26.7.2014

sporočila: 16

13. apr 2015 11:13

Vrtejbenka je napisal/a:

Chef95 je napisal/a:

Vrtejbenka je napisal/a:

...od zadnje naloge med prepelico, mozzarello in mehiško, bi mi prepelica delala težave..nikoli jo pekla...kaj pa drugi,ste že pekli prepelico?



Vrtejbenka

 

Prepelice ni tako težko pripraviti. V bistvu je to perutnina kot perutnina, kar se tiče priprave mislim. Biti moraš pozorna na iste stvari kot na primer pri peki piščanca ipd. Okus se seveda nekoliko razlikuje.



Chef95

 

Saj to se mi zdi, da je kot en mali piščanec...samo, ko jih gledam pri mesarju, tista mala bedrca, pa perutničke, si predstavljam, da je taiming pečenja tu najbolj važen..kaj hitro imaš najbrž malo zoglenjeno..  ....



Vrtejbenka

Ja ampak tudi če pri piščancu vzameš tiste male perutničke je nekaj podobnega. Na začetku malo prikuriš, da dobi skorjico potem pa malo časa na manjši temperaturi, zato da v sredini ni surovo.

Chef95

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti