Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. okt 2012 22:19

Jaz pa mislim, da so v redu pocarji, če gostje odhajajo zadovoljni domov. Lahko je kritizirati takole izza ekrana. Sicer pa, res je, imaš vso pravico. Mojega mnenja pa vseeno to ne spremeni. Meni so prav všeč tile pocarji!

 

naor

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. okt 2012 22:37

marcelll je napisal/a:

nastopajoči (ne bom rekel kuharji-šefi) naj bi bili najboljše, med najboljšimi izbranimi, ki so se v šov prijavili????

....

Ni vredno kaj komentirat.



marcelll

Ne bi rekla. Za šov so ustvarjalci oddaje po mojem izbrali take, od katerih so poleg znanja kuhanja pričakovali tudi to, da bodo "delali šov". Sicer ne bi bilo v prvi postavi kar nekaj "rekreativnih" kuharjev, ampak bi bili res sami kuharji ... recimo Nika, ki je prišel v oddajo naknadno, pa je poklicni kuhar, na začetku ni bilo, so bile pa takoj v štartu izbrane recimo zdaj  že izpadle tekmovalke, ki nekatere v profi kuhinji sploh še niso stale.

Se je treba zavedati, da tole pač ni kuharsko tekmovanje ali kuharska olimpijada ampak TV šov. In kot vidimo, je ustvarjalcem tega šova pomembno še vse kaj drugega kot zgolj kuharija - če ne bi bilo temu tako, tudi kamer v bivališču tekmovalcev ne bi bilo. In komentatorji bi bili strokovnjaki s področja gastronomije in bi komentirali izključno znanje in sposobnost tekmovalcev v kuhinji ... se ne bi spuščali v njihove medosebne odnose, izjave, videz itd. Šov pač, kot je bila šov "Kmetija", kjer pravih kmetov tudi nismo videli prav dosti

 

Komentirat pa res ni treba, če ti je "bedno", ane

 

 

Mojca

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

29. okt 2012 6:41

mamaF je napisal/a:

 

Mene je bolj zmotila Rokova izjava, ko hvali Julijano in reče: "Julijana je - za žensko- presenetljivo dobro vodila kuhinjo". Zmotila v smislu, da je videti, da si fant še ne predstavlja, da bi lahko bila ženska enako dover šef kot katerikoli moški - bodo že še videli, tile fantje



Mojca

 

Smo včeraj videli, kako je Julijana pometla z njimi pri avtomobilskem tekmovanju. Bravo!

 

pirnica

marcelll  

član od: 24.4.2012

sporočila: 34

29. okt 2012 7:32

hja, oddaja se imenuje gostilna išče ŠEFA (CHEF)...CHEF pa pomeni profesionalni kuhar !!

Pravi CHEF je Bine, tile pa ne bodo daleč prišli.Seveda bo nekdo od njih zmagal, vendar bo to zmaga najboljši med slabimi.

Branko npr. (kje so tega dobili) se gunca kot debil, kadi in se gunca (verjetno se je prijavil iz kakšne psihiatrije

Petra ves čas samo joka

Ena je izpadla že zelo zgodaj, sicer je mislila da vse ve in je samo pi*zdila in pi*čkarila

Prva, neka košarkašica je kar sama šla in to takoj ko je videla da to ni tenstan krompir in goveja župa (uradno je šla zaradi poškodbe noge)

Zoran je 30 let pekel ribe v soli

Jani je čisti blefer, kar se bo še pokazalo, ta tip res nima pojma

ostane še ena punca, ki itak samo posodo pomiva, s takim znanjem ne moreš zmagat če se ubiješ.

Rok se res trudi, ampak je še zelo mlad in neizkušen, se pa hitro uči.Je pa dokazal, da kot šef pogori takoj ko je v kuhinji malo več dela-torej govorim o izkušnjah, katere pa ne more pridobiti v tako kratkem času kot traja tale oddaja.

Tale fant ki je prišel zadnji še ni mogel kaj dosti pokazat, je pa oznanil, da bo pokazal, če bo dobil priložnost.

No, ne mi rečt da se ni prijavil še kdo boljši, verjetno jih niso niti kaj dosti testirali.

Avtomobilsko tekmovanje nima nobene veze s kuharijo.

marcelll

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

29. okt 2012 9:32

Ne, ne tole Petrino rezanje čebule mi gre pa že pošteno na živce.

Lila Roza

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. okt 2012 11:48

marcelll je napisal/a:

 

No, ne mi rečt da se ni prijavil še kdo boljši, verjetno jih niso niti kaj dosti testirali.

marcelll

Ne pravim tega, verjamem pa, da "proizvajalci" takih resničnostnih šovov nalašč izberejo ljudi, ki bodo po njihovem mnenju "igrali" šov, ki bo pritegnil kar najširše občinstvo. Že koncept oddaje, ki določa, da gledalci izbirajo, kdo izpada in kdo ostaja, kaže na to.
Če bi v oddaji kazali samo kuhinjo, bi bilo tudi meni 100x bolj zanimivo, verjetno pa bi s tem povzročili, da "odpadejo" vsi tisti gledalci, ki jim je to zgolj še ena od dejavnosti, ki jih tekmovalci čez dan počnejo. Vsi tisti, ki glasujejo zato, ker jim je nekdo "zoprn", drugi "simpatičen" itd. bi bili "prikrajšani" za vse prizore neskončnih razglabljanj, ki nimajo zveze s kuharijo ... in kot vemo, je ustarjalcen tovrstnih šovov denar še kako pomemben. Vsak glas pač prinese denar.

Če bi tekmovalce ocenjevali kuharski profesionalci (kar bi se tudi meni zdelo najbolj prav), bi bili vsi ti gledalci nekako "odrezani" - sploh pa - od njih nwe bi bilo dobička. Tako vsaj jaz vidim, zakaj je oddaja taka kot je in zakaj so izbrali take sorte tekmovalcev.

Bi bilo pa zanimivo izvedeti, koliko ljudi se je res sploh prijavilo na šov. Prav možno, da so se prijavili tudi kakšni res zelo sposobni ljudje, samo za producente morda niso bili pol toliko zanimivi (iz zgoraj navedenih vzrokov) kot neke jezikave in konfliktne osebe.
Saj vidiš, že to, da so kuharja Nika potegnili iz "rezerve", v prvi postavi pa je bila recimo "kelnarca" Meri, ki itak ni bila sposobna niti puranjega zrezka dobro naredit, kot smo videli.

Tako pač to gre tule ...

Mojca

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

29. okt 2012 11:48

ali mogoče kdo ve kakšne so kaj cene na osebo

hvala

 

priv

priv

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. okt 2012 11:56

Cenik je TULE.

Mojca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. okt 2012 19:05

Producent so zagrizli v kislo jabolko.

Najbrć niso dobili kuharjev, ki bi jih radi, saj jih ima večina delo. Ostali so bolj za tek na kratke proge. Ali nimajo izkušenj, ali nimajo teoreije, ali niso za šov, ali nimajo vodstvenih sposobnosti, ali niso za timsko delo, ali so površni, ali niso psihično trdni, ali so premalo zanimivi za kamero.  Pe si želijo pred kamero.

Najbrž se jih ni trlo takih, ki bi ustrezali.

Tudi šefa je bilo težko izbrati, ker je bilo veliko zahtev.

Bine se zdaj včasih nasmeji, pa vendar je videti napet, očitno ga je strah rezultatov mu berem: Pa kje ste jih našli !

Lep pozdrav ekipi, ki nas bere.

Sicer pa se v celoti strinjam z MamoF.

F r i n a

marcelll  

član od: 24.4.2012

sporočila: 34

30. okt 2012 7:50

kako lahko vzamejo nekoga, ki sploh še nikoli ni delal v kuhinji, nima prav nobenih izkušenj??

Eden od njih ima grozne izkušnje s pripravo jajc na 100 načinov, matr izkušnje pa take da te kap.

FRINA, imaš prav, to so v glavnem sami mutibariči, ki v realnem življenju niso v gostinstvu dobili priložnosti v kakšnem dobrem lokalu-restavraciji.

Pa vsak tamau ve, da je v gostinstvo kriza za kadre, da se dobre kuharje zelo težko dobi.

Će bi bili tile kaj vredni, bi imeli vsi službe in ne bi mutili v tej oddaji.

Največji mutič-mutibarič je pa tale Jani, tako se škodoželjno posmiha vsemu kar mu pride pod noge, o kuhi in organizaciji pa nima pojma.

Bine-šef pa itak nima možnosti da bi sam odločal kaj bo in kako bo.To mu naročijo šefi na pop tv, kdaj mora katero skupino pohvalit, jih poslat na izlet-enkrat eni, drugič drugi.Treba je pazit da rdeči ne ostanejo brez ekipe in obratno, zato izpade enkrat rdeči, drigič ćrni......brez veze vse skupaj.

marcelll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti