Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

11. okt 2012 16:44

  ežoj naj bi znal baklave delat??? Pa ribe cvret? Tiste fotke pri sosedovih naredi, no...možakar dlje od na kruh namazane marmelade v kulinariki ni prišel  . Je pa rekla ena, da tudi pri knjigah blefira...sploh jih nima na policah. Soseda mu nosi za prebrat Lady in Slovenske novice. On pa tam o nekih amazonkah.uk....jaoooooo 

Ognjič

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. okt 2012 18:01

Naj dogaja, vsaj skozi ne mislimo na vsakdanje sranje. Pa glancati in likati tud ne moreš kar naprej, govorim za nas nebodigatreba osebke.

 

 

naor

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. okt 2012 20:24

Joooj, če bo frina komentirala, bom še jaz začela spremljat

tulka

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

11. okt 2012 21:41

 ognjič bravo haha..ežoj ne bo jezen nate a ne da ne??

oddajo spremljam občasno oziroma do polovice , ker nekak ne pritegne, ali pa še bo, ko bodo sexal, ali pa se zgrizli

bine je faca, se mi pa zdi, da je Rok še najbolj primeren kandidatpa med mojimi favoriti je tudi Jani..kaka Meri ali kaj podobnega pa definitivno odpade. ženska pri teh letih hodi tožit šefu, da se nekdo z njo ne pogovarja???? haloooooo, kam pa to pelje

petardica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. okt 2012 22:59

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

No oddaje ne gledam...Ampak malo prebiram tele vaše komentarje in si seveda mislim tole: Jaz enega takega, ki je kuhar že 30 let, nikakor ne bi dala na oddajo za chefa ali šefa gostilne. Ker on je toliko star, da bi mu v teh letih že moralo uspeti imeti svoj lokal, če bi bil res sposoben.

...

P.S: Za sodnico (okuševalko) bi pa rada šla.



Vanja

Vanja, good point Če bi ga še slišala, kako zna sitnarit in se po otročje kregat ... ne, ta ni narejen za vodjo neke ekipe. PO mojem mnenju preveč solistično usmerjen, pa lačen pohvale. Zoran šefa rabi, mislim, da sam ne bi znal biti dober šef.

 

Tadrugo pa ... Vanja, če bi videla, kolikokrat eno in isto žlico vtaknejo v lonec, jo poližejo, pa spet v lonec, pa malo prste v lonec pa v usta, pa nazaj v lonec ... mislim, da si ne želiš biti preizkuševalka jedi, ki jih ti tekmovalci kuhajo

Šef Bine pa je seveda druga štorija. Njegove jedi pa bi z veseljem poskušala tudi jaz

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

12. okt 2012 0:06

mamaF je napisal/a:

 

Tadrugo pa ... Vanja, če bi videla, kolikokrat eno in isto žlico vtaknejo v lonec, jo poližejo, pa spet v lonec, pa malo prste v lonec pa v usta, pa nazaj v lonec ... mislim, da si ne želiš biti preizkuševalka jedi, ki jih ti tekmovalci kuhajo

Šef Bine pa je seveda druga štorija. Njegove jedi pa bi z veseljem poskušala tudi jaz



Mojca

 

No, zdaj si mi narisala lepo sliko s tem lizanjem žlic.

Če bi spodobno kuhali, bi z veseljem preizkuševala. Kar ne pomeni, da bi pojedla celo porcijo. In če bi bilo treba, bi jih najurila podobno, kot Ramsey najuri kuharje v svoji oddaji. Po tem kar pišete se mi zdi, da bi se bolj jezila nad njihovimi zvarki, kot pa uživala.

Drugače je pa eno kuhati doma, lahko tudi za veliko ljudi, drugo je pa imeti stranke, ki v sosednji sobi sedijo in čakajo, da bodo spodobno hitro dobile naročeno.

 

 

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. okt 2012 1:21

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Drugače je pa eno kuhati doma, lahko tudi za veliko ljudi, drugo je pa imeti stranke, ki v sosednji sobi sedijo in čakajo, da bodo spodobno hitro dobile naročeno.

 

Vanja

Saj to! Tile fantje in punce, ki nekateri še nikoli niso delali za stranke oz. sploh ne v profi kuhinji in v "profi" količinah, se po mojem ne zavedajo, kaj jih čaka. V petek baje pridejo prvi gostje, bomo videli, kako bo delo teklo. Do takrat se morajo namreč naučiti pet ali šest Šefovih avtorskih jedi in jih znati tudi zadovoljivo pripravit. Šef pa ima zelo stroga merila, kar je tudi prav.

 

Me je pa presenetil en podatek, ki jim ga je Šef včeraj serviral. A veste, koliko masla gre po "francoskem sistemu" na 1 kg krompirja pri pripravi krompirjevega pireja?

Kap vas bo ... odgovor je namreč 1 kg masla na 1 kg krompirja!

Sicer pa je Šef pripomnil, da sam količino masla zmanjša. In da se gostje, ko vidijo njegov krompir včasih celo "bunijo", ker mislijo, da gre namreč za "krompir iz vrečke", kker v pireju ni nobenih koščkov. Kuhan krompir on namreč z žlico pretlači skozi fino cedilo, da ni nobenih večjih delcev, nato pa pretlačen krompir s šibo stepa in postopoma dodaja kockice zelo mrzlega masla. Na ta način baje pire postane rahel in puhast, mleka ne dodaja.

Tak pire se lahko naredi tudi iz že predhodno skuhanega in ohlajenega krompirja, ki ga prav tako pretlačiš skozi fino cedilo, pogreješ pa v kozici na čisto malo mleka - ob stalnem mešanju seveda. Nato v vroč krompir dodajaš maslo.
Zame je tak način priprave nekaj novega :)

Mojca

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

12. okt 2012 1:31

No , tiste , ki vas mika skuhati oz . pripraviti kaj po Binetovem receptu , naj preizkusijo najprej tista dva recepta , ki ju je že pred leti objavil na KulSlo . Če se prav spomnim , ni bilo nobenega odziva nanju , pa je zgubil voljo in se umaknil .

Je strokovnjak , a vseeno mislim , da je skoraj samomorilsko s takšnim kadrom , kot ga ima sedaj odpret gostilno . Če bo veliko gostov ( in vsaj od začetka jih bo ) , bi morali biti vsi že " v nulo ulavfani " in vajeni timskega dela  , ne pa , da se obnašajo kot naši politiki v parlamentu .

Kako pa ve kuhate pire krompir ? Ne morem verjet , a sem prav slišala , da gre na 1 kg krompirja 1 kg masla ?!? To se mi pa res zdi       odštekano in zapravljanje brez potrebe .

manca51

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. okt 2012 1:47

Ja, Manca, res je tako rekel, sem gledala  cel posnetek  priprave "telečjega lonca" - v oddaji ni bilo vseh teh podrobnosti prikazanih.

Ja, meni je tudi to preveč "močno" ... mi namreč ni všeč, da je v pireju premočno čutiti okus po maslu.

Jaz ga pripravljam tako, da nakockan krompir skugam v malo slane vode, vodo odcedim (če delam zraven slučajno kako mineštro, uporabim za zalivanje kar to vodo), potem pa na vroč krompir vržem nekaj koščkov masla (po mojem nikoli več kot 50 g za štiričlansko familijo), takoj začnem "peštati" (mečkati) s pripravo, ki ji ne vem imena ... pa sem to šele zdaj pogruntala. Zadeva, ki ima navpičen ročaj, spodaj pa ploskev z luknjicami - to pritiskaš na krompir, da zleze skozi luknjice zmečkan na drobne koščke. Kako se ta reč imenuje?

No, hkrati po potrebi dolivam vroče mleko in ko se mi zdi pire dovolj redek oz. gost, končam.

Včasih pa namesto "klasike"- masla, dodajam olivno olje, včasih pasirano skuto ali kislo smetano, včasih kak kuhan korenček in malo strtega česna ... različno.



Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 12.okt 2012 01:49

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

12. okt 2012 4:01

mamaF je napisal/a:

 

Me je pa presenetil en podatek, ki jim ga je Šef včeraj serviral. A veste, koliko masla gre po "francoskem sistemu" na 1 kg krompirja pri pripravi krompirjevega pireja?

Kap vas bo ... odgovor je namreč 1 kg masla na 1 kg krompirja!



Mojca

 

Ja, Mojca, ampak ga dobiš toliko, kot je na sliki spodaj kot "glavno jed". Mislim, da je s temle začel Joel Robuchon, čeprav je v njegovi knjigi razmerje 2:1 (Kila krompirja, pol kile masla). Tale na sliki ima še malo naribanih tartufov in nekaj zelenega.

 

 

Moj pire tudi ne spada med zdrave jedi (razen rustikalni), pa še tistega znam "oplemenititi" z maslom, če je kak povabljen jedec pri hiši. Se mi zdi, da je bolj hud, kot pomfrit. Ko me dragi vpraša, kako mi uspe narediti tako dobrega, mu odvrnem samo: You don't wanna know.

Navadni pire delam tako, da krompir z vilico spasiram, potem dodam nekaj masla, počasi stepam z ročnim mikserjem in dodajam maslo in smetano. Če preveč in prehitro miksaš, rata en poc, ki ni užiten. Do sistema sem prišla zato (enih 26, 27 let nazaj), ker nisem imela tiste zadeve za mečkat krompir in za katero MamaF ne ve imena.  In je še danes nimam.  Če/ko ga delam tistih enkrat na leto, je bolj za vzorec, kot za jest. Dobro se obnese kot "malta", ki drži jed skupaj.

Dober pire je, če daš pol krompirja, pol pastinaka. Za tiste, ki štejejo OH. Sam pol je treba bremzat z maslom in dodati pečen česen, drobnjak, ali tartufovo sol... V tem primeru imam raje bučke in cukinije.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti